Konto bez komornika na 2022 r? SPRAWDŹ czym jest SKRILL!

Jakiego konta nie zablokuje komornik? Jeśli szukasz konta bezpiecznego od komornika, to polecam Ci kartę przedpłaconą Skrill! Wiem, jak ważny jest dostęp do własnej gotówki i wiem, jak to boli, kiedy komornik wchodzi na konto, by je zablokować, uniemożliwiając Ci korzystanie z Twoich pieniędzy.

Skrill to konto, na które nie wejdzie komornik, ponieważ właścicielem tej platformy jest firma niemająca swojej siedziby na terytorium Polski. Zupełnie tak samo, jak konto Revolut, które także bezpieczne jest od komornika. Aby założyć konto w Revolut, kliknij w poniższy baner:

Jest to bardzo duża światowa instytucja finansowa, która współpracuje z MasterCard. Firma Skrill zarejestrowana jest w Wielkiej Brytanii i od kiedy powstała (2001 r.), obsługuje ponad 36 milionów użytkowników!

karta-skrill

skrill-konto-wolne-od-komornika

Jak działa Skrill?

konto-bez-komornika-skrill

Funkcjonowanie Skrilla jest całkowicie legalne, firma jest zupełnie bezpieczna i legalna, czego dowodem jest aż 36 milionów aktywnych użytkowników!

Konto bez komornika? wybierz Skrill

Założenie konta bezpiecznego od komornika jest szybkie i na dodatek proste. Do wyboru mamy aż 40 walut, w tym PLN (o jakie szczęście).

Nie dość, że można korzystać z karty płatniczej, płacąc online za zakupy, czy np. w spożywczym sklepie stacjonarnym, to jeszcze można wyobraźcie sobie wyciągnąć pieniądze z bankomatu! ot tak!

Jak założyć konto Skrill?

Wchodzimy na stronę główną Skrill i klikamy przycisk REJESTRACJA, który znajduje się w górnym prawym rogu:

rejestracja-w-skrill

… po kliknięci przycisku REJESTRUJ, należy wypełnić kilka pól:

konto-bez-wiedzy-komornika-skrill

… następnie po wpisaniu e-maila i hasła, Skrill poprosi nas o uzupełnienie danych osobowych:

konto-bez-komornika-skrill

… teraz po kliknięciu przycisku „dalej” musisz wybrać walutę, jaką Twoje konto w Skrill-u będzie obsługiwało. Wybieramy oczywiście Polski Złoty (PLN).

konto-bez-komornika-2018

Teraz nadszedł czas, aby podać nasze aktualne dane adresowe:

jakiego-konta-nie-zajmie-komornik

UWAGA: podając kod pocztowy do Twojej miejscowości, podaj go w formacie bez „-” myślnika, przykład poniżej:

rejestracja-w-skrill

Ostatnim krokiem będzie podanie numeru telefonu:

jakie-konto-żeby-nie-wiedział-komornik

Gratulacje, masz już założone konto w Skrill, konto bez OGNIVO, którego komornik nie namierzy, choćby starał się, nie wiem jak bardzo…

skrill-konto-bez-ognivo

Wystarczy jeszcze tylko, że wejdziesz na swój e-mail i klikniesz link aktywujący konto w Skrill-u.

potwierdzenie-email-skrill

Po kliknięciu w zaznaczony czerwoną strzałką link zostaniecie przekierowani do strony logowania systemu Skrill:

konto-bez-ognivo

Karta do konta Skrill jest?

Konto bez komornika Skrill nie będzie w 100% funkcjonalne, jeśli nie zamówisz sobie karty płatniczej. Aby zamówić kartę płatniczą w systemie Skrill, należy na stronie głównej po zalogowaniu, kliknąć:

„Karta przedpłacona Skrill”

Żeby zamówić kartę przedpłaconą Skrill, musisz wcześniej zasilić sobie konto w systemie, ponieważ zamówienie katy jest odpłatne.

Skrill – ile kosztuje to konto bez komornika?

Bycie użytkownikiem systemu Skrill jest zupełnie bezpłatne, nie płaci się żadnych miesięcznych opłat za prowadzenie rachunku. Jedyna opłata, o której wiem, to opłata za wydanie karty przedpłaconej oraz coroczna opłata za jej utrzymanie.

Warto wiedzieć, że pobierając pieniądze z bankomatu, Skrill pobiera 1,75% prowizji od wypłaconej kwoty.

Natomiast przelew środków na konto Skrill, czy płacenia kartą w stacjonarnych sklepach, czy online – jest zupełnie darmowe!

Skrill – pewne ograniczenie

Jako że Skrill musi respektować brytyjskie prawo, to zasilenie konta w systemie może odbywać się jedynie z dwóch źródeł:

 • musi to być konto bankowe właściciela Skrill-a (te same dane osobowe)
 • lub przelew od innego użytkownika Skrill.

A więc jeśli myślisz o tym, aby przechytrzyć komornika i przelewać pieniądze wprost od pracodawcy na konto Skrill, to jest to niestety niemożliwe. No, chyba że Twój pracodawca również jest użytkownikiem Skrill-a :-) wtedy droga otwarta…

Jakiego konta nie zablokuje komornik?

A więc warto przede wszystkim pamiętać, że konto w Skrill to konto wolne od komornika, jest to konto bez OGNIVO, czyli komornik, szukając Twojego konta w systemie OGNIVO, nie znajdzie go! Możesz więc śmiało obracać SWOIMI środkami pieniężnymi!

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

Koniecznie przeczytaj o:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

100 komentarzy w “Konto bez komornika na 2022 r? SPRAWDŹ czym jest SKRILL!”
 1. Jeśli masz komornika znam lepszy sposób niż skrill. napisz do mnie na maila a powiem ci jak założyć inne darmowe konto bez systemu ognivo.

  1. ja poproszę o podpowiedź, jakie konto bez tych hien komorników?

  2. Proszę o podanie możliwości założenia konta bez komornika . Pozdrawiam

  3. Help

   Tyczek poproszę o info na maila digig78@gmail.com

   Komornik zostawia 1500 zł , jak wyżyć i opłacic resztę rachunków za to, zaczynam popadać w nowe długi , kolejne.

  4. Witam

   Proszę o informację na temat konta “nie do ruszenia”.

  5. Witam. Chciałem zapytać w takim razie, jaka jest możliwość założenia innego konta oprócz skrill żeby uniknąć zajęcia komorniczego… czekam na odpowiedz. Z góry wielkie dzięki. pozdrawiam

  6. Witam, bardzo proszę Cię o pomoc. Praktycznie nie mogę funkcjonować na dzień dzisiejszy, przez firmę która poszła w upadłość, wpadłem w tarapaty finansowe i
   musiałem ratując się sprzedać firmę ale długi zostały, nawet takie które obciążają mój prywatny majątek, może jesteś wstanie mi coś poradzić?
   polcot.nissi@gmail.com

  7. Poszukuję konta bankowego bezpiecznego, którego nie może zająć komornik.
   Cóż to za sposób, który jest lepszy niż Skrill???

  8. cześć
   też mam komornika i zajęte konta.
   Szukam takiego konta abym mógł wpłacać na nie kase, ale żeby komornik tego konta nie widział.
   pisz na : arena51@interia.pl
   krzychu,
   dzięki

  9. napisz do mnie proszę zaintersowana jestem kontem bez komornika mariaholz@wp,pl

  10. Jeśli znasz lepszy sposób żeby uniknąć komornika. Z chęcią skorzystam. Prześlij mi linka na maila: budnex2@gmail.com. Z góry dzięki o ile to możliwe.

  11. Proszę, podaj mi inne sposoby, niż Skrill, na założenie darmowego konta takiego, którego nie znajdzie komornik.

  12. Mam komornika na rachunku. Chciałbym uniknąć tego uciążliwego urzędnika. Chciałbym poznać sekret jak to zrobić. Piotrek

  13. Jestem zainteresowany kontem bez komornika. Mam pytanie, czy nie namierzy komornik tego konta przez zakład pracy, gdzie podaję numer rachunku do przelewu wynagrodzenia. Zakład też ma obowiązek na wniosek komornika podać numer konta, na jakie przelewa wynagrodzenie za pracę.

 2. Dzień dobry! w jakim banku komornik nie znajdzie konta? mam taki problem, że kiedyś przestałem płacić za abonament za telefon i i sieć komórkowa wypowiedziała mi umowę, następnie była firma windykacyjna a później sąd i komornik. To był mój błąd, że przestałem płacić abonament. Byłem młody i głupi. Teraz dostałem zawiadomienie o ponownym wszczęcie przeciwko mnie egzekucji komorniczej z rachunku bankowego. Otrzymuję pensję na konto i pracuję na czarno. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć w jakim banku komornik nie znajdzie mojego konta bankowego? Przydała by się lista, gdzie wymienione będą banki bez ognivo na 2018 rok. Pozdrawiam!

 3. Nie wiem czy są jeszcze banki które nie współpracują z komornikiem, bo w dobie przypływu informacji, banki wymieniają się informacjami z wieloma systemami jak BIK czy ognivo, a do tych danych dostęp ma także komornik. Fajnie jak by ktoś potwierdził, że ma konto w jakimś banku (nazwa banku) i że konto to nie zostało zajęte przez komornika.

 4. Witam, jakiego konta nie zajmie komornik w tym roku, uciekałem przed komornikiem już 2 razy, za każdym razem bank blokował mi środki zgromadzone na kontach, mam dość, najlepiej byłoby otrzymywać wynagrodzenie do ręki, ale nie godzi się na to mój pracodawca.

 5. Jeśli zastanawiacie się, gdzie założyć konto żeby komornik go nie zajął, to nie ma o czym mówić, bo z tego co wiem, każdy z komercyjnych banków udostępnia dane przez ognivo czy rejestr rachunków bankowych z których zawsze korzysta komornik. Jeśli chcecie chronić swoje pieniądze przed komornikiem, to jedynym wyjście wydaje się założenie konta bankowego w bank, który nie znajduje się na terytorium Polski, a więc taki właśnie Skrill czy Viabuy. Nie wiedzę innego wyjścia…

 6. A może zna ktoś listę banków, które znajdują się w OGNIVO?

  1. Prawie wszystkie bo komornicy wysyłają do banków pisma z nakazem i wyrokiem sądowym i dostają pieniadze od reki.

 7. Żeby komornik nie mógł znaleźć dłużnika i jego rachunku bankowego, to musi to być konto bankowe bez danych osobowych, niestety kilka lat temu była jakaś nowelizacja prawa bankowego i prawo zabrania teraz bankom udostępniać takie anonimowe konta bankowe. Ponoć zabraniają tego przez pranie brudnych pieniędzy. Dłużnikom sięgnęło się rykoszetem :(

 8. Dziwną sprawę mam do opisania, więc proszę zainteresowanych założeniem konta którego nie znajdzie komornik o UWAGĘ! dziś widziałem reklamę o treści w stylu: “Banki których nie znajdzie komornik – uchroń swoje dochody przed komornikiem” czy coś w tym stylu. Po kliknięciu w reklamę, przeniosło mnie do strony, która mówiła, że banki które nie są w OGNIVO, to bank BPH i Nest BAnk (niegdyś Bank Smart). Po sprawdzeniu aktualnej listy banków będących w systemie OGNIVO, tych dwóch banków rzeczywiście nie udało mi się znaleźć na tamtejszej liście.

  Gdzie jednak leży cały problem? Problem jest w tym, że żaden komornik nie jest głupi i też w poszukiwaniu majątku dłużnika, może wpisać w Google hasło: “konto bez komornika” czy “konto bankowe bez OGNIVO” i do banków nie będących w tym systemie, skierować ręczne zapytanie o rachunek dłużnika, zapytanie takie do banku który nie jest OGNIVO, komornik kieruje listownie za pomocą Poczty Polskiej.

  Jeśli bank, który nawet nie jest w systemie OGNIVO, a otrzyma takie listowne zajęcie rachunku bankowego dłużnika, to i tak zgodnie z prawem, bank będzie musiał ten rachunek zablokować.

  Więc apeluje do Was, jeśli zobaczycie takie reklamy w internecie czy gdzieś indziej, to nie dajcie się nabrać, bo komornik jeśli nie znajduje Waszego konto w komercyjnych bankach będących w OGNIVO, to niemal pewne, że komornik wyśle listowne zapytanie do banku BPH czy Nest Banku o zablokowanie konta dłużnika.

 9. Szybko potrzebuję konto niewidoczne dla komornika, mam jedno konto bankowe, które komornik już zajął dawno temu, ale znalazłem pracę i chcę całe wynagrodzenie przelewać na swoje własne konto bankowe i spłacać dług swój nie przez komornika a bezpośrednio do wierzyciela, którym jest firma pożyczkowa, bardzo proszę o wskazanie konta bezpiecznego od komornika – będę niesłychanie wdzięczny. Nie chcę płacić prowizji komornikowi – sam chcę spłacić swoje długi.

 10. Mnie z kolei interesuje konto bankowe w czechach a komornik, czy tak można uchronić się przed zajęciem wynagrodzenia w Polsce?

 11. Bank millenium użycza kont bankowych ludziom, jest to konto w banku, którym ty się jedynie posługujesz i nikt nie może go zająć, bo jest to jak pisałem własność banku, a dłużnik konto to tylko używa, bo zostało Tobie użyczone. Potwierdzam bezpieczeństwo. Pozdrawiam.

  1. Nie prawda. Konto tzw. techniczne jak będzie na twoje dane, to bank je przekaże komornikowi. Jedyne wyjście, moim zdaniem, to otworzyć konto na kogoś, kto jest czysty i pewny i ma do ciebie zaufanie. Będziesz pełnomocnikiem do konta.

 12. Ten skrill to jakaś głupota. Musze to konto zasilać z mojego konta, które jest zajęte. Ja szukam konta na które sam wpłacam pieniądze i z nich korzystam.

  1. Janina Gołębiecka

   Z tego co pamiętam, to podczas zakładania konta w Skrill-u, wybiera się walutę w jakiej ma być prowadzone konto, więc teoretycznie możesz wybrać walutę EURO.

 13. Gdzie mogę założyć konto bez komornika? Chcę spłacać dług, ale nie jestem w stanie dalej pracować i funkcjonować z tego co pozostaje mi na koncie. Prowadzę działalność w Polsce ale wyjeżdżam do Niemiec bo tam mam zlecenia.

  Otworzyłem konto bankowe w Polsce gdzie przechodzą moje pobory. Teraz zostałem bez środków do życia i popadam w kolejne długi. Komornik sądowy zablokował mi konto bankowe zostawiając mi tylko 300 euro.

  Tych pieniędzy nie mogę wypłacić kartą. Tylko osobiście w banku. Wydaje więc ostatnie pieniądze na podróż do Polski tylko po to żeby wypłacić grosze i żeby porozmawiać z komornikiem, który nawet nie chce ze mną rozmawiać na temat rat miesięcznych.

  Postanowione- konto nadal zablokowane do momentu spłacenia całego długu. Nie jestem w stanie nadal pracować, ponieważ potrzebne mi środki zostały mi odebrane…

 14. Witam, mam pytanie odnośnie założenia konta. Pracuje za granicą, czasami dostaje przelew a czasami gotówkę, oczywiście w euro. Potrzebuje założyć konto by komornik z Polski nie miał do niego dostępu. Potrzebuje tez kartę płatniczą, by móc płacić w sklepie, a jeśli jest możliwość, to mogę płacić też telefonem. Proszę o informacje ile kosztuje utrzymanie konta u państwa, opłaty miesięczne itp. jak wygląda założenie konta, którego komornik nie znajdzie. Pozdrawiam

 15. Cześć, interesują mnie banki które nie współpracują z komornikiem, czyli chodzi o banki bez ognivo. Komornik zajmuje mi rachunek bankowy od dwóch lat, ściąga miesięcznie po 200-300 złotych, dług mam ogromny i wiem, że i tak nie dam rady go spłacić. Dlatego postanowiłem poszukać konto wolne od komornika, wiem, że musi być to operator płatniczy zlokalizowany poza terenem Polski. Z tego co widze to największe są 3 firmy, a więc: Skrill, Paysera i ViaBuy, bardzo prosze Was o opinie na ich temat, niech wypowiadają się jedynie osoby które faktycznie mają tam konta pozakładane. Wszystkim tu zależy na prawdziwych opiniach. Kiedyś wiem, że można było takie konto założyć w polskim banku, było to anonimowe konto z kartą przedpłaconą, niestety prawo zabrania już bankom zakładać rachunki bankowe na okaziciela (anonimowe), a więc banki poza ognivo już chyba nie istnieją…

 16. Tak, to prawda, kiedyś można było założyć konto bankowe bez danych osobowych, niestety ten sposób już nie funkcjonuje. Sam już nie wiem jak ukryć pieniądze przed komornikiem, spróbujcie jeszcze może zapytać w Nest Bank, bo gdzieś na forum ktoś tam zakładał konto którego nie znajdzie komornik, niestety nie wiem jak dalej potoczyły się losy tej osoby :]

 17. Swoją drogą przydałby się jakiś ranking kont bezpiecznych od komornika. Często na forach pytają: ale jak komornik znajduje konto bankowe dłużnika? jak to możliwe itd. śmiać mi się chce bo najwyraźniej nigdy nie słyszeli o ognivo :/

  Kiedyś jeszcze można było założyć anonimowe konto bankowe w SKOK-u, komornik nie miał sposobu ani szansy by takie konto znaleźć, ale gdy SKOK-i też pojawiły się w systemie OGNIVO, to wszystko szlak trafił…

  Co chwile napotykam się na różne wątki gdzie ludzie pytają gdzie założyć konto żeby komornik nie zajął, odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo trzeba się trochę nagimnastykować, aby uruchomić Skrilla, Paysera czy viabuy.

 18. Też zastanawiam się jak ominąć komornika na koncie bankowym, przychodzi mi do głowy pomysł, żeby np. dopisać kogoś do konta, albo samego siebie dopisać do konta kogoś z rodziny i wspólnie korzystać z niego, czy to zda egzamin?

  Interesuje mnie też kwestia konto w Czechach a komornik. Czy zakładając konto bankowe w Czechach uniknę egzekucji z rachunku bankowego? komornik przecież nie może zajmować konta bankowego które założone jest w banku znajdującym się poza Polską nie?

  Może mogłoby to być bezpieczne konto walutowe. Zarabiam w EURO i takie konto by w moim przypadku się sprawdziło. A jak wtedy wygląda sprawa potwierdzenia adresu podczas zakładania konta w Czechach? czy trzeba mieszkać w Czechach? jak to jest? ktoś wie może?

 19. Bolek lolek

  A jak by założyć konto nowe na matkę i tam będzie wpłata od pracodawcy też zajmnie komornik?

  1. Janina Gołębiecka

   Jeśli założysz nowe konto bankowe na matkę, to i tak to nic nie da, bo pracodawca potrąca z Twojego wynagrodzenia środki, zanim Ci je wypłaci. A więc do potrącenia dochodzi zacznie wcześniej niż Ci się wydaje Bolku…

 20. Witam, potrzebuję konto bezpieczne od komornika, mam pracę i zarabiam całkiem nieźle, ale wiem że niebawem będzie ciążyć na mnie egzekucja komornicza, mam trochę pieniędzy na koncie i chciałbym je gdzieś ulokować na jakimś koncie którego nie znajdzie komornik, prosze o informacje jeśli ktoś posiada jakiś sprawdzony sposób na zajęcie komornicze. Będę wdzięczny… Marek.

 21. Mam komornika, pracuję za granicą, mam 3200 zł na konto polskie, a resztę euro na konto walutowe, od stycznia mój pracodawca chce całość płacić w euro, mam blokadę na koncie i chciałbym założyć konto, żeby nie zajął go komornik, bo nie będę miał możliwości spłaty, bo całość mi będzie blokował. Więc mam pytanko w jakim banku założyć konto żeby nie mógł mi zablokować komornik?

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Mariusz, strasznie ciężko o takie konto którego nie zajmie komornik, do wyboru masz tylko zagraniczne platformy których kartami płatniczymi można płacić w Polsce, są to Skrill, ViaBuy i Pasysera. Jeśli pracujesz za granicą i chcesz ochronić swoje pieniądze przed komornikiem, to rozważ założenie zagranicznego konta bankowego w kraju w którym pracujesz. Pozdrawiam!

 22. Witam. Mam pytanie czy po założeniu konta na Skrill to zostaną mi przysłane jakieś papiery do podpisania do domu? Ile kosztuje karta Skrill żeby ją dostać? Bo chciałem sobie jakieś bezpieczne konto założyć bo mam komornika i dwa konta bankowe mam zablokowane. Idąc do pracy, to nawet nie mam jakiego numeru rachunku do przelewu podać, bo wszystkie zablokowane przez komornika. Pozdrawiam.

 23. Tyczek jak możesz to napisz mi doradzając a pro po sposobu założenia takiego konta

 24. Czy karta przedpłacona założona osobno nie do istniejącego konta jest widoczna dla komornika i może ją zająć ?

 25. Także potrzebuję podpowiedzi w jakim banku komornik nie znajdzie konta, długi moje powstały przez moich rodziców, rodzice zadłużyli mieszkanie komunalne które wynajmowaliśmy i w którym jestem (byłam) zameldowana. Komornik widząc, że nie ma z czego ściągnąć pieniędzy od moich rodziców, zablokował moje konto bankowe :/

 26. Chcę założyć konto bankowe ale komornik czuwa, choć długi są przedawnione. Ultimo mnie prześladuje… co tu zrobić z tym? co to za Polska tak traktuje ludzi? tu nie idzie normalnie żyć… jak można nawet z rozliczenia podatku z US wziąć te marne 260 zł, nawet nie poinformowali mnie o żadnym zajęciu… nic.. Iwona. Cieszyn.

 27. Witam jestem zainteresowany także kontem bez komornika, jestem na działalności gospodarczej bardzo proszę o kontakt.

 28. Tyczek proszę o kontakt odnośnie, darmowego konta bez systemu ognivo

 29. Ciekawy wpis, w sumie masz racje, chociaż w niektórych aspektach bym polemizowała. Na pewno sam blog może liczyć na uznanie. Z pewnością tu wrócę.

 30. Chciałabym założyć konto, które komornik nie zajmie. Po prostu mam długi i niedługo komornik zajmie mi konto bankowe, a ja tylko zarabiam 1800 zł, jak mi zabierze wszystko, to nie będę miała środków do życia i nie będę mogła nic dziecku kupić do szkoły. I nie będę miała, za co kupić dziecku butów ani ubrania i nie będę miała za co zapłacić rachunków, bardzo proszę o pomoc

 31. Głupszej informacji nie czytałem. Po pierwsze to żadne konto tylko rachunek do karty. Sprawdź autorze co oznacza definicja konta. Po drugie jak ma założyć konto osoba która ma komornika na swoim koncie i w jaki sposób ma dokonać wpłaty z konta??? Zwykłe naciągactwo. Krzyż wam w dude.

Comments are closed.