Wzór podania o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór podania o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania
Maria zapytał 7 miesięcy temu

Mam problem z napisaniem do starosty o przeniesienie do innego zakładu z bliżej miejsca. Przechodząc do rzeczy, czy napisałaby mi pani wzór podania o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania? obecnie pracuje w DPS, a w miejscu zamieszkania powstaje filia mojego zakładu, sama nie bardzo wiem jak to napisać, zasięgałam pomocy w internecie, ale wszystkie wzory są płatne, a to dla mnie koszt, z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 7 miesięcy temu

W Twojej sytuacji podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ skoro powstaje filia DPS-u w okręgu w którym mieszkasz, to jak najszybciej powinnaś złożyć taki wniosek, nim władze miasta obsadzą stanowiskami powstający oddział.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego podania, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór pisma o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania, który znajdziesz poniżej:

Podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania wzór

podanie-o-przeniesienie-do-pracy-blizej-miejsca-zamieszkania-wzor-pdf-doc

Podanie o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania – wzór

Szczególnie w Twojej sytuacji czas gra kluczową rolę, ponieważ zapewne już teraz trwa nabór na nowe miejsca pracy. Przygotowany przez nas wzór pisma kosztuje jedynie 10 zł, nie jest to więc jakaś duża kwota, a prędzej kwota symboliczna.

Praca bliżej miejsca zamieszkania to tak naprawdę korzyść dla pracodawcy jak i pracownika, zatem obu stronom powinno zależeć na tym, by pracownik miał jak najkrótszy dystans do pokonania, aby dostać się do zakładu pracy.

Przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania odbywa się przez porozumienie zmieniające, czyli na pisemny wniosek pracownika. Ciężko, aby pracodawca sam wychodził z inicjatyw, przenosząc pracownika do innego miasta, w którego pobliżu zamieszkuje pracownik.

Aby więc przenieść się bliżej pracy, należy złożyć pisemny wniosek z prośbą o przeniesienie. Jeśli pracodawca będzie miał możliwość przenosin, wyrazi zgodę, informując Cię o tym osobiście lub pisemnie.

Warto wiedzieć, że zgoda pracodawcy na przeniesienie pracownika do zakładu znajdującego się bliżej miejsca zamieszkania pracownika, oznaczać będzie konieczność dokonania formalnej zmiany w warunkach umowy o pracę na podstawie porozumienia zmieniającego, a więc pracodawca będzie musiał sporządzić w formie aneksu do umowy o pracę. Wzór aneksu do umowy o pracę <– pobrać można tutaj.

Jadwiga D. odpowiedział 7 miesięcy temu

Witam, w mojej sytuacji jest podobnie, codziennie dojeżdżam do pracy 11 km, pracuję w Dino jako sprzedawca, w pracy słychać plotki, że mojej miejscowości powstanie kolejny market Dino, jak to rozegrać, żeby przenieść się do tego marketu który dopiero powstanie, aby nie musiała codziennie dojeżdżać do pracy tyle kilometrów? do kogo się zwrócić? do kierownika sklepu? menedżera? gdzieś jeszcze wyżej?

Wiem jak napisać uzasadnienie podania o przeniesienie do pracy bliżej miejsca zamieszkania, u mnie najbardziej chodzi o koszty dojazdu i czas jaki codziennie tracę. Tam, gdzie pracuję, atmosfera jest okej, chodzi mi jedynie o zminimalizowanie kosztów jakie co miesiąc ponoszę w związku z dojazdem do pracy.

Tomkowicz odpowiedział 6 miesięcy temu

Zapytanie o przeniesienie do innej filii tego samego pracodawcy. Chciałam zapytać o przeniesienie się z tej samej fili na inne stanowisko w tej samej filii. Pracuję w przedszkolu jako pomoc kuchenna, chciałabym wiedzieć, czy muszę złożyć podanie o zwolnienie z pracy, oczywiście mam umowę na czas nieokreślony, a zarazem ten sam pracodawca i czy będę kontynuować tę samą umowę u innego pracodawcy prowadzącego przedszkole tej samej filii?

EDZ. odpowiedział 5 miesięcy temu

Witam. Jak napisać podanie o przeniesienie do innego miejsca pracy? Mój problem polega na tym, że jestem zatrudniony jako opiekun dzieci i młodzieży w ramach prac interwencyjnych z urzędu pracy. Przez ostatni rok pracowałem dla szkoły podstawowej, lecz teraz tj. od września mam umowę z przedszkolem miejskim. Szkoła i przedszkole podlegają pod te same kadry. W szkole pracowało mi się świetnie. Zżyłem się z personelem, poznałem budynek od podszewki. Byłem chwalony i ceniony przez dyrekcję i nauczycieli. Pomagałem we wszystkim panu konserwatorowi który ma już 61 lat, ja mam 32. Chciałbym wrócić do szkoły. Planuje napisać do kadr wniosek oddelegowanie lub o podanie o przeniesienie do innego miejsca pracy, tylko nie wiem jak się za to zabrać, proszę o pomoc.

Twoja odpowiedź

3 + 11 =