Jaka pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym? [PORADNIK]

Witam, czy jest jakaś pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym? miałem kiedyś niespłacony dług i teraz wszczęto wobec mnie postępowanie egzekucyjne.

Jednak mimo stałego zatrudnienia, potrzebuję pożyczyć pewną kwotę, jak by się dało to 4 000 – 5000 zł. Czy istnieją jakieś pożyczki dla osób z komornikiem?


Pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym

pozyczka-dla-zadluzonych-z-zajeciem-komorniczym

Komornik to nie wyrok! a wzięcie pożyczki z zajęciem komorniczym to nie wstyd! Klienci firm pożyczkowych (a już samych takich firm jest od groma) to właściwie prezentacja całego przekroju społecznego. Mamy tutaj nie tylko emerytów czy rencistów, ale i również pracowników wszystkich możliwych szczebli, jak i samych przedsiębiorców.

 

Nie należy do ewenementu i taka sytuacja, kiedy bez względu na źródło dochodów, klient firmy pożyczkowej już obciążony jest długiem – nawet w postaci zajęć komorniczych. Jeśli sprawa wygląda w ten sposób, otrzymanie pożyczki nie graniczy co prawda z cudem, ale można dojść do takiego wniosku, dokonując kolejnych prób jej uzyskania.

Owszem, wrażenie jest zrozumiałe, ale nie musi być to droga przez mękę. Jeśli na naszym koncie zagnieździł się komornik, warto wiedzieć, jak i gdzie ubiegać się o pożyczkę. O tym właśnie napiszemy poniżej.

Pożyczki lombardowe: pierwsze koło ratunkowe

A zatem największą sławą wśród pożyczek przystępnych dla każdej osoby, cieszą się pożyczki lombardowe. W obliczu tego rodzaju pożyczek nasze dochody nie są sprawdzane jakkolwiek, wobec czego każdy z nas, nawet w razie braku dochodów, może o taką pożyczkę się ubiegać. Egzekucje komornicze także nie są przeszkodą.

Jeśli jednak decydujemy się na pożyczkę lombardową, posiadanie przedmiotu o dużej wartości to “mus”. To właśnie on posłuży jako zabezpieczenie spłaty naszej pożyczki. Jakie przedmioty są w lombardach najmilej widziane? Można wymienić tu z pewnością monety wytworzone z metali szlachetnych, pecety, telefony komórkowe, sprzęt RTV czy złotą lub srebrną biżuterię.

Taka lista jasno pokazuje, że jakiekolwiek przedmioty wartościowe zostaną przyjęte z otwartymi ramionami. Trzeba jednak zaznaczyć, że istnieją i takie lombardy, które zachęcają nas pożyczkami pod zastaw… wszystkiego. Jeśli więc nie posiadamy wymyślnych i drogich rzeczy, przydatny może okazać się nawet mikser, wkrętarka czy wózek dziecięcy.

Jakie są koszty pożyczki lombardowej?

Co warte jeszcze dobitniejszego podkreślenia – pożyczki lombardowe nie należą do tanich. Oprocentowanie potrafi sięgać jednego procenta dziennie, a i to nie jest jeszcze rekord. Musimy więc liczyć się z tym, że całkowity koszt pożyczki może być powalający, zwłaszcza przy umowach zawieranych na dłuższy okres.

Musimy być też przekonani, że przedmiot, który przeznaczamy pod zastaw, to taka rzecz, z którą w razie czego będziemy mogli bez żalu pożegnać. To z tego powodu, że przedmiot ten będzie czekać w lombardzie tak długo, jak długo pożyczka nie będzie spłacona. Kiedy więc nie wywiążemy się z umowy, nasz przedmiot może być komuś sprzedany – wtedy na nic nasze żale i próby odzyskania go.

Ile można pożyczyć w lombardzie?

Jeśli chodzi natomiast o kwotę pożyczki lombardowej, ta zależy od wartości konkretnego przedmiotu. Widełki, z którymi można się zetknąć, rozpinają się od 10 do 80% wartości danej rzeczy.

Życie jednak pokazuje, że kwoty pożyczek lombardowej nie są zbyt duże; statystycznie, wynoszą kilkanaście-kilkaset złotych. Oczywiście, bywają i takie, które przekraczają kilka tysięcy, ale wtedy mamy do czynienia właśnie z przedmiotami ekskluzywnymi, jak wspomniana już droga biżuteria lub np. samochód.

Pożyczki lombardowe – plusy i minusy

Tak czy inaczej, przy rozważaniu plusów i minusów pożyczek lombardowych, jeden ich atut aż rzuca się w oczy i jest w stanie przyćmić wszystkie mankamenty – jest nim łatwość dostępu do potrzebnych pieniędzy.

Taka pożyczka wypłacana jest w mgnieniu oka, a do tego sporo lombardów funkcjonuje całą dobę, nie tylko w dni robocze. W przypadku nieudokumentowanych dochodów czy zajęć komorniczych błyskawiczna pożyczka lombardowa jawi się – przeciwnie do wielu innych opcji – jako strzał w dziesiątkę, a nie w kolano.

Pożyczka z poręczeniem = przystępna rata

Pożyczki z poręczycielem – oto druga świetna możliwość dla wszystkich, którzy trapią się zajęciami komorniczymi.

Jest to pożyczka pozabankowa, która w przeciwieństwie do pożyczki lombardowej, nie potrzebuje przedmiotu poddanego pod zastaw.

Żeby jednak nie było zbyt łatwo, klient zobowiązany jest znaleźć poręczyciela, który poręczy swoim podpisem, że spłata nie jest możliwa, lecz pewna. Z reguły, firmy pożyczkowe i weryfikacja dochodów obydwu osób (poręczyciela oraz pożyczkobiorcy) to nieodłączny duet.

Niekiedy domagają się też wglądu do innych dokumentów, które przedstawią aktualne saldo zadłużenia w związku z egzekucjami komorniczymi.

To wszystko potrzebne jest jednak przede wszystkim w celach informacyjnych, ponieważ poręczyciel stanowi tutaj gwarancję spłaty i najlepsze możliwe zabezpieczenie. W razie jakichś komplikacji w życiu pożyczkobiorcy, firma pożyczkowa może zwrócić się nie tylko do niego, ale też do poręczyciela i to od niego egzekwować spłatę.

Trzeba też dodać, że choć pożyczkobiorca może borykać się z komornikiem, poręczyciel musi być od takich problemów wolny. Biorąc pod uwagę fakt, jak powszechnym problemem są w ostatnich latach zadłużenia, szukanie poręczyciela jest obecnie nie lada wyzwaniem.

Warto jednak je podjąć, ponieważ kiedy już zakończy się ono sukcesem, stanie przed nami możliwość całkiem dużej pożyczki. Pożyczki, z którą spłacenie zajęć komorniczych będzie znacznie ułatwione.

Gotówkowe pożyczki konsolidacyjne

Gdy mamy na koncie zajęcia komornicze, niekoniecznie muszą one oznaczać dramatyczną sytuację finansową. Niejednokrotnie, kwoty, które jeszcze czekają na spłacenie, nie przerażają swoją wysokością, wahając się od kilkuset do paru tysięcy złotych.

Niemniej, fakt, że również takie rzeczy figurują na wyciągach z banku bądź zaświadczeniach zarobkowych, nie ułatwia wcale uzyskania pożyczki. Wprost przeciwnie. Wtedy jednak ułatwieniem staje się możliwość pożyczki konsolidacyjnej.

Żeby w ogóle myśleć o takiej pożyczce, nasze dochody muszą być udokumentowane. Mamy też obowiązek przedłożenia dokumentów, które potwierdzą dokładnie, jak wygląda saldo, które musi być jeszcze zapłacone komornikowi. W razie niezbyt dużych zaległości pożyczka konsolidacyjna stoi przed nami otworem.

Jesteśmy wtedy gotowi do spłacenia pozostałej kwoty do kancelarii komorniczej – takie posunięcie wyeliminuje zajęcia z naszych przychodów. Dobrą wieścią jest to, że czasem będziemy mogli skorzystać z drobnej, bonusowej kwoty pożyczki bądź spłacić jakieś inne zobowiązania. Będzie to zależne od niezbędnej w tym celu kwoty oraz potwierdzonych dochodów.

Z tej natomiast racji, że spłacania zajęć komorniczych dokonuje sam pożyczkodawca, uwzględnienie pełnej pensji jak najbardziej wchodzi tutaj w rachubę. Co stanowi jednak duży plus, rata wygenerowana w przypadku takiej pożyczki będzie znacznie niższa niż to, co potrąciłby nam z konta komornik. Jeśli zarabiamy choćby powyżej 2500 złotych, odetchniemy naprawdę głęboko.

Pożyczka gotówkowa z zabezpieczeniem hipotecznym

Powiedzmy jednak, że nie do końca radzimy sobie ze swoimi zobowiązaniami, dostaliśmy się w macki pętli kredytowej, a mimo to konsolidacja tych zobowiązań i strumień gotówki są nam potrzebne. Wtedy właśnie pożyczki konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym, okazują się świetnym wyjściem.

Jak nazwa wskazuje, bezwzględnym warunkiem, który uprawnia nas do takiej pożyczki, jest posiadanie na własność nieruchomości. Można też z drugą osobą zaciągnąć wspólne zobowiązanie. Takie pożyczki hipoteczne są udzielane bez trudności, gdy pod zastaw zaoferujemy działkę budowlaną czy mieszkanie; są i takie firmy pożyczkowe, które akceptują zabezpieczenie w formie domów czy gruntów leśnych lub rolnych.

Co do kwoty pożyczki, nie ma tutaj sztywnych reguł – jest ona zawsze określana na podstawie przypadek indywidualny. Uwzględniane są zatem nasze potrzeby i możliwości spłaty rat w dalszej perspektywie. Sam przedmiot zabezpieczenia i jego wartość stanowią ważny czynnik.

Takie pożyczki to także możliwość zabezpieczenia hipotecznego bądź przewłaszczenia na zabezpieczenie. Przeważnie, opcja wymieniona jako druga wiąże się z najmniejszymi kosztami. Umowy dotyczące pożyczki konsolidacyjnej zawiera się na oczach notariusza. Okres wynosi od sześciu miesięcy wzwyż, zwykle do dekady, może być jednak i dłuższy.

Bez wątpienia, ogromnym walorem tej opcji są względnie nieduże koszty pożyczki, gdyby porównać je do popularnych chwilówek, pożyczek lombardowych, gotówkowych itd. Owszem, są one niskie, nawet biorąc pod uwagę koszty notarialne.

Dzięki takiemu namnożeniu korzyści, pożyczki konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym to ostatnie, choć z reguły najlepsze koło ratunkowe oraz możliwość rozwikłania pętli zadłużenia.

Podsumowanie

Jak więc widać, pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym jest możliwa, a zajęcia komornicze nie skazują nas na rozłożenie dłoni w geście rozpaczy i zaprzestanie poszukiwań w celu poprawy sytuacji. Wszystkie opisane powyżej sposoby należą do tych, dla których zajęcia komornicze nie stanowią żadnej bariery, choć trzeba przyznać, że pewne warunki trzeba oczywiście spełniać, a i same pożyczki z komornikiem do tanich nie należą…

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , , ,

O autorze

9 komentarzy w “Jaka pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym? [PORADNIK]”
 1. Coraz więcej firm pozabankowych sprawdza różne bazy, więc pożyczkę nie tak łatwo dostać,warto przeczytać aby się trochę dowiedzieć na ten temat:
  Darmowy poradnik jak otrzymać pożyczkę pomimo zadłużeń i negatywnych wpisach w bazach, a także jak zarabiać w finansowych programach partnerskich !Poradnik jest pod adresem: xxxxxxxxxx .pl

 2. Witam. Mam zajecie komornicze ale pilnie potrzebuje gotówki. Mam prace i jestem w stanie regularnie spłacać raty. Czy jakaś instytucja jest w stanie udzielić mi pożyczki?

  1. Jarek dłużnik :-)

   Słuchaj Madzia, a kto dzisiaj nie potrzebuje pieniędzy? pożyczki dla zadłużonych z komornikiem są obecnie trudno dostępne, oczywiście uzyskanie takiej pożyczki jest jak najbardziej możliwe, ale znowu będzie to pożyczka z wysokim RRSO. Bo kto udzieli pożyczki zadłużonym, którzy nie wywiązali się przecież z poprzedniej pożyczki i mają za to komornika? chyba tylko szaleńcy ;-).

   Są takie firmy pożyczkowe, ale wynagradzają sobie one to ryzyko wysokim RRSO i często dodatkowymi kosztami podczas zaciągania pożyczki.

   Pożyczki dla zadłużonych to bardzo ciężki temat, strasznie ciężko znaleźć jest pożyczkodawcę, który z chęcią podpisze z nami umowę pożyczkową, często w takich sytuacjach ratują pożyczki pod zastaw, wtedy pożyczkodawca ma zabezpieczenie, ale jak wiadomo nie każdy dłużnik, a raczej rzadko który dłużnik posiada na własność nieruchomość.

  2. Zaciągając następny dług masz p….. e. Były co w tym siedział.. Tyle

 3. Cz pożyczka dla zadłużonych osób dostępna jest w formie spłaty miesięcznych rat? czy są to tylko pożyczki na zasadzie chwilówki? gdzie pożyczoną sumę należy oddać w całości po miesiącu? potrzebuję większą kwotę, mam komornika i jestem w bik-u. Nie wiem gdzie szukać takiej firmy pożyczkowej, która dług rozłoży na jakieś 10-12 rat?

  1. Janina Gołębiecka

   Oczywiście, że tak, pożyczka dla osoby zadłużonej dostępna jest w ratach miesięcznych, a nawet tygodniowych.

 4. Wszystkie pożyczki pozabankowe dla zadłużonych mają baaardzo wysokie RRSO i naprawdę rzadko kiedy opłaca się zaciąganie takiej pożyczki… mam komornika ale mam czysty BIK, dług jaki mam nie jest pożyczkę czy kredyt, a za niespłacony mandat za brak biletu. Dlatego właśnie mam komornika. Jestem zatrudniony na umowę o pracę i komornik zabiera mi 500-600 zł miesięcznie. Szukam kredyt dla zadłużonych z komornikiem, czy ktoś podpowie do jakiej firmy pożyczkowej warto się zwrócić? Kwota jaką potrzebuję, to 7.000 zł. Pozdrowienia! Marek.

  1. Janina Gołębiecka

   Zgadza się, pożyczkodawca ponosi w jego mniemaniu większe ryzyko udzielenia pożyczki osobie, która w przeszłości miała już problem ze spłata jakiegoś zobowiązania. To logiczne, że starając się o taką pożyczkę zapłacimy więcej niż pożyczkobiorca, który zawsze wywiązywał się ze spłaty rat na czas i jest zaufaną osobą. Dlatego tak często apeluję do Was, abyście zawsze dbali o terminowe wywiązywanie sie ze zobowiązań i dbanie o profil BIK i scoring…

 5. Potrzebuję pożyczkę dla zadłużonych w bik, nie mam komornika i nie mam długów, widnieję w BIKu bo bank w którym kiedyś miałam kredyt coś pomieszał, kredyt spłacony a ja nadal od roku jestem w rejestrze bik. Szukam parabanku który udzieli mi pożyczki, niestety nie mam ruchomości pod zastaw, w grę wchodzi tylko tradycyjna pożyczka. Zatrudnienie na umowę zlecenie.

Comments are closed.