Czy komornik może zabrać pieniądze z MOJEGO konta bankowego?

Witam. Mam takie pytanie: czy komornik może zabrać wszystkie pieniądze z konta? Jestem na umowie o pracę. Komornik przysłał pismo do pracodawcy i zabiera mi prawie połowę pensji.

Pensję mam przelewaną na konto i jej komornik już nie rusza, dostaję jej 1500 zł. Ale czy dodatkowe środki takie jak np. dostanę przelew od kogoś w wysokości 800 zł, to już może zabrać czy nie?

Bo akurat w tej chwili mam blokadę na te pieniądze i nie wiem, czy zostaną zwrócone, czy zabrane?

A więc: pracodawca przelewa do komornika pieniądze z pensji, ale czy może on jeszcze zabrać pieniądze, które są na koncie bankowym??


O tym ile komornik może zabrać z wypłaty <— pisałam w tym artykule, zajrzyj tam i sprawdź, czy komornik nie zabiera Ci zbyt dużo! (bo tak się czasami właśnie zdarza).

Jak wygląda egzekucja z rachunku bankowego?

Egzekucja z rachunku bankowego to wręcz ulubiony sposób komorników na egzekwowanie należności, bo jest dość prosty, a jednocześnie skuteczny…

Jakie są etapy?

Gdy komornik otrzyma wyrok z sądu, to przystępuje do formułowania pisma do banku/banków, w których dłużnik ma konta bankowe.

Następnie komornik wysyła do banku, w którym masz konto, zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej, co oznacza, że wszystkie wpłaty dokonywane na konto, bank musi przelewać na konto komornika.

Następnie komornik zawiadamia dłużnika pisemnie, o tym, że dokonał on zajęcia wierzytelności z jego rachunku/rachunków bankowych.

Czy komornik może zająć dodatkowe pieniądze, które wpłynęły na konto bankowe?

Komornik przejmie wszystkie dodatkowe pieniądze, które pojawią się na Twoim koncie bankowym. Dla komornika absolutnie to nie ma znaczenia, skąd pochodzą dodatkowe pieniądze.

A więc, zajęcie komornicze na koncie bankowym, oznacza, że komornik przejmie każdą dodatkową kwotę, która trafi na zajęty rachunek bankowy i przekaże ją na poczet spłaty Twojego zadłużenia, powiększonego o koszty egzekucji komorniczej!

Natomiast, pieniądze których komornik nie może Ci zająć, to równowartość minimalnego miesięcznego wynagrodzenia. Jest to kwota jednorazowa i nieuzależniona od ilości posiadania rachunków bankowych.

Jeśli chcesz przechytrzyć komornika, to należy każdą jakąkolwiek kwotę otrzymywać “do ręki”. Zainteresuj się również artykułami: czym jest konto bezpieczne od komornika czy karta prepaid VIABUY.

Wniosek o zwolnienie konta bankowego spod zajęcia

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

A teraz zachęcam Cię do przeczytania:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze