Skarga na zachowanie lekarza w przychodni wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaSkarga na zachowanie lekarza w przychodni wzór
Eleonora Z. zapytał 11 miesięcy temu

Czy jest możliwa skarga na zachowanie lekarza w przychodni? byłam wczoraj z dzieckiem u lekarza rodzinnego, dziecko nie zachowywało się grzecznie, płakało i nie dało się osłuchać. Lekarz był bardzo niezadowolony z zachowania dziecka, miał pretensje, że on nie będzie wychowywał mojego dziecka i pytał dlaczego nie przyszłam z jego ojcem, że powinniśmy być razem, jeśli dziecko jest niegrzeczne. Jak napisać skargę na zachowanie lekarza w przychodni? i do kogo ją zaadresować?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jestem przekonana, że w poradni/przychodni, z której Pani korzysta, znajduje się informacja, do kogo kierować skargi związane z funkcjonowaniem ośrodka, czy też wykonywania pracy przez personel medyczny.

Taka informacja powinna znajdować się w miejscu widocznym dla pacjentów – na tablicy ogłoszeń lub przy rejestracji.

Niemniej pisze Pani, że nie wie gdzie złożyć skargę na lekarza, w związku z czym czuje się zobowiązana napisać, że skargę na lekarza kierować należy do:

  • Izby Lekarskiej
  • Rzecznika Praw Pacjenta
  • Dyrektora Placówki.

W Pani przypadku doszło do nieprzyjemności podczas wizyty, dlatego ani skarga do Izby Lekarskiej, ani do Rzecznika Praw Pacjent nie będzie zasadna. Tu wyjaśnię, że podstawą skargi kierowanej do ww. instytucji mogą być jedynie naruszenia praw pacjenta, o których mówią przepisy ustawy o prawach pacjent.

Pani natomiast podnosi, że lekarz był roszczeniowy i nieprzyjemny. Z uwagi na powyższe najrozsądniej będzie przygotować skargę do podmiotu zatrudniającego danego lekarza, czyli do samej przychodni.

W piśmie należy zawrzeć datę zdarzenia, opisać sytuację oraz zarzuty do lekarza. Przygotowując skargę, warto być konkretnym i rzeczowym. Należy unikać subiektywnych odczuć i emocjonalnych wywodów. Należy także jasno określić strony biorące udział w zdarzeniu.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór skargi na zachowanie lekarza w  przychodni, którą pobierzesz poniżej:

Skarga na zachowanie lekarza w przychodni wzór

skarga-na-zachowanie-lekarza-w-przychodni-wzor-pdf-doc

Skarga na zachowanie lekarza w przychodni wzór

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź

8 + 4 =