Potrzebuje pożyczki na komornika i windykację. Co zrobić? • JakwyjśćZdługów.pl

Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Potrzebuje pożyczki na komornika i windykację. Co zrobić?

Witam. Mam komornika w kwocie 8 tys. zł, windykację 25 tys. zł i znajomemu jestem winna 15 tyś. zł, potrzebuję bardzo pomocy. Co robić?

Witaj Gosiu, a zatem Twoje całe zadłużenie wynosi aż 48 tys zł. no jest to spora kwota do spłacenia. Myślę, że powinnaś jak najszybciej porozmawiać ze znajomym i spróbować wstrzymać spłatę tej prywatnej pożyczki jak najdłużej się da (bo jak mniemam, nie płacisz jemu karnych odsetek za opóźnienia w spłacie pożyczki?), postaraj się wstrzymać spłatę pożyczki od znajomego, najlepiej do momentu kiedy uporasz się ze spłatą komornika i windykatora!

Pomoc rodziny w spłacie komornika i windykacji?

A może pożyczenie pieniędzy od kogoś z rodziny? sama oczywiście nie dostaniesz żadnego kredytu na spłatę komornika i windykacji, ale np. mama, tata, ciocia lub wujek – taki kredyt zapewne dostaną, możesz podpytać któregoś z członków rodziny czy nie wziąłby kredytu na spłatę Twoich długów, który Ty w zasadzie będziesz spłacać.

Wtedy radziłabym wziąć kredyt jedynie na spłatę komornika i windykacji, czyli na kwotę 33 tys zł.

Pracując szybciej spłacisz długi!

Nie piszesz nic o zatrudnieniu, dlatego wnioskuję, że nie pracujesz. Szczerze mówiąc, w tak kiepskiej sytuacji finansowej należy poszukać pracy jak najszybciej. Nie warto oczywiście łapać się pierwszej lepszej pracy, bo zarabiając minimalną krajową, bardzo ciężko będzie Ci spłacić tak duże długi.

Jeśli nie znajdziesz nic na lokalnym rynku pracy, to może warto rozważyć wyjazd za granicę na 2-3-4 miesiące do pracy sezonowej? Mogą to być Niemcy, Francja czy Holandia.

Decydując się na taki krok, jesteś w stanie przywieźć 12-20 tys zł. Wtedy mogłabyś po części spłacić dług u komornika i windykatora, lub u któregoś z nich uregulować dług w całości.

Upadłość konsumencka

O tym jak ogłosić upadłość konsumencką i na czym ona polega <— pisałam w tym artykule. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej skutkuje umorzeniem długów w części lub w całości, oczywiście jeśli udowodnimy Sądowi, że nasze decyzje które spowodowały długi, nie były celowe i lekkomyślne.

Skuteczność złożenia wniosku o upadłość konsumencką zależą od:

  • wysokości zadłużenia
  • stopnia zawinienia
  • sytuacji życiowej
  • postawy dłużnika

Należy wiedzieć, że to na Tobie jako dłużniku, leży ciężar udowodnienia Sądowi, że spełniasz wszystkie wymogi które stawiają przepisy prawa upadłościowego.

Pożyczka na komornika i windykację?

Pożyczanie pieniędzy w prywatnych firmach pożyczkowych, aby spłacić komornika i windykację nie jest dobrym rozwiązaniem! Są to bardzo drogie pożyczki i zdecydowanie się na nie, dość znacznie powiększy nasze długi, a nie na tym Nam przecież zależy!

Bardzo często oferowane są pożyczki pod zastaw na długi komornicze, tutaj oczywiście wymaganym zabezpieczeniem najczęściej bywają nieruchomości, czyli np. dom czy mieszkanie. Takich pożyczek należy wystrzegać się najbardziej, bo bardzo łatwo wtedy stracić naszą nieruchomość.

  SPIRALA CHWILÓWEK, czy kredyt konsolidacyjny to dobry pomysł?
  Przedawnienie długu za mandat [przejazd bez biletu] co zrobić?
  Chcę, ale mi się nie chce, czyli jak wyjść z długów?!
  Jaki kredyt dla bardzo zadłużonych? MAMY ogromne długi
  Ile komornik może zabrać z emerytury?
Udostępnień 0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...

PORADNIK:JAK NIE PŁACIĆ DŁUGÓW?

Zobacz co robić, żeby uniknąć płacenia długów! tylko LEGALNE SPOSOBY!

2 Comments

  1. Małgorzata S.

    Pracuję, mam 1470 wypłaty dwoje dzieci i w zasadzie nikogo kto był by w stanie mi pomóc.

  2. Jan

    Ja miałem bardzo ograniczone fundusze, a potrzebowałem firmy windykacyjnej, która stanie na wysokości zadania. Polecam Windykację BON. Kompleksowo pomogli mi w windykacji wierzytelności. Fachowcy i bardzo sympatyczni ludzie. Polecam firmę jak najbardziej!

NAPISZ KOMENTARZ