Odwołanie od decyzji PZU za skręcenie stawu skokowego wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaOdwołanie od decyzji PZU za skręcenie stawu skokowego wzór
rt34 zapytał 1 rok temu

Witam. Chodzi o odwołanie od decyzji PZU. Dostałem odmowną decyzję o odszkodowanie z tytułu skręcenia stawu skokowego lewej nogi. Lekarz orzecznik stwierdził, że nie doznałem uszczerbku na zdrowiu i nie przysługuje mi odszkodowanie i że brakuje dowodów na stwierdzenie, że przebyty uraz spowodował trwałe nieodwracalne następstwa w postaci niestabilności stawu.

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj!

Zamieszczam wzór odwołania się od decyzji PZU:

Odwołanie od decyzji PZU skręcenie stawu skokowego

Odwołanie-od-decyzji-PZU-skrecenie-stawu-skokowego-wzor-pdf-doc

Odwołanie od decyzji PZU skręcenie stawu skokowego

zachęcam Cię też do przeczytania artykułu: Jak napisać odwołanie do PZU przy skręceniu stawu skokowego?

Adam odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam, przedmiotem mojego zapytania jest odmowa PZU odszkodowania za operację. Dostałem odmowę w sprawie odszkodowania za operację chirurgiczną kolana, PZU napisało, że nie da odszkodowania, ponieważ nie ma mojej operacji w spisie operacji chirurgicznych na które mogą dać odszkodowanie. Czy jest sens pisanie odwołania od tej decyzji? jak można by to u argumentować? Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam i dziękuję.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności należy sięgnąć do dokumentu o nazwie Ogólne Warunki Ubezpieczenia – w skrócie OWU, które stanowią załącznik do umowy ubezpieczenia.

Jeśli nie jest Pan w posiadaniu OWU, należy poprosić pracodawcę lub ubezpieczyciela (PZU) o doręczenie dokumentu. Może Pan również spróbować znaleźć OWU w Internecie, jednak w tym przypadku należy mieć na względzie, by wyszukany dokument był właściwy, bowiem OWU mogą znacznie różnić się od siebie w zależności od zawartej umowy ubezpieczenia.

W OWU – w oddzielnych rubrykach powinny być wyodrębnione choroby, zabiegi i operacje po przebyciu których ubezpieczonemu przysługiwać będzie odszkodowanie.

Jeśli operacja kolana nie została wyszczególniona, roszczenie o wypłatę odszkodowania nie będzie Panu faktycznie przysługiwać.

Niemniej należy bardzo rzetelnie przeanalizować OWU, bowiem może mieć Pan prawo wystąpić o odszkodowanie za pobyt w szpitalu, zakup leków, poniesione koszty leczenia i rehabilitacji lub uszczerbek na zdrowiu. Wówczas zasadne będzie złożenie kolejnego wniosku o wypłatę odszkodowania.

Natomiast w sytuacji kiedy okaże się, że zgodnie z OWU może Pan domagać się wypłaty odszkodowania w związku z operacją kolana, zasadne będzie złożenie odwołania od negatywnej decyzji PZU. W treści odwołania trzeba będzie powołać się na odpowiednie zapisy OWU. Wzór odwołania od decyzji ubezpieczyciela PZU zamieszczam poniżej:

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela wzór

odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela-wzor-pdf-doc-word

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela wzór

 

Twoja odpowiedź

9 + 10 =