Wezwanie do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWezwanie do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar
Wanda Z. zapytał 1 rok temu

Witam, jak napisać wezwanie do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar? sklep internetowy zwleka ze zwrotem pieniędzy już trzeci miesiąc, nie wiem co robić, a kwota jest niemała, bo 390 zł. Złożyłam reklamację na buty, odrzucono ją i następnie złożyłam odwołanie od odrzuconej reklamacji i sprzedawca w końcu zgodził się na oddanie mi pieniędzy. Mimo tego jednak nadal nie otrzymała zwrotu kwoty wpłaconej za buty. Kontakt jest sporadyczny, a maile zdawkowe typu: “Wkrótce zwrócimy pieniądze”. Dość mam już czekania, chciałabym kupić inne buty, więc jak napisać wezwanie do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Witam serdecznie,

uważam, że skoro „współpraca” ze sprzedawcą nie układa się już od trzech miesięcy, nie należy dłużej sprawy bagatelizować, lecz trzeba podjąć starania, by mocno zmobilizować go do zwrotu pieniędzy.

Zasadne będzie przygotowanie i doręczenie sprzedawcy na adres sklepu listem poleconym przedsądowego wezwania do zwrotu pieniędzy. W treści wezwania należy powołać się na uwzględnioną reklamację i powstały w związku z tym obowiązek zwrotu ceny zakupu butów.

Następnie należy podać, że pomimo zapewnień o zwrocie pieniędzy do chwili obecnej nie trafiły one na Twoje konto. W dalszej części pisma należy zakreślić ostateczny termin do zwrotu pieniędzy np. 7 lub 10 dni i zaznaczeniem, że jeśli upłynie on bezskutecznie, sprawa zostanie złożona w sądzie.

Na koniec zaznacz, że skierowanie sprawy na drogę postępowanie sądowego wygeneruje koszty, które w konsekwencji zobowiązany będzie ponieść pozwany. Wzór wezwania do zwrotu pieniędzy pobierzesz poniżej:

Wezwanie do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar wzór

wezwanie-do-zwrotu-pieniedzy-za-zwrocony-towar-wzor-doc-pdf-word

Wezwanie do zwrotu pieniędzy za zwrócony towar wzór

Myślę, że tak przygotowane pismo zadziała i niebawem otrzymasz pieniądze.

Jeśli jednak sprzedawca nadal pozostanie bierny, nie trać czasu, lecz złóż pozew o zapłatę w postępowaniu upominawczym.

Powodzenia!

M.W. odpowiedział 12 miesięcy temu

Odesłałam kurtkę do sklepu internetowego i nie otrzymałam pieniędzy. Odesłałam kurtkę do sklepu internetowego Gaga Kids, a nie ma do tej pory ani drugiej kurtki, ani pieniędzy za zwrócony towar. Co mam zrobić skoro oni twierdzą, że paczka nie doszła, a nie chcą mi zwrócić pieniędzy za zwrócony towar? Kurtka była za mała, a oni twierdzą, że kurtka nie doszła… jak mam to sprawdzić. CO MAM ZROBIĆ?