Ile komornik może zabrać z konta w tym roku?? • JakwyjśćZdługów.pl

Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Ile komornik może zabrać z konta w tym roku??

Mam problem z komornikiem. Ogólnie miałam na koncie bankowym 2.600 zł. a dziś komornik ściągnął prawie wszystko, zostawił 600 zł, czy ma do tego prawo?

Ile komornik może zabrać z konta w tym roku?

To ile komornik może zabrać z konta bankowego, zależy od rodzaju stosunku pracy i rodzaju długu. Jeśli masz długi alimentacyjne, to komornik w takim wypadku może zabrać całość i zostawić Ci puste konto bankowe!

W 2018 r. minimalna płaca wzrosła do 2100 zł, wraz z tą kwotą, rosną kwoty wolne od potrąceń.  Kwota wolna od zajęcia przez komornika to ustanowiona przez prawo, rzeczywista kwota, którą komornik musi pozostawić na koncie bankowym do dyspozycji dłużnika!

Na wysokość tej kwoty nie ma wpływu ilość egzekucji komorniczych które posiadasz, ani wysokość Twojego zadłużenia.

Rachunek bankowy a zajęcie komornicze

Jeśli Twoja pensja spływa na rachunek bankowy, to komornik czyniąc swoje obowiązki, może zablokować Tobie rachunek bankowy i zająć całą kwotę pieniędzy, pozostawiając kwotę wolną od zajęcia komorniczego!

Kwota wolna od zajęcia komorniczego, jeśli chodzi o zablokowanie rachunku bankowego, wynosi 75% minimalnego wynagrodzenia i ta kwota może być wypłacona przez bank – dłużnikowi.

…wedle prawa zatem:

W 2018 roku komornik w każdym miesiącu musi pozostawić Ci do dyspozycji 1575 zł. Minimalne wynagrodzenie w 2018 roku wynosi 2100 zł brutto, dlatego kwota wolna od zajęcia z rachunku bankowego wynosi 1575 zł (75% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę).

Pieniądze nietykalne

Jeśli komornik zostawił Ci jedynie 600 zł na rachunku bankowym, to coś jest nie tak. W takim wypadku, radzę jak najszybciej skontaktować się z komornikiem który prowadzi Twoją egzekucję komorniczą i poprosić go o przesłanie uzasadnienia, którym się kierował zabierając pieniądze z konta bankowego.

Chyba, że tak jak wcześniej pisałam, długi jakie posiadasz, są długami za alimenty, wtedy komornik może zabrać Tobie wszystkie środki na pokrycie świadczeń alimentacyjnych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...

PORADNIK:JAK NIE PŁACIĆ DŁUGÓW?

Zobacz co robić, żeby uniknąć płacenia długów! tylko LEGALNE SPOSOBY!

2 Comments

 1. aneta

  Czy w niedzielę też może komornik zabrać pieniądze z konta bankowego?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Nie, komornik nie ma narzędzi ani możliwości, aby zająć pieniądze z konta bankowego w niedzielę. Po pierwsze: ani komornik a ni bank nie pracują w niedzielę, więc nie ma kto takiego zajęcia w niedzielę przeprowadzić, a po drugie, transakcje bankowe nie odbywają się w niedzielę.

NAPISZ KOMENTARZ