Czy jest szansa na dostanie pożyczki jak się ma komornika?

Forum prawneKategoria: KomornikCzy jest szansa na dostanie pożyczki jak się ma komornika?
Błażej zapytał 4 lata temu

Czy jest szansa na dostanie pożyczki jak się ma komornika? Po wypadku wpadłem w długi i nie mogę sobie poradzić z komornikami, jest to bardzo duża kwota, z góry dziękuje bardzo.

Jak by była jakaś szansa na uzyskanie jakieś pożyczki jak najszybciej, bo już straciłem szansę na jakąkolwiek pożyczkę, żeby dostać gdzieś w ogóle, ale może kiedyś gdzieś znajdę jakiegoś inwestora, że mi pożyczy pieniądze.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj,

obawiam się, że mając komornika na karku za nieuregulowane zobowiązania bankowe, będzie Ci trudno otrzymać pożyczkę, czy kredyt w normalnej instytucji finansowej.

Jeżeli jednak Twoje zobowiązania nie pochodzą wprost z kredytów, czy pożyczek i Twój BIK prezentuje się w miarę dobrze, doradzam kontakt z pośrednikiem finansowym, czyli osobą współpracującą z większą liczbą banków. Być może profesjonalista znajdzie dla Ciebie odpowiednią ofertę kredytową, dzięki której pozbędziesz się komornika.
Jeśli jednak nie masz zdolności kredytowej, to proszę Cię, wybij sobie z głowy pożyczki prywatne. Nie dalej, jak wczoraj pisał do nas Adam, który prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa – wyłudzenia.

Adam chciał zaciągnąć pożyczkę prywatną i znalazł inwestora, któremu wpłacił 2 000 zł – ostatnie swoje pieniądze i myślę, że ich nie odzyska, a pożyczki nie dostanie.

Jeśli będziesz nierozważny i zdesperowany na pieniądze, możesz popełnić podobny błąd.

Ale pomijając już samą nieuczciwość osób żerujących na trudnej sytuacji innych, musisz zdawać sobie sprawę, z tego, że prywatne pożyczki to zazwyczaj lichwy. Być może taniej będzie kosztować Cię komornik, niż pożyczka u prywatnego inwestora.

Zastanów się, czy na pewno gotówka z wysoko oprocentowanej pożyczki jest Ci potrzebna. Pamiętaj, że komornika możesz spłacać latami i nie może on zabrać Ci wszystkiego. Zadbaj więc lepiej o dobry dochód i pomału spłacaj długi, zamiast wpadać w dodatkowe tarapaty finansowe – to taka moja prywatna rada.

Trzymam za Ciebie kciuki i wierzę, że postąpisz mądrze i przestaniesz męczyć się presją komornika.

…z komornikiem na karku da się żyć, trzeba tylko wziąć głęboki oddech.

Powodzenia!

Koniecznie przeczytaj: