Pomoc frankowiczom nadciąga

Dekadę temu kredyty frankowe osiągały szczyt popularności dzięki swojej dostępności i niskim RRSO. Niestety w przeciągu kilku lat kurs franka wzrósł prawie dwukrotnie.

Tymczasem umowy kredytowe pozostały takie same, a kredytobiorcy byli zmuszeni do spłaty większej kwoty, niż pierwotnie pożyczyli.

W całym kraju setki tysięcy tzw. Frankowiczów byli oburzeni nieuczciwością banków i zmuszeni byli oni spłacać sztuczne odsetki. Dnia 3 października 2019 roku pojawiło się jednak światełko nadziei.

Wraz z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Frankowicze otrzymali możliwość uzyskania zwrotu nadpłaconych pieniędzy ze strony banku. Niestety nie jest on przyznawany automatycznie, a droga do jego uzyskania usłana jest przeszkodami i długimi procesami.

Nikt nie mógł tego przewidzieć

pomoc-frankowiczom

Kredyty konsumenckie w polsce dostępne były już od lat 90. XX wieku, chociaż ich największa popularność to lata 2000. Wzrost zamożności pozwolił obywatelom na postaranie się o kredyt konsumencki, na przykład na mieszkanie.

Niektórzy jednak wciąż nie mogli skorzystać z kredytu w PLN przez zbyt wysokie stopy oprocentowania. Zmiennikiem były tańsze kredyty KORW, czyli kredyty obciążone ryzykiem walutowym, a najbardziej popularnym z nim był kredyt we franku szwajcarskim – stabilnej walucie, której szansa na podrożenie była praktycznie niemożliwa.

Niestety jednak kurs CHF wzrósł, a wraz z nim całkowite kwoty KORW, z których skorzystały setki tysięcy klientów. W samym roku 2016 frank szwajcarski był prawie dwukrotnie wyższy, niż w 2007.

Tym samym kredyty we franku stały się bardziej problem, niż ratunkiem finansowym. Nieuczciwe postanowienia umów KORW zmusiły kredytobiorców do masowych pozwów przeciwko swoim bankom. Dzięki tym kruczkom banki korzystać z własnych tabel kursowych i zmieniać oprocentowanie kredytu walutowego wedle własnych upodobań.

Ilość osób posiadających KORW we franku maleje, jednak kredytobiorcy wciąż obciążeni są problemem, jakim jest pełna spłata kredytu i podążanie za wyrokiem TSUE, który umożliwia odzyskanie nadpłaconej kwoty.

Pomocna dłoń dla Frankowiczów

TSUE sprawiło, że Frankowicze uzyskali ułatwioną możliwość domagania się o swoje pieniądze.

Na podstawie na wyroku TSUE z dnia 3 października 2019 roku powstało Polskie Stowarzyszenie Kredytobiorców Frankowych (w skrócie PSKF), które pomaga frankowiczom w procesach sądowych przeciwko ich bankom. Procesy sądowe są największą przeszkodą na drodze do sprawiedliwości.

PSKF to stowarzyszenie oferujące frankowiczom pomoc, bezkosztowo zajmując się procesem sądowym i kredytem. PSKF współpracuje także z wieloma partnerskimi kancelariami z całej polski. Jak dotąd udało się im pomóc w wygraniu ponad 100 spraw związanych z kredytami frankowymi, a dzięki ich działaniom klienci banków otrzymali zadośćuczynienie i sprawiedliwość.

PSKF posiada doświadczenie w walce z każdym bankiem oferującym kredyty we frankach. Dzięki temu procesy przebiegają szybko i bez komplikacji, a kredytobiorcy mogą cieszyć się zwrotem należnych im pieniędzy.

W swojej ofercie posiadają także preferencyjne warunki dostosowywane do potrzeb Frankowiczów, stuprocentowe poświęcenie kredytom frankowym. Zaprzyjaźnione kancelarie specjalizują się w procesach związanych z kredytami frankowymi. Jedynym kosztem jest niska opłata procentowa od wygranej sprawy, dostosowana do potrzeb i możliwości indywidualnego klienta.

PSKF to przede wszystkim pomocna dłoń

W zespół PSKF wchodzą adwokaci i prawnicy, a także osoby, które już przeszły przez proces sądowy zwrotu należności. Kancelarie, z którymi PSKF współpracuje, mają swoje siedziby w całej Polsce, a każda oferta pomocy dopasowana jest do klienta.

Nie ma powodu wstydzić się, prosić o pomoc. Biuro PSKF powstało właśnie w tym celu. PSKF dostępne jest dla wszystkich, bez względu na wysokość kredytu czy zdolność finansową.

Zgłoś się po darmową analizę, a następnie przeprowadzenie roszczenia wobec banku, które jest w całości finansowane:

  • bez ryzyka
  • chodzenia po sądach

Jeśli masz kredyt frankowy (i nie tylko), lub znasz osobę, która go posiada, to skontaktuj się z Polskim Stowarzyszeniem Kredytobiorców Frankowych, dzwoniąc pod numer:

+48 888 963 721

PSKF– ratunek dla tych, którzy nie są w stanie poświęcić się procesom, albo z wielu względów po tylu negatywnych doświadczeniach nie chcą tego zrobić.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

1 komentarz w “Pomoc frankowiczom nadciąga”
  1. Franek Franko Frankowicz

    Sprawdziłeś to, czy to tylko jakaś kolejna pseudo reklama do naciągania ludzi na kasę?

Comments are closed.