Aplikacja Moja Gazetka – oszczędzaj z nią czas i pieniądze

Większości z nas zależy na tym, by oszczędzać pieniądze, zwłaszcza w tych dziedzinach życia, w których jesteśmy w stanie to najłatwiej zrobić. Największą część budżetu wydajemy zazwyczaj na codzienne życie i związane z nim wydatki. W zasadzie cały czas jesteśmy zmuszeni kupować produkty żywnościowe i higieniczne, które najszybciej się zużywają.

Ich ceny bywają bardzo zróżnicowane w zależności od sklepu, który je oferuje. Dodatkowo sklepy organizują przez cały rok promocje, by zachęcić klientów do przyjścia i zrobienia u nich zakupów.

Dzięki temu możemy dużo zaoszczędzić, jednak śledzenie wszystkich promocji w wielu sklepach, w wersji papierowej lub na stronach internetowych, bywa bardzo czasochłonne.

Przejrzenie każdej oferty, gazetki promocyjnej i powtarzanie tej czynności co parę dni może zająć wiele godzin i zazwyczaj nie chce nam się tego robić. Dostępne są jednak narzędzia, które nam to ułatwiają, czyli aplikacje na telefon komórkowy.

Dzięki nim, w jednym miejscu możemy szybko znaleźć wszelkie interesujące nas informacje. Jest to bardzo użyteczne i ułatwia życie, dlatego warto z tego korzystać.

Możliwości jakie daje aplikacja Moja Gazetka

oszczędzanie-na-robieniu-zakupów

Aplikacja Moja Gazetka posiada wiele użytecznych funkcji, a przy okazji jest łatwa w obsłudze, wręcz intuicyjna. Znajdziemy w niej aktualne gazetki promocyjne ze wszystkich sklepów.

Wystarczy wybrać ofertę, która nas interesuje, by zacząć ją przeglądać. Łatwo też wyszukać konkretny sklep za pomocą paska wyszukiwania. Możemy również powiększyć interesujący nas fragment, jeśli chcemy się przyjrzeć konkretnej ofercie bliżej.

Gdy dana gazetka jest dla nas interesująca, to aby nie szukać jej ponownie później, możemy ją zapisać i wtedy znajdzie się w naszych zapisanych gazetkach. Dzięki temu mamy możliwość powrócić do niej w każdej chwili, nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do internetu.

Dostępna jest również opcja oznaczenia ulubionych sklepów, które trafią do zakładki Ulubione. Umożliwia to od razu przejście do oferty jedynie tych sklepów, w których zazwyczaj kupujemy produkty. Aplikacja umożliwia również zapisanie naszych kart lojalnościowych.

Zapewne każdy z nas posiada przynajmniej kilka kart z różnych sklepów, na które nabijamy punkty za to, co kupiliśmy, a w zamian otrzymujemy zniżki lub prezenty.

Noszenie i pamiętanie o użyciu plastikowej karty za każdym razem, gdy robimy zakupy, może być jednak uciążliwe. Zazwyczaj nie mamy na wszystkie karty miejsca w portfelu albo najzwyczajniej o nich zapominamy.

Dzięki aplikacji wszystkie karty możemy wyjąć z portfeli, a i tak będziemy mieć je zawsze przy sobie. Wystarczy jedynie okazać przy płaceniu właściwą kartę, którą zapisaliśmy w aplikacji na telefonie, by kasjer mógł nabić na nią nasze zakupy.

Kolejną istotną funkcją jest kalendarz, w którym zaznaczone są święta i inne niehandlowe dni. Aplikacja posiada nie tylko oferty sklepów spożywczych, ale również sklepów odzieżowych, budowlanych, RTV i AGD, meblarskich, motoryzacyjnych, a nawet restauracji. Tak naprawdę zakup wszystkich produktów możemy zaplanować z aplikacją Moja Gazetka.

Oszczędzanie z aplikacją Moja Gazetka

jak-zaoszczędzić-robiąc-spożywcze-zakupy

Kupowanie wszystkich rodzajów produktów z aplikacją Moja Gazetka jest o wiele łatwiejsze, ale możliwe jest również oszczędzanie. Zamiast dokonywać spontanicznych zakupów, co zazwyczaj wiąże się z tym, że ostatecznie wydajemy więcej pieniędzy, możemy je na spokojnie zaplanować.

Przejrzeć oferty w różnych sklepach, porównać je i wybrać te najatrakcyjniejsze. W oparciu o to warto również zrobić listę zakupową i policzyć orientacyjną kwotę, którą zamierzamy wydać.

Podczas zakupów możemy na bieżąco monitorować, czy nasza lista zgadza się z tym co mamy w koszyku sklepowym. W ten sposób unikniemy zakupu niepotrzebnych rzeczy i zbyt dużych wydatków.

Aplikacja jest aktualizowana kilka razy dziennie, a gazetki są dostępne z wyprzedzeniem. Możemy więc sprawdzić, jakie produkty będą się nam kończyć w najbliższym czasie i czy są one uwzględnione w kolejnych promocjach sklepowych.

Zamiast kupować je od razu, warto poczekać kilka dni, aż w danym sklepie będą dostępne w niższej cenie. Dzięki aplikacji Moja Gazetka unikniemy impulsywnego kupowania, które jest największym sprawcą tego, że wydajemy za dużo pieniędzy.

To, że wszystkie karty lojalnościowe znajdują się w jednym miejscu, to również pomoc w oszczędzaniu. Telefon mamy zawsze przy sobie, a więc zawsze możemy użyć karty w sklepie. Gdy nosimy je w tradycyjnej formie, często nie możemy ich znaleźć, nie chce nam się ich szukać lub wyciągać.

Wtedy wolniej zbieramy punkty i nie otrzymujemy tylu zniżek, ile moglibyśmy mieć, gdybyśmy korzystali z kart przy każdych zakupach. Niestety cierpi na tym nasz portfel, a my nie możemy oszczędzić tyle, ile byśmy chcieli i mogli.

A co jeśli nie mamy telefonu komórkowego?

jak-oszczędzać-na-zakupach

Nawet jeśli nie jesteśmy fanami nowoczesnych smartfonów, to również możemy w pewnym zakresie korzystać z funkcji aplikacji Moja Gazetka. Dostępna jest też w formie strony internetowej, więc zawsze możemy przejrzeć oferty sklepów na naszym komputerze.

Oczywiście nie wszystkie funkcje są dostępne. Jednak podstawowa funkcjonalność jest zachowana. Możemy po prostu zrobić listę zakupową i zaplanować, co i gdzie kupić w przyszłości.

Jednak najlepiej korzystać z aplikacji mobilnej, która daje o wiele więcej możliwości. Jest ona dostępna na każdy system operacyjny: iOS, Windows Phone, BlackBerry i Android.

Dzięki temu posiadacze wszystkich telefonów komórkowych są w stanie korzystać z aplikacji, którą łatwo pobrać ze sklepu z aplikacjami danego producenta systemu. W aplikacji dostępne są też kupony rabatowe, które pozwalają nam zaoszczędzić nawet jeszcze bardziej.

Jest to dobry sposób, by w naszym budżecie dostępnych było więcej pieniędzy. Oszczędzanie nie jest łatwym zadaniem, ale jeśli nakreślimy sobie plan i będziemy się go trzymać, staje się dużo łatwiejsze. Warto robić to systematycznie i na co dzień trzymać się ustalonych zasad.

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kupowanie podstawowych produktów może drenować naszą kieszeń, a prawda jest taka, że tu najczęściej uciekają nasze pieniądze. Złotówka więcej na jednym produkcie, 50 groszy na innym i tak każdego dnia.

W skali miesiąca i roku może uzbierać się z tego pokaźna kwota, którą możemy odłożyć na inne wydatki. Na całe szczęście dostępne są teraz narzędzia, które w znaczny sposób ułatwiają organizację naszych zakupów, a przy tym również tworzenie oszczędności.

Zyskujemy też więcej czasu, który też jest cenny, a do tej pory traciliśmy go na szukanie promocji na różnych stronach sklepowych. Możemy przeznaczyć go na poprawę naszych kwalifikacji lub pracę zarobkową. Warto więc ułatwiać sobie życie i korzystać z opcji, które to umożliwiają.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze