Sklep internetowy nie wysłał zakupionego towaru – co robić?

Forum prawneKategoria: RóżneSklep internetowy nie wysłał zakupionego towaru – co robić?
AvatarIwona3004 zapytał 10 miesięcy temu

Witam,

Na początku kwietnia tego roku zamówiłam na stronie internetowej Nayla Jewellery naszyjnik, za który zapłaciłam przelewem z mojego polskiego konta. Mieszkam za granicą, więc dopiero na początku tego miesiąca zorientowałam się, że towar nie doszedł na polski adres.

Skontaktowałam się z firmą przez Instagram i na początku ktoś mi odpowiadał i próbował rozwiązać problem. Nie mogli znaleźć mojego zamówienia, mimo że miałam numer zamówienia. Nie wiedzieli co mogło sie stać, ze to nie było wysłane. Ktoś z ich strony poradził mi, żebym zrobiła następne zamówienie, ale już bez płacenia, więc tak zrobiłam.

Cały czas wysyłałam im uaktualnianie co zrobiłam. Poczekałam ponad tydzień, nadal nic nie przyszło, a zapewniali, że wyślą towar. Teraz już nie mam żadnych odpowiedzi na moje pytania i żądanie oddania pieniędzy. Wysłałam im wcześniej potwierdzenie zapłaty z mojego banku. Napisałam im w zeszły czwartek maila, ale do tej pory żadnej odpowiedzi.

Chcę towar bądź zwrot pieniędzy.

Dziękuję

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-BajsonPrawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 10 miesięcy temu

Witam,

po przeczytaniu Twojego zapytania weszłam na stronę internetową sklepu Nayla, na której znalazłam – REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO wraz z Polityką Prywatności stanowiący regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną.

Na stronie sklepu znajduje się zapis, że:

Umowa zostaje zawarta, gdy Sprzedający poinformuje o przystąpieniu do realizacji Zamówienia. Takie potwierdzenie będzie przesłane drogą mailową. W przypadku, gdyby Klient uiścił zapłatę za Towary przed tym momentem, a realizacja zamówienia była niemożliwa (w szczególności ze względu na brak towaru), Sprzedający niezwłocznie dokona zwrotu uiszczonej kwoty.

W przypadku braku dostępności Produktów uwzględnionych w zamówieniu Sprzedający poinformuje Klienta o niemożliwości realizacji zamówienia.

Jeżeli niemożliwość realizacji zamówienia dotyczy tylko czasowej niedostępności Produktów, Sprzedający poinformuje Klienta o potencjalnym terminie zrealizowania złożonego zamówienia poprzez wiadomość e-mail na adres wskazany przez Klienta w formularzu zamówienia.

Zamówienia realizowane są zgodnie z kolejnością ich złożenia.

Dalej można przeczytać, iż:

Zamówienie zostanie dokonana nie później niż w ciągu 10 dni roboczych od chwili zaksięgowania wpłaty na koncie Sprzedającego.

Z powyższego wynika, że obowiązek nawiązywania kontaktu w przedmiocie realizacji zamówienia spoczywa na sprzedającym, który przejął na siebie obowiązek niezwłocznego zwrotu pieniążków w przypadku, kiedy umowa nie będzie mogła być zrealizowana np. na skutek braku zamówionego towaru.

Natomiast jeśli z zamówieniem nie wiąże się żaden problem, towar powinien być wydany nie później niż 10 dni od zaksięgowaniu wpłaty na koncie sprzedającego.

Zatem tak czy inaczej, sprzedający złamał postawienia własnego regulaminu. W takim razie zasadnym będzie wystosowanie oficjalnego pisma – które oczywiście możesz przesłać na adres mailowy sklepu lub korzystając z przygotowanego przez sklep formularza kontaktowego w zakładce KONTAKT.

W treści pisma proszę powołać się na niewywiązanie się z warunków umowy oraz złamanie postanowień regulaminu sklepu poprzez niedostarczenie towaru, oraz brak zwrotu uiszczonej ceny w zakreślonych w regulaminie terminie.

Dalej warto zaznaczyć, że liczysz na natychmiastowy zwrot wpłaconej kwoty w nieprzekraczalnym terminie 3 dni (podaj numer rachunku, na który ma nastąpić zwrotu), w przeciwnym razie podejmiesz formalne kroki prawne zmierzające do odzyskania pieniędzy.

Namawiam Cię do pobrania specjalnie przygotowanego na takie okazje wzoru pisma:

Pismo o zwrot pieniędzy za niedostarczony towar

Pismo-o-zwrot-pieniedzy-za-niedostarczony-towar-wzor-pdf-doc
Pismo o zwrot pieniędzy za niedostarczony towar

Mam nadzieje, że tak przygotowane pismo wpłynie na sprzedawcę, który niebawem odda Ci wpłaconą kwotę.

Powodzenia!

Twoja odpowiedź