Konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem – wiele rat vs jedna rata

Witam, mam duże długi m.in. niepłacone alimenty, długi telefoniczne, mandaty itp, itd jakieś 20 tys jeszcze, nie chce by te długi przeszły na męża (Wojtek jest moim mężem od pół roku), podjęłam prace i komornik zajmuje 60% z mojego wynagrodzenia, mąż ma też swoje długi, choć nie jest tyle co moich.

Brakuje nam na utrzymanie rodziny, opłaty, a w tym miesiącu nawet na jedzenie. Dowiedziałam się, że możemy sprzedać/oddać swoje długi do firmy która owszem nas spłaci, ale będziemy mieli jeden dług u jednej firmy, czyli jedna rata, wiadomo kiedy i jaka kwota i naprawdę mielibyśmy spokojne głowy. Czy taki system faktycznie istnieje?


Konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem

Jeśli interesuje Cię jedna rata zamiast wielu jakie masz, to z pewnością chodzi Ci o kredyt konsolidacyjnych dla osób zadłużonych. Zaznaczę od razu od tego, że w bankach nie macie czego szukać, ponieważ ze względu na zajęcie komornicze, bank wasz wniosek od razu odrzuci.

Pomocy w sfinansowaniu swoich długów możecie jedynie szukać w firmach pożyczkowych, zaciągając pożyczkę konsolidacyjną, lub firmach pożyczkowych specjalizujących się w konsolidacji długów.

Od razu zaznaczę, że skonsolidowanie wszystkich swoich długów w jeden dług i jedną miesięczną ratę nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Jednak opłacalność takiej operacji można ocenić dopiero, mając przed sobą ofertę danej firmy pożyczkowej.

Jeśli tak jak piszesz, Twoje całkowite zadłużenie na chwilę obecną wynosi około 20 tys. zł, to nie jest to aż tak bardzo duże zadłużenie i wydaje mi się, że spokojnie jesteś w stanie te długi spłacić i wyjść na prostą nie posiłkując się konsolidacją.

Pamiętaj, że im gorszą masz historię kredytową i zdolność kredytową, tym droższa dla Ciebie będzie taka konsolidacja. A jak sobie pewnie zdajesz sprawę, mając zajęcie komornicze – nie można oczekiwać dobrej oferty na skonsolidowanie zadłużenia.

Dlatego właśnie, konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem rzadko kiedy jest opłacalna. O konsolidacji należy myśleć dużo wcześniej, kiedy wydaje nam się, że pomału zaczynamy nie nadążać z bieżącą spłatą zadłużenia.

Konsolidacja-dla-zadłużonych-z-komornikiem

To jest ten moment, gdzie powinna zapaść decyzja o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego i zamianie wszystkich miesięcznych rat w jedną niższą ratę.

Jeśli natomiast masz długi, które widać w BIK-u, (opóźnienie w spłacie sięgające powyżej 60 dni), to szansa na uzyskanie dobrej oferty na konsolidację znacząco maleje.

Zdolność kredytowa

Piszesz, że podjęłaś pracę, nie wiem niestety czy Twój mąż także pracuje, ale chcę zwrócić Waszą uwagę na fakt, że do jakiej firmy pożyczkowej byście się nie zwrócili, zbadają oni Waszą zdolność kredytową i określą, czy finansowo podołacie spłacie ratom kredytu konsolidacyjnego.

Oczywiście proces badania Waszej zdolności przez firmę pożyczkową nie jest tak czasochłonny i złożony jak w przypadku banku, ale jednak mimo wszystko trzeba wykazać się w miarę dobrymi zarobkami.

Można zwiększyć szanse na uzyskanie konsolidacji dając firmie pożyczkowej coś pod zastaw, samochód, działkę, mieszkanie, dom itd. Znacząco wtedy podwyższamy swój jakby wkład własny i konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem staje się realnym do osiągnięcia celem.

Podsumowując wszystko to co napisałam: czy możliwa jest konsolidacja kredytów i pożyczek z komornikiem? oczywiście, że tak, ale w takiej jak Wasza sytuacji życiowej i finansowej, należy zwrócić się o pomoc nie do banku, który udziela najtańszych kredytów konsolidacyjnych, a do firmy pożyczkowej.

Kredyt konsolidacyjny z zajęciem komorniczym – przykładowa kalkulacja na 20.000 zł

Kredyt-konsolidacyjny-z-zajęciem-komorniczym

Przy oprocentowaniu 7,99% rata miesięczna dla konsolidacji na 20.000 zł wynosi 627 zł, a koszt całkowity posiłkowania się taką pożyczką na spłatę innych zobowiązań to 5,744 zł, czyli pożyczając 20.000 zł na 3 lata (36 miesięcy), będziesz musiała oddać 25,744 zł.

Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że podejmiesz właściwą decyzję. Jeśli zdecydujesz się na wychodzenie z długów tradycyjną metodą, czyli bez posiłkowania się pożyczką konsolidacyjną, to polecam przeczytać Ci 92-stronnicowy ebook Pani Iwony Wendel: “Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem” byłej dłużniczki która opracowała plan wyjścia z długów.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

6 komentarzy w “Konsolidacja dla zadłużonych z komornikiem – wiele rat vs jedna rata”
  1. Co trzeba zrobić, by otrzymać kredyt u państwa by spłacić pożyczki i mieć jedną ratę? Mam w rzeczywistości w bankach pożyczki i jedną pożyczkę w Providencie, płacę bardzo dużo… Jak można otrzymać kredyt i płacić jedną ratę? Bardzo proszę o poradę jak uzyskać kredyt co muszę spełniać jakie warunki… czy jest możliwość korzystania z kredytu, aby spłacić i płacić jedną ratę? mam dochód z świadczeń.

    1. Janina Gołębiecka

      Witaj Aniu, my jako blog nie udzielamy kredytów ani pożyczek konsolidacyjnych, a jedynie doradzamy, jak z takich produktów finansowych korzystać. Jeśli jako jedyny dochód masz świadczenia które otrzymujesz, to może Ci być bardzo bardzo ciężko, aby otrzymać pożyczkę na konsolidację zadłużenia… namawiam Cię, abyś znalazła zatrudnienie, bo tylko w ten sposób będziesz w stanie wyjść z długów! Trzymam za Ciebie kciuki!

  2. Witam, mam problem, syn nabrał na mnie pożyczek pozabankowych, później musiałam dorabiać żeby to spłacać i teraz wydaje całe wypłaty z mężem żeby to spłacać, chciałabym spłacić te pożyczki i mieć jedną ratę, czy to możliwe? proszę o pomoc już starałam się coś załatwić, ale wszędzie dostawałam odmowy – proszę o radę

  3. Witam, chcę spłacić komorników i pożyczki, mam dług u komornika na około 60tys i w banku na 30 tys zł, i chciałbym spłacić to wszystko i mieć tylko jedną ratę, bo na chwilę obecną mam komornika 1680 zł i ratę jedną 174 i 550 i praktycznie to co zarabiam wszystko idzie w długi i nie zostaje mi nic na życie… prosił bym bardzo o jak najlepszą pomoc – będę bardzo wdzięczny.

  4. Witam, mam takie pytanie, czy jest możliwe uzyskanie kredytu na spłatę komornika i innych zobowiązań finansowych? takich jak pożyczki pozabankowe, chwilówki. Moja sytuacja jest beznadziejna. Posiadam prace na pełny etat na czas nieokreślony. Niestety przez swoją bezmyślność zaciągałem kredyt za kredytem, i nie spłacałem swoich zobowiązań. Chciałbym to wszystko jakoś uregulować, a najlepiej pozbierać swoje długi i uzyskać jeden kredyt na ich spłatę i płacić jedną ratę…

  5. Mam pożyczki bankowe i w parabanku, potrzebuje 50 tysięcy zł, aby je spłacić i mieć jedną. Czy bym mogła ją otrzymać jak najszybciej. Bardzo zależy mi na czasie. Byłam w banku PKO, ale mi odmówiono ponieważ stwierdzono, że nie akceptują klientów, którzy mają pożyczki w parabankach. Czy będę mogła liczyć na pomoc od Państwa, czy zostanę potraktowana odmową?

Comments are closed.