Próbuje WYJŚĆ Z DŁUGÓW od 15 lat! co jeszcze mogę zrobić???

jak-wyjsc-z-dlugow

Witam serdecznie, właśnie jestem po krótkim wstępie który przeczytałam jak wyjść z tego koszmaru jakim są długi, mam 53 lata i koszmarne długi z którymi nie mogę sobie poradzić sama, bardzo zainteresował mnie Pani artykuł, ponieważ jako doświadczona długami osoba dzieli się Pani z nami swoimi umiejętnościami wyjścia z nich, ja również osiągnęłam wszystkie możliwe dna…

Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc, gdyż sama nie jestem w stanie tego zrobić, choć walka trwa u mnie 15 lat. Jestem już u kresu sił nie mówiąc o zdrowiu które zniszczyłam. Pozdrawiam i proszę o poradę.

Wychodzenie z długów czasem jest łatwiejsze, czasem trudniejsze, czasami udaje nam się pozbyć długów w rok, czasem, tak jak u Pani, trwa to 15 lat. Wszystko oczywiście zależy od stopnia zadłużenia.

jak-wyjsc-z-dlugow
Wychodzenie z długów…

Jest coś jeszcze co ma wpływ na tempo wychodzenia z długów, jest nim MOTYWACJA! przecież można spłacać miesięcznie 200-300 czy 400 zł dlaczego nie? ale można też spłacić wielokrotność tej kwoty!

Tutaj do gry wchodzi dobrze przemyślany plan spłaty długów, tak samo jak ważne jest właściwe zaplanowanie harmonogramu spłacania zaległych pożyczek, tak samo ważne okazuje się znalezienie dodatkowych środków, żeby długi spłacić jak najprędzej!

Każda opóźniona pożyczka, kredyt czy chwilówka, generuje koszty, np:

Powinno zależeć Nam na tym, żeby jakikolwiek dług który mamy, spłacić z prędkością światła, nie zapominając tutaj oczywiście o swoich finansowych możliwościach!

Jak przyspieszyć spłatę długów?

  1. Sprzedaj wszystko co masz zbędnego, można wystawiać niepotrzebne różności na portalu aukcyjnym Allegro.pl. Do ręki trafi nam czysta gotówka! Bardzo często przechowujemy rzeczy nam zupełnie zbędne! po jaki czort? dlaczego nie zamienić tych zbędnych nam dożycia przedmiotów w gotówkę, której obecnie tak bardzo potrzebujemy?
  2. Jeśli Wasze zarobki nie przekraczają 542 zł. miesięcznie, to macie prawo starać się o świadczenia pieniężne i niepieniężne! Można dostać od gotówki do opału, żywności i innych codziennie potrzebnych nam środków do życia! To zawsze jakaś pomoc…
  3. Zasiłek rodzinny? to też pomoże podźwignąć się Wam z trudnej sytuacji finansowej. Zasiłek rodzinny przyznawany jest dla dzieci, a na każde dziecko można dostać od 70 do 115 zł w wersji podstawowej, a w szczególnych przypadkach nawet do 400 zł na dziecko. Zarobki wtedy nie mogą przekroczyć 574 zł na miesiąc/członka rodziny. Warto też zapoznać się: czym jest Karta Dużej Rodziny!
  4. Pożyczka od pracodawcy? dlaczego nie! niektóre z Polskich firm, oferują nieoprocentowane pożyczki/kredyty swoim pracownikom. Od pracodawcy można pożyczyć od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a pieniądze mogą posłużyć na spłacenie długów!
  5. Spróbuj wynegocjować podwyżkę u swojego pracodawcy! Ludzie bardzo często zapominają o tym sposobie na podreperowanie domowego budżetu. Im bardziej jesteśmy cenniejsi dla firmy w której pracujemy, tym lepszą kartę przetargową trzymamy w swoich rękach!
  6. Praca dodatkowa? nadgodziny? o tym, jak zarobić dodatkowe pieniądze do wypłaty <— pisałam w tym artykule! koniecznie sprawdźcie!

Podejrzewam, że mogłabym jeszcze wymieniać i wymieniać kolejne sposoby na polepszenie swoich finansów. Dróg do zdobycia dodatkowych pieniędzy jest wiele, dlatego trzeba wziąć się w garść i dokładnie przemyśleć i przeanalizować swoje możliwości i zacząć działać z dnia na dzień! tak po prostu…

Samo snucie marzeń o tym jak wychodzimy z długów na niewiele się zda… życie bez długów jest piękniejsze, ja o tym już wiem, bo wzięłam swoje życie w swoje ręce! teraz Twoja kolej… zacznij działać już dziś! zrób ten pierwszy krok!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *