PAYSERA – konto bezpieczne od komornika – [OPINIE] + instrukcja

Witam, szukałam informacji, w jakim banku komornik nie znajdzie konta bankowego, aby nie mógł go zająć, wtedy natrafiłam na firmę PAYSERA, która takie konta udostępnia. Na szybko potrzebne jest mi konto bezpieczne od komornika, bo lada dzień podejmuję pracę, a mam na głowie komornika.

Czy ta firma jest godna polecenia i warto  z niej skorzystać? czy mogłaby Pani sprawdzić? ewentualnie proszę, o jakiego informację konta nie zablokuje i nie znajdzie komornik. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Aśka – Poznań.


Paysera i konto wolne od komornika

Witaj Asiu, pamiętaj, że ucieczka przed komornikiem z wynagrodzeniem to odciąganie spłaty swojego zadłużenia w czasie, zawsze staram się, aby namawiać Was do spłaty swoich długów, najszybciej jak się da, można uniknąć wtedy dodatkowych odsetek, oraz opłat egzekucyjnych, ale oczywiście wybór należy do Ciebie.

Paysera jako operator płatności nie jest zarejestrowany na terenie Polski, dlatego też otwarcie tam konta może oznaczać tyle, że komornik nie będzie mógł go zająć, bo jak wiecie, komornik nie ma prawa zajmować konta bankowego, które otwarte zostało w firmie zlokalizowanej poza terenem Polski, a więc jest to konto bezpieczne od komornika.

Paysera – zalety

 • 30 bezpłatnych przelewów w miesiącu,
 • otwarcie bezpłatnego konta w zaledwie kilka minut,
 • możliwość korzystania z Paysera za pomocą aplikacji mobilnej:aplikacja-paysera
 • możliwość przelewania środków do ponad 180 krajów na świecie,
 • platforma płatnicza obsługuje aż 18 języków, w tym język polski,
 • konto bezpieczne od komornika,
 • otrzymanie własnego numeru konta, w takiej samej formie jak tradycyjne konta bankowe,
 • możliwość założenia karty prepaid do konta,
 • można wpłacać gotówkę na konto,
 • akceptowane przelewy z obcych rachunków bankowych.

Jak widać, Paysera ma całkiem sporo zalet, jest to bardzo podobna platforma do tych, które wcześniej już na blogu opisywałam, czyli:

Czym jest Paysera?

Paysera nie jest bankiem, istnieje na rynku bardzo długo, jest to firma zarejestrowana na Litwie i już 7 lat temu otrzymała licencję od narodowego litewskiego banku. Paysera oferuje nie tylko konta dla osób fizycznych, ale także dla firm i przedsiębiorstw. Zakładając konto w Paysera, otrzymasz unikalny i przypisany tylko do Ciebie rachunek bankowy, a do niego (jeśli będziesz chciała) kartę płatniczą VISA.

Jak otworzyć kont w Paysera?

Otwarcie konta w tym systemie płatności nie należy do trudnych czynności. Pierwszy krok to wejście na stronę internetową Paysera i kliknięcie przycisk “rejestracja” widoczny na poniższym zdjęciu:

otwarcie-konta-paysera

Następnie przechodzimy do formularza rejestracyjnego, gdzie należy wpisać swoje dane osobowe:

otworz-konto-paysera

Po wypełnieniu wszystkich pól i zaznaczeniu “ptaszka” przy akceptacji regulaminu klikamy w przycisk “Otwórz konto”. Wtedy naszym oczom ukarze się komunikat:

aktywacja-konta-paysera

Należy teraz zalogować się na swój e-mail, który podałaś przy rejestracji konta, na mailu po chwili powinna znaleźć się krótka wiadomość z Paysera z linkiem aktywacyjnym, który należy kliknąć, aby aktywować nowo założone konto:

co-to-jest-paysera

Po kliknięciu zaznaczony na czerwono link zostaniesz przekierowana do Twojego panelu, gdzie teraz przyjdzie czas na identyfikację i potwierdzenie Twojej tożsamości. Aby to zrobić, kliknij pomarańczowy przycisk “Dokonaj identyfikację”:

konto-paysera

Jak widać na załączonym obrazku, należy teraz:

 1. Potwierdzić numer telefonu komórkowego, który podałaś przy rejestracji konta.
 2. Należy wysłać skan lub zdjęcie dowodu osobistego, aby uwierzytelnić konto.
 3. Można, ale nie trzeba wypełniać ankietę.
 4. Można potwierdzić swoją tożsamość za pomocą komunikatora Skype.

konto-bezpieczne-od-komornika

Poruszanie się po Paysera, po zalogowaniu

Z lewej strony masz całkiem dobrze opisane wszystkie opcje, jakimi możesz się posługiwać. Na uwagę zasługuje kilka zakładek:

 • Informacja o koncie.
 • Karty płatnicze (Paysera Visa).
 • Przelewy.
 • Waluta.
 • Ustawienia.

Ważna uwaga: dopiero po identyfikacji i potwierdzeniu swojej tożsamości możesz dokonać zasilenia konta Paysera. Tak samo sprawa ma się z zamówieniem karty płatniczej Visa.

Przelewy w Paysera można dokonywać między własnymi kontami, do użytkownika konta Paysera, można realizować przelewy na normalne konto bankowe, przelewy do Webmoney. Po potwierdzeniu swojej tożsamości można także dokonywać wymiany walut.

Paysera – cennik

Ile kosztuje korzystanie z Payser-y? na stronie głównej dostępna jest zakładka ceny, nie będę tutaj opisywać całego cennika, ponieważ ze względu na liczną ilość usług, jakie oferuje ten operator płatniczy, cennik jest dość sporych rozmiarów, dlatego namawiam Cię, abyś sama zerknęła, co ile kosztuje.

paysera-ceny

O czym jeszcze warto wspomnieć?

Paysera, to operator płatniczy, którego funkcje są bardzo zbliżone funkcjonalnością do tradycyjnego konta bankowego. Co wg mnie przemawia za korzystaniem z tego konta, którego komornik nam nie zablokuje, faktem jest, że konto to jest faktycznie darmowe w utrzymaniu, ale pod warunkiem, że z niego korzystamy.

Dopiero gdy po dwóch latach nie zalogujesz się na to konto, to zostanie naliczona Ci opłata w wysokości 1 EURO, ale kto do licha rejestruje się w Paysera i później nie zamierza z tego konta w ogóle korzystać?

Mając to konto w pełni sprawne, można podać swojemu pracodawcy dane do konta i poprosić go, aby tu właśnie przelewał wynagrodzenie, warto dodać, że aby wynagrodzenie od pracodawcy trafiło na to konto, należy przelewając złotówki – podać w tytule wpłaty specjalny numer, dzięki któremu płatność od pracodawcy zostanie prawidłowo zaksięgowana w tym systemie.

Karta prepaid do konta Paysera jest także możliwa do uzyskania. Niestety karta ta rozliczana jest w walucie EURO, dlatego opłaty za korzystanie z tej karty mogą wydawać się wysokie, ale i tak tańsze niż np. koszty używania karty prepaid w ViaBuy. Na pocieszenie dodam, że jeśli będziesz używać tej karty jedynie do wypłacania gotówki z bankomatu, to zbyt wiele nie zapłacisz…

Paysera – opinie

Opinie na temat platformy Paysera nie są złe, większość głosów mówi o zbyt powolnym księgowaniu środków na koncie, takie niedogodności mogą wynikać z pory dnia i zbliżającego się weekendu, gdzie transfery pieniędzy zamrażane są aż do poniedziałku.

Wśród opinii, znalazła się tez skarga na uciążliwy kontakt z biurem obsługi:

paysera-opinie

Są też i tacy, którym wszystko odpowiada i nie są w stanie zrozumieć negatywnych opinii na temat tej platformy:

paysera-opinia

Podsumowując

W jakim banku komornik nie znajdzie konta dłużnika? z pewnością będzie to Paysera, konto można otworzyć w zaledwie kilka minut, po zweryfikowaniu się można w pełni korzystać z dobrodziejstwa konta bezpiecznego od komornika. Pamiętaj jednak, że konto bez komornika to jeszcze nie koniec Twoich problemów finansowych. Postaraj się mimo wszystko spłacać swoje długi.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

6 komentarzy w “PAYSERA – konto bezpieczne od komornika – [OPINIE] + instrukcja”
 1. Witam. Pytanie mam co do systemu ognivo. Komornik może dzięki niemu sprawdzać dłużników poprzez ZUS albo urząd skarbowy? Jeśli tak to prędzej czy później i takie konto zablokuje?

  1. Janina Gołębiecka

   System OGNIVO to zupełnie oddzielny system teleinformatyczny. Komornik prędzej czy później konto bankowe dłużnika i tak zablokuje. Oczywiście komornik musi najpierw fizycznie zasiąść do komputera i to sprawdzić to.

  2. Dzień dobry Pani i Państwu.

   Komornik przelał z mojego rachunku bankowego 48 000 złotych i dwie transze wynagrodzenia za dwa m-ce szkoleń w kwocie 2 × 5200 zł, pomimo umowy o spłacie zadłużenia każdorazowo miesięcznie kwotą 2100 złotych zgodnie z naszym podpisanym porozumieniem. Wniosek nasuwa się automatycznie, – ze złodziejem nie układam się nigdy więcej.

   Nienawidzę przegrywać, jestem zawziętym gościem, pomimo 58 lat życia. Programem do graficznej obróbki bitmapy, odwrócił em dwie szóstki w numerze PESEL, zachowując właściwy algorytm ciągu cyfr, zachowując dwie pierwsze właściwe mojemu przedziałów wieku, kolejną dotyczącą płci, etc. Numer dowodu osobistego zmieniłem także nieznacznie, zgodnie z właściwym algorytmem związanym także z datą wydania i ważności. OK, systemy bankowe przyjmował w tzw. wstępnej weryfikacji.

   Wydrukowałem obie strony dokumentu na bezbarwnej folii o wysokiej twardości, drukarką b. dużej rozdzielczości i przykleiłem na dotarty do białości i niewielkiej grubości plastik właściwego formatu. Sprawdziłem sposobem, w jaki szkolą kasjerów banku, – upuszczając rantem o blat biurka. OK, dźwięk właściwy! Podałem kasjerowi, wypłacając pieniądze w banku. Żadnych wątpliwości nie było. Wizualnie doskonała jakość, z zachowaniem błysków i złoceń.

   To nie gó……y tzw. e-dokumencik, czy jakaś podobna karta/dowód za 1000 żyła! Doskonałe!!!
   OK, czy jednak na pewno? TERAZ WAŻNE.

   SYSTEMY BANKOWE W KOLEJNEJ WERYFIKACJI NIE WIDZĄ OSOBY, KOGOŚ TAKIEGO ZWYCZAJNIE NIE MA!

   Wniosek? Rachunku nie otworzą.
   Gdyby nawet cokolwiek się wykluło, to przyjedzie kurier. OK, łatwo go ograć takim dokumentem.
   Teraz najlepsze. Drodzy Czytający, czy macie świadomość, że np. w wyniku złego splotu zdarzeń startujemy do KRYMINAŁU do lat pięciu, za przestępstwo ściganie z tzw. urzędu za posługiwanie się podrobionym dokumentem tożsamości?

   TERAZ NAJLEPSZE.

   Kombinowanie powyższego zajęło mi PÓŁ ROKU!
   Zero efektów. Czy przegrałem? Nie.

   Wczoraj, w ciągu czterech minut, – pobrałem apkę PAYSERA’y i zgodnie z polecenia i wykonałem proste kroki instrukcji. Numeryczne konto rejestrowane jest w banku polskim i rozliczane w złotówkach. Koszty żadne, prócz opłaty za kartę i niewielkie w przypadku wypłaty w bankomatach. Tym razem, nie Polak, ale Litwn, potrafi.

   Szanowni Państwo, skorzystajcie z moich doświadczeń, nie dajcie się oszukać wizjonerom, oferującym ‘konta na słupa’ za 1000 zyli. Mnie nawet rodzina nie chciała pomóc.
   Pozdro. Adam z Łodzi.

   Czy piszę na zlecenie? Ha, ha!
   Nie, ponieważ stałem się ofiarą własnej głupoty, przewartościowania ego i także niewiedzy w tamtym czasie braku alternatywy dla SKRILL, etc.

 2. Ale skoro jest to konto Litewskie konto, to najpierw komornik musiałby przez sąd rozpocząć procedurę ścigania dłużnika poza granicami Polski. Ale skoro jest to skomplikowana droga egzekucji to mam nadzieję,że taka blokada nie nastąpiłaby tak szybko.

 3. Witam, jaki limit dziennie można wpłacić do konta? Jaki jest limit kwoty jaką mogę mieć na koncie?

 4. Jaki nr. Konta paysera podać pracodawcy aby dokonał wypłaty wynagrodzenia?

Comments are closed.