Czy jest szansa połączenia kilku kredytów w jeden kredyt?

Forum prawneKategoria: DługiCzy jest szansa połączenia kilku kredytów w jeden kredyt?
AvatarDariaawlodarczyk zapytał 1 miesiąc temu

Witam, rok temu wzięłam 3 pożyczki w PKO SA. Niestety moja sytuacja finansowa się pogorszyła i nie jestem w stanie spłacać tak dużych rat, jakie były ustalone. Wpłacałam mniejsze kwoty. Udało mi się zebrać jakąś sumę, aby pospłacać zaległości, ale w dalszym ciągu długi się robią, bo raty są zbyt duże. Suma kredytów to około 16 tysięcy, które pozostały mi do spłaty.

Co mogę zrobić, aby zmniejszyć raty? Czy jest jakaś możliwość na połączenie tych kredytów? Z tego co się zorientowałam, bank wypowiedział umowę do jednego z kredytów, ale nie wiem, kto przejął ten kredyt, gdzie szukać takiej informacji ?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-BajsonPrawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam serdecznie,

jeśli umowa kredytu została wypowiedziana, należy działać jak najszybciej. Radzę na dniach udać się do banku i podjąć rozmowę w kwestii połączenia wszystkich trzech kredytów w jedno zobowiązanie z ratą miesięczną mniejszą niż suma dotychczasowych trzech rat.

Posiadając stałe źródło dochodu, w stałej kwocie oraz brak innych zobowiązań masz szansę na zawarcie porozumienia z bankiem. Tym bardziej że suma wszystkich zobowiązań – 16 000 zł to nie jest wysoka kwota.

Ale tak jak napisałam na wstępie, proszę nie zwlekać dłużej, bo jeśli kredyt trafi do zewnętrznej windykacji, zostaną naliczone ogromne koszty. I jeśli nie uda Ci się zawrzeć ugody z firmą windykacyjną w przedmiocie ratalnej spłaty długu, sprawa może niebawem trafić do sądu, a następnie do komornika.

Dodam jeszcze, że firmy windykacyjne dość często żądają natychmiastowej spłaty całego zobowiązania – oczywiście mają do tego prawo, bo kredyt został wypowiedziany a cała należność postawiona w stan natychmiastowej wykonalności. Nie jest to jednak komfortowa sytuacja dla dłużnika. Warto więc na poważnie zająć się sprawą podejmując relację z bankiem i proponując konsolidację wszystkich zobowiązań.

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź