Sygnatura akt ii k co oznacza?

Forum prawneKategoria: DługiSygnatura akt ii k co oznacza?
AvatarOlek zapytał 1 rok temu

Sygnatura akt ii k co oznacza? dostałem pismo z sądu i nie wiem czego ma niby dotyczyć ta sprawa? czy mogłaby mi Pani pomóc rozkodować te znaki? będę wdzięczny za pomoc. Szukałem wyszukiwarki sygnatur w internecie, ale nic nie znalazłem. Proszę o pomoc.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-BajsonPrawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj,

wydaje mi się, że chodzi Ci o sygnaturę II K, którą błędnie wpisałeś jako ii K.

Samo „K” oznacza wydział karny, natomiast II to numer wydziału, danego sądu. Zatem pismo, które otrzymałeś, zostało wysłane przez Drugi Wydział Karny Sądu Rejonowego. Myślę, że wiesz, czym zajmują się sądy karne.

Czego dotyczy dana sprawa, ja z informacji, które podałeś, nie jestem w stanie Ci napisać. Jestem jednak przekonana, że jeśli dokładnie zaznajomisz się z otrzymanym pismem, znajdziesz w nim informację, o co chodzi w sprawie.

Sąd karny nie musi prowadzić sprawy przeciwko Tobie. Mogłeś zostać wezwany na sprawę w charakterze świadka. Dlatego, tak jak napisałam, spróbuj na spokojnie jeszcze raz przeczytać informację z sądu.

W niej również powinien znaleźć się zapis dotyczący przedmiotu sprawy lub osoby, której dotyczy dana sprawa oraz termin, na jaki zostałeś wezwany, jeśli pismo dotyczy wezwania.

Jeśli nie będziesz w stanie nadal rozszyfrować wezwania z sądu, możesz, powołują się na wskazaną sygnaturę akt z dodatkowymi numerami, czyli II K…../…. zatelefonować do sądu i poprosić o udzielenie informacji.

Panie z sądu, po potwierdzeniu Twojej tożsamości, powinny udzielić Ci niezbędnych informacji.

Koniecznie przeczytaj:

Twoja odpowiedź