Czy dostanę coś na raty jak jestem w BIK?

Forum prawneKategoria: DługiCzy dostanę coś na raty jak jestem w BIK?
AvatarGrzesokr zapytał 1 miesiąc temu

Dzień dobry. Natrafiłem na problem, chcąc kupić coś na raty dostałem odmowę. Sprawdziłem swoją historię w BIK i okazało się, że mam dług w T-mobile na ponad 3 000 zł. Abonentem T-mobile nie jestem od 2014 r. Do tej pory nigdy nie przyszło jakiekolwiek wezwanie do zapłaty, czy  informacja, że coś mam nieopłacone.

Do tej pory bez problemu kupowałem na raty, dostawałem pożyczki w PKO BP, a nagle w BIK-u jest zadłużenie.

2 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witaj,

jeżeli przetwarzane dane w BIK są niezgodne z rzeczywistym stanem, to jako „dłużnikowi” przysługuje Ci wniosek o anulowanie wpisu. Doradzam Ci szybki kontakt z firmą T-mobile i podjęcie próby wyjaśnienia sprawy.

Obawiam się jednak, że sprawy nie rozwiążesz w punkcie T-mobile – choć możesz próbować – osoby tam zatrudnione mogą nie mieć informacji temacie przetwarzanie danych w BIK. Ale zapewne mogą sprawdzić, czy jesteś dłużnikiem firmy.

Możesz również spróbować wyjaśnić wątpliwości, kontaktując się T-mobil przez infolinię.

Kolejnym krokiem będzie złożenie w T-mobile wniosku o usunięcie danych w BIK, ze wskazaniem okoliczności, które podniosłeś, pisząc do nas.

Czyli w uzasadnieniu wniosku o usunięcie danych przetwarzanych w BIK podać musisz, że nie jesteś klientem firmy T-mobile od przeszło 6 lat i nie masz żadnych zaległości związanych z poprzednimi umowami.

Do tego dodaj, że wpis w BIK został ujawniony w ostatnim czasie, blokując Cię w prawie do korzystania z ofert banków i innych firm.

Być może Twoje dane w BIK zostały wpisane omyłkowo i po Twoim kontakcie z „wierzycielem” (T-mobile) zostaną niebawem usunięte. Jeśli jest to pomyłka, możesz złożyć wniosek o wypłatę rekompensaty.

Powodzenia!

Przydatne wzory pism:

Wniosek o aktualizację danych w BIK

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania - WZÓR
Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

AvatarGrzegorz odpowiedział 1 miesiąc temu

Dziś otrzymałem informację, że w rezygnacji z usług po zakończeniu umowy na czas określony wpisałem zły numer umowy.

Czy jest możliwe, aby od tamtego czasu, jeżeli rezygnacja była z błędnym numerem, T-mobile nie wysłał żadnego powiadomienia, faktury itp. a nagle wpisał do BIK?

Twoja odpowiedź