Potrzebuje pożyczki na komornika i windykację. Co zrobić?

Witam. Interesuje mnie kredyt na spłatę komornika, mam długi komornicze w kwocie 8 tys. zł, windykację 25 tys. zł, potrzebuję bardzo pomocy. Co robić? czy pożyczka na spłatę komornika, to dobry pomysł?

Gdzieś czytałam, że można dostać kredyt na spłatę długów komorniczych, ale nie wiem gdzie tego szukać. Bardzo proszę o porady co mam zrobić w tak podbramkowej sytuacji.


Pomoc w spłacie komornika i windykacjikredyt-na-splate-komornika

 

Witaj Gosiu, a zatem Twoje całe zadłużenie wynosi aż 48 tys. zł, no jest to spora kwota do spłacenia. Myślę, że powinnaś jak najszybciej porozmawiać ze znajomym i spróbować wstrzymać spłatę tej prywatnej pożyczki jak najdłużej się da (bo jak mniemam, nie płacisz mu karnych odsetek za opóźnienia w spłacie pożyczki?).

Postaraj się wstrzymać spłatę pożyczki od znajomego, najlepiej do momentu, kiedy uporasz się ze spłatą komornika i długu w firmie windykacyjnej.

Jeśli chodzi o kredyt na spłatę komornika, to do banku nie masz po co iść, bo Twoja historia kredytowa na pewno nie wygląda za ciekawie. Oprócz banków są jeszcze firmy pożyczkowe pozabankowe, które bardziej są skore, by takiego kredytu na spłatę długu komorniczego i windykacyjnego udzielić.

Niestety minusem takiego rozwiązania jest wysokie RRSO pożyczki, dlatego tutaj bardzo uważałabym przy wyborze właściwej pożyczki pozabankowej. Może, zanim napiszę więcej na temat firm pożyczkowych, w których otrzymasz pożyczkę na spłatę komornika i długu, który egzekwuje na Tobie firma windykacyjna, spróbuję podsunąć Ci kilka ciekawych rozwiązań, oto one:

Pomoc rodziny w spłacie komornika i windykacji?

A może rozważysz pożyczenie pieniędzy od kogoś z rodziny? sama oczywiście nie dostaniesz żadnego kredytu na spłatę komornika i długu w firmie windykacyjnej, ale np. mama, tata, ciocia lub wujek – taki kredyt zapewne dostaną, możesz podpytać któregoś z członków rodziny czy nie wziąłby kredytu na spłatę Twoich długów, który Ty w zasadzie będziesz spłacać.

Wtedy radziłabym wziąć kredyt jedynie na spłatę komornika i windykacji, czyli na kwotę 33 tys. zł.

Jeśli natomiast nikt nie weźmie dla Ciebie kredytu, to może znajdzie się ktoś wśród członków Twojej rodziny, kto udzieli Ci rodzinnej pożyczki? myślę, że warto podpytać rodzinę i spróbować taką pożyczkę dostać.

Umowa pożyczki w rodzinie

Pracując, szybciej spłacisz długi!

Nie piszesz nic o zatrudnieniu, dlatego wnioskuję, że nie pracujesz. Szczerze mówiąc, w tak kiepskiej sytuacji finansowej należy poszukać pracy, jak najszybciej. Nie warto oczywiście łapać się pierwszej lepszej pracy, bo zarabiając minimalną krajową, bardzo ciężko będzie Ci spłacić tak duże długi.

Jeśli nie znajdziesz nic na lokalnym rynku pracy, to może warto rozważyć wyjazd za granicę na 2-3-4 miesiące do pracy sezonowej? Mogą to być Niemcy, Francja czy Holandia.

Decydując się na taki krok, jesteś w stanie przywieźć 12-20 tys. zł. Wtedy mogłabyś po części spłacić dług u komornika i windykatora lub u któregoś z nich uregulować dług w całości.

Upadłość konsumencka

O tym, jak ogłosić upadłość konsumencką i na czym ona polega <— pisałam w tym artykule. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej skutkuje umorzeniem długów w części lub w całości, oczywiście, jeśli udowodnimy Sądowi, że nasze decyzje, które spowodowały długi, nie były celowe i lekkomyślne.

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Skuteczność złożenia wniosku o upadłość konsumencką zależą od:

 • wysokości zadłużenia
 • stopnia zawinienia
 • sytuacji życiowej
 • postawy dłużnika

Należy wiedzieć, że to na Tobie jako dłużniku, leży ciężar udowodnienia Sądowi, że spełniasz wszystkie wymogi, które stawiają przepisy prawa upadłościowego.

Pożyczka na spłatę komornika i windykację?

Pożyczanie pieniędzy w prywatnych firmach pożyczkowych, aby spłacić komornika i windykację nie jest dobrym rozwiązaniem no, chyba że masz „nóż na gardle”. Musisz tylko pamiętać, że będzie to bardzo droga pożyczka i zdecydowanie się na nią, dość znacznie powiększy ogólną kwotę Twojego zadłużenia.

Bardzo często oferowane są pożyczki pod zastaw na długi komornicze, tutaj oczywiście wymaganym zabezpieczeniem najczęściej bywają nieruchomości, czyli np. samochód, dom lub mieszkanie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Imię:
Małgorzata
Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , , ,

O autorze

7 komentarzy w “Potrzebuje pożyczki na komornika i windykację. Co zrobić?”
 1. Małgorzata S.

  Pracuję, mam 1470 wypłaty dwoje dzieci i w zasadzie nikogo kto był by w stanie mi pomóc.

 2. Ja miałem bardzo ograniczone fundusze, a potrzebowałem firmy windykacyjnej, która stanie na wysokości zadania. Polecam Windykację BON. Kompleksowo pomogli mi w windykacji wierzytelności. Fachowcy i bardzo sympatyczni ludzie. Polecam firmę jak najbardziej!

 3. Windykacja BON faktycznie skuteczna firma, myślę ze nie ma problemu co do dogadania się w sprawie finansów. Są skuteczni to jest najważniejsze.

 4. Zwróc się o pomoc do firmy windykacyjnej. Ogarną formalności, doradzą zaopiekują się. Polecam sprawdzoną firme z WWA – BON . jedna z najlepszych!

 5. Tak, też korzystałem z usługi BON ,jednak tylko przy odzyskiwaniu długu. Polecam.

 6. kredyt na spłatę komornika przez internet jest dostać bardzo ciężko, ponieważ w momencie kiedy firma pożyczkowa dowiaduje się, że mamy komornika, to od razu tracimy w jej oczach zaufanie. Dlatego pożyczka na spłatę komornika jest tak trudno dostępna. Można oczywiście skorzystać jeszcze z pożyczki od rodziny lub ewentualnie zdecydować się na pożyczkę pod zastaw. Znalezienie firmy pożyczkowej, która nie przywiązuje uwagi czy mamy komornika czy nie, jest naprawdę ciężki zadaniem.

  Z tego co wiem, to pożyczkę na spłatę zadłużenia u komornika oferują LendOn, Rapida Money, Autokapital.pl ale nie wiem czy ich oferta jest jeszcze aktualna, trzeba samemu potwierdzić to i sprawdzić każdą z firm z osobna.

 7. mam pętlę kredytową, pożyczki pozabankowe i chwilówki, do końca 04.19 regulowałam je terminowo. Dopiero w maju zaczęły się schody. Mam mieszkanie, które wystawiłam do sprzedaży, ale to trochę potrwa. Mam ofertę od firmy pozabankowej na pożyczkę 30-50 tys. pod zastaw owej nieruchomości – przywlaszczenie ale boje się tej formy.Co mam zrobić? czy lepiej spłacać po trochu każdą pożyczkę lub czekać na komornika, a w międzyczasie mieszkanie się sprzeda i długi ureguluje? czy zaciągnąć tę pożyczkę pod zastaw? Mam już 75 lat wiec żadnego kredytu konsolidacyjnego już niedostane.

Comments are closed.