Wniosek o przyspieszenie wpisu hipoteki wzór doc pdf

Forum prawneKategoria: DługiWniosek o przyspieszenie wpisu hipoteki wzór doc pdf
AvatarKrystiansen zapytał 1 miesiąc temu

Witam, chodzi o wniosek o przyspieszenie wpisu hipoteki – czekam już ponad miesiąc na wpis hipoteki do KW – dokładnie chodzi o Wydział IX Mokotów-Warszawa.

Wiem, że niektórym udaje się przyspieszyć taki wpis, nie ukrywam, że ułatwiłoby mi to życie.

Czy ktoś mógłbym mi pomóc? nie wiem jak napisać podanie o przyspieszenie wpisu hipoteki a czas mnie nagli, przydałaby się więc pomocna ręka z waszej strony.

1 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Jeśli chodzi o wniosek o wpis hipoteki w trybie przyspieszonym, to zapewne chodzi Ci o przyspieszenie wpisania hipoteki przy zaciąganiu kredytu hipotecznego i związanego z nim ubezpieczenia pomostowego.

Wiedz, że sprawy w sądach rozpatruje się według kolejności ich wpływu, dlatego wniosek o przyspieszenie takiego wpisu hipoteki w księdze wieczystej to prośba o podjęcie czynności w szczególnym trybie.

Tryb ten przewiduje regulamin urzędowania sądów powszechnych i mówi on, że:

§ 56 ust. 3. W szczególnie uzasadnionych przypadkach przewodniczący wydziału może zarządzić rozpoznanie sprawy lub spraw poszczególnych kategorii poza kolejnością określoną w ust. 1.

Ponoszenie przez Ciebie dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem pomostowym, jest jak najbardziej zasadną przesłanką do przyspieszenia wpisu hipoteki w KW.

Uzasadnieniem takiego wniosku w tym przypadku powinno być ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem pomostowym.

Aby ułatwić Ci to zadanie, zachęcam Cię do pobrania poniższego wzoru pisma:

Wniosek o przyspieszenie wpisu hipoteki wzór doc pdf

Wniosek-o-przyspieszenie-wpisu-hipoteki-wzor-doc-pdf
Wniosek o przyspieszenie wpisu hipoteki wzór

Podobne tematy:

Twoja odpowiedź