Ile komornik może zabrać z pensji w 2018? [PORADNIK] • JakwyjśćZdługów.pl

Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Ile komornik może zabrać z pensji w 2018? [PORADNIK]

Witam mam pytanie jestem na umowie na okresie próbnym przedłużonej do dnia porodu ile komornik musi zostawić mi na życie? ponieważ mam jednego komornika który zabiera mi z wypłaty 550 zł i zostawia 1335 zł a teraz jeszcze doszedł drugi komornik, czy mają prawo zabrać mi wszystko??

Ile komornik może zabrać z wypłaty?

Warto pamiętać, że kwoty zajęcia komorniczego różnią się w zależności od tego jaką mamy umowę o pracę. Warto także pamiętać, że wraz ze wzrostem płacy minimalnej ( w 2018 roku wzrasta ona z 2000 zł brutto do 2100 brutto) rosną również kwoty wolne od potrąceń.

Co to jest kwota wolna od zajęcia komorniczego?

Kwota wolna od zajęcia komorniczego to prawnie ustalona kwota którą każdy komornik musi zostawić do dyspozycji osoby zadłużonej! Ani wysokość zadłużenia, ani ilość prowadzonych egzekucji komorniczych – nie ma wpływu na wysokość tej kwoty. Kwota wolna od zajęcia komorniczego jest nie do ruszenia!

Ile zajmie komornik z rachunku bankowego?

Jeśli Twoja pensja wypłacana jest wprost na Twoje konto bankowe, to komornik ma uprawnienia aby ten rachunek Tobie zablokować i przejąć wszystkie środki pieniężne, pozostawiając jedynie kwotę wolną od zajęcia komorniczego.

Jeśli chodzi o blokadę rachunku bankowego, to komornik musi zostawić Ci do dyspozycji 75% minimalnego wynagrodzenia i tą kwotę może wypłacić Tobie bank.

Jak wyliczyć kwotę wolną od zajęcia komorniczego?

Minimalne wynagrodzenie w 2018 roku to 2100 zł brutto, odejmujemy od tej kwoty wcześniej wspomniane 75% i ukazuje nam się kwota 1575 zł.

Tyle komornik musi zostawić dłużnikowi do dyspozycji, nie ma znaczenia, że dołączył kolejny komornik, on wedle prawa nie ma już z czego ściągnąć należności, chyba że Twoje zarobki wzrosną, wtedy obaj będą mieli czym się dzielić :]

Komornicy mogą przejąć każdą kwotę powyżej kwoty 1575 zł, oczywiście mieszcząc się w widełkach zadłużenia.

Jeszcze bardziej przechlapane mają dłużnicy alimentacyjni, bowiem u nich nie ma żadnej wolnej kwoty od zajęcia komorniczego! komornik może zgarnąć wszystko!

Ile komornik może zabrać przy umowie o pracę?

Wiem, że jesteś jeszcze na okresie próbnym, ale być może po powrocie z macierzyńskiego dostaniesz umowę o pracę czego Ci bardzo życzę…

Jeśli zatem tak się stanie, to będąc zatrudnioną na umowę o pracę, komornik może zająć Ci 50% wypłaty pamiętając, że wciąż musi zostawić Ci on 1530 zł.

Dopiero jeśli dłużnik zarabia ponad 3060 zł na rękę, będzie mógł mieć przejęte przez komornika 50% wynagrodzenia!

A zatem, każdy dłużnik który zarabia mniej niż 3060 zł na rękę, nie będzie mógł mieć potrąconych 50% wynagrodzenia przez komornika!

Mam nadzieję, że wiesz już ile komornik może zabrać pieniędzy z Twojego konta i z Twojej wypłaty, trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia!

Przy okazji chcę namówić Ciebie i czytelników do odwiedzenia wpisu: jak ułożyć plan wyjścia z długów w którym opisuję ciekawe metody układania strategii wychodzenia z długów, koniecznie zajrzyjcie! Autor: Janina Gołębiecka

  Zajęcie komornicze przy wypłacie 2100 zł/msc? JAK ŻYĆ?
  Jak wyjść z długów - sekrety udanych rozmów z windykatorami!
  Jak wyjść z długów ostrożnie, czyli nauka z filmu "Mąż idealny"
  Upadłość konsumencka w praktyce. Jak wygląda? Dla kogo?
  [PORADNIK] jak rozłożyć chwilówkę na raty + WZÓR PISMA!
Udostępnień 0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...

PORADNIK:JAK NIE PŁACIĆ DŁUGÓW?

Zobacz co robić, żeby uniknąć płacenia długów! tylko LEGALNE SPOSOBY!

2 Comments

  1. Dośka

    Dobrze, że w ogóle istnieje cos takiego jak kwota wolna od zajęcia komorniczego, inaczej, Pan z którym mam do czynienia zabrałby mi wszystko. Miałam w życiu 3 komorników, ten jest najgorszy z najgorszych, bardzo chamski i do tego bez żadnych skrupułów!

  2. Daria K.d

    czy komornik moze zabrac wszystko z konta? wyczyszczono mi konto bankowe, nawet nie wiem do kogo się zwrócić. Powiedziano mi w banku, że pieniądze zajął komornik. Tyle wiem?!?!

NAPISZ KOMENTARZ