Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Jak wyjść z długów dzięki wściekłości?! [PORADNIK] domowy!

Czy czujesz różnicę pomiędzy byciem złym i byciem wściekłym? Czy rozumiesz, że gdy ktoś mówi „wściekłem się” to nie ma na myśli „byłem zły”? Żeby wytłumaczyć, dlaczego ta różnica jest tak ważna, przytoczę jeszcze przypowieść o żabie, którą moi stali czytelnicy na pewno znają.

Chodzi o dość okrutny eksperyment z wrzucaniem żaby do garnka z wodą. Jeśli wrzucić żabę do garnka z wrzącą wodą – żaba wyskoczy od razu. Temperatura będzie dla niej nie do zniesienia, dzięki czemu instynktownie uratuje życie. Jeśli tą samą żabę wrzucić do garnka z zimną wodą i stopniowo ją podgrzewać, żaba przywyknie do rosnącej temperatury i w końcu się ugotuje, bo jej uśpiony instynkt ją zawiedzie.

Wielu dłużników wpada w pętle zadłużenia na wzór żaby, która nie zauważa wzrostu temperatury.

Tu dług, tam jakaś rata, jedno opóźnienie, ale jakoś załatane. Zaczynają się drobne problemy, które nieco nas niepokoją, nieco irytują. I tak z czasem zwiększają się problemy, a my zwiększamy naszą na nie odporność.

Wydaje się nam, że to pewnie dobrze, że jakby nas nagle trafiło, moglibyśmy tego nie znieść. I tak dochodzimy do momentu, gdy długi nas zatapiają i już nie czujemy złości tylko strach, przygnębienie, wręcz depresję, apatię i poczucie beznadziei. Tymczasem wiele naprawdę dobrych i potrzebnych rzeczy na świecie powstało właśnie dzięki wściekłości.

Bo ktoś nagle nie wytrzymał, miał dosyć tego czy tamtego i postanowił coś z tym zrobić.

Dawno temu ktoś tam miał dosyć zapadających po zachodzie słońca ciemności i dzięki temu mamy światło. Kogoś tam wściekło to, że ludzie chorują i wziął się za pracę nad lekarstwem.

Często mamy pretensję do sprzedawców, że próbują wpływać na nasze emocje. Bo pod wpływem emocji więcej kupujemy.

Emocje towarzyszą nam zawsze i wszędzie i jak powiadają naukowcy, nie ma złych emocji – wszystkie są nasze. Ważne jest to, co z nimi zrobimy.

Bo widzisz, gdybyś poczuł wściekłość na swoją sytuację, gdybyś stwierdził, że cholera jasna masz już dosyć tego, że jakiś palant dzwoni do Ciebie i traktuje Cię jak złodzieja, rozmawiając z Tobą tak, jak go uczą na szkoleniach, że ciągle Cię straszą, że wejdą Ci do domu i zabiorą wszystko, gdybyś się wściekł na siebie, że do tego doprowadziłeś, że jesteś taki rozmymłany zamiast działać – ta wściekłość dodałaby Ci sił.

Wściekłość to „mam dość!”, „dosyć tego dobrego!”, to „już dłużej tego nie zniosę!” – jeśli powiesz to samo czując rozpacz – myśli samobójcze stoją w gotowości na swoją kolej.  Powiedz to z wściekłością, a zyskasz energię do działania. Będąc wściekłym, zrobisz wszystko żeby zmienić swoją sytuację, nie będziesz się zastanawiać, czy tak wypada, czy to słuszne, czy dasz sobie radę. Wściekłość da Ci pewność.

Jak sądzisz, która grubaska ma szansę na to, że weźmie się za siebie i schudnie? Ta, która się nad sobą użala i płacze, jacy to ludzie są okrutni, że tak ją wytykają? Czy ta, która się wścieknie i powie „dosyć tego, nie pozwolę żeby mnie tak traktowano”?

W moim życiu wielokrotnie wściekłość ratowała mi skórę. Żeby coś komuś udowodnić, żeby unieść się dumą – dokonywałam niesamowitych rzeczy i sięgałam po pomysły i energię na ich realizację, której nic poza wściekłością by mi nie dało.

Dobrze Ci radzę, jeśli już fundujesz sobie stresy i bezsenne noce to lepiej po prostu: WŚCIEKNIJ SIĘ i ZACZNIJ JESZCZE DZIŚ WYCHODZENIE Z DŁUGÓW!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...


1 Comment

  1. Adam

    Świetny wpis, na pewno wściekłość i złość to bardzo dobre cechy, które pozwalają się zmotywować i wyjść z długów, ale też trzeba pamiętać, że zanieczyszczają wizję.

NAPISZ KOMENTARZ