Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Da radę połączyć wszystkie długi w jeden? w jedną ratę?

Mam długi u 7 wierzycieli na łączną kwotę 10.100 zł – sprawdzałam w KRD, pytanie brzmi czy dało by radę połączyć te długi w jeden? i spłacić w kilku ratach? proszę o jak najszybszy kontakt w tej sprawie, zależy mi na czasie, póki jeszcze sprawą długów nie zajął się komornik, bo to kolejne koszta których chce uniknąć…


Konsolidacja długów

Koszty egzekucyjne są niemałe, to fakt. Dlatego szybkie działanie jest tutaj wręcz pożądane. Skoro chcesz połączyć wszystkie raty w jedną ratę, to zapewne chodzi Ci o kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę konsolidacyjną.

Nie wiem który z tych dwóch produktów finansowych bardziej wpisuje się w Twoją obecną sytuację finansową, bo w swoim zapytaniu nie piszesz nic o zarobkach i charakterze umowy o pracę którą posiadasz (a jest to bardzo ważne).

Śmiem jednak twierdzić, że skoro tak jak piszesz „sprawdziłeś KRD” i są w tym rejestrze jakieś wpisy dotyczące Twojej osoby, to z pewnością musisz mieć słabą historię kredytową. W takim przypadku nie masz niestety co liczyć na kredyt konsolidacyjny.

Pożyczka na konsolidację zadłużenia

Jedynym więc wyborem jaki Ci w chwili obecnej pozostaje jest pożyczka konsolidacyjna. Niestety pożyczki konsolidacyjne zawsze są wyżej oprocentowane (RRSO) niż bankowe kredyty konsolidacyjne i trzeba być bardzo czujnym, aby nie wpakować się w jeszcze większe problemy finansowe niż się ma.

Dobór pożyczki konsolidacyjnej jest o tyle trudniejszy, że samemu należy zsumować i obliczyć kwotę ogólnego zadłużenia, a następnie aplikować o pożyczkę konsolidacyjną. Oprócz dobrania odpowiedniej kwoty pożyczki konsolidacyjnej, dobrać także należy wysokość raty i okres kredytowania.

Ratę pożyczki konsolidacyjnej musisz dobrać w taki sposób, abyś miał pewność, że co miesiąc będziesz spłacać ratę bez żadnych opóźnień! Dlatego zbyt wysoka rata to niebezpieczeństwo, że z jakichś przyczyn losowych utracisz płynność finansową i nie będzie Cię stać płacić tę ratę w określonej przez Ciebie wysokości.

Jeśli rata pożyczki konsolidacyjnej będzie zbyt niska, to z kolei narazisz się na wysokie i niepotrzebne ogólne koszty całej pożyczki konsolidacyjnej, bo jak wiadomo, niższa rata równa się dłuższemu okresowi kredytowania, a więc zapłacisz więcej odsetek.

Rata pożyczki konsolidacyjnej musi być nie za wysoka i nie za niska, ma być ustalona w sam raz! Wyliczając wysokość raty na jaką będzie Cię stać, posługuj się kalkulatorem… kalkulator zawsze powie Ci prawdę na temat Twoich finansów i Twojej zdolności kredytowej. Podejście do ustalania wysokości raty typu „jakoś to będzie” jest wielką głupotą.

Policz jakie masz co miesiąc dochody i jakie wydatki i spróbuj wywnioskować jaką kwotę pieniędzy możesz przeznaczyć co miesiąc na spłatę raty pożyczki konsolidacyjnej.

Znając wysokość raty na jaką jest Cię stać co miesiąc i wysokość ogólnego zadłużenia, musisz zacząć poszukiwania firmy pożyczkowej której oferta w Twoim mniemaniu będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Oczywiście najatrakcyjniejsza pożyczka konsolidacyjna ma najmniejsze RRSO czyli oprocentowanie, a więc jest wtedy najtańsza.

Jeśli posiadasz jakąś ruchomość w postaci samochodu lub nieruchomość (dom, działka, mieszkanie), to możesz szukać pożyczki konsolidacyjnej pod zastaw, bo zastawiając jakiś majątek, jesteś w stanie obniżyć oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej dość znacznie, no więc dlaczego by się na taki krok nie decydować?

Podsumowanie

Twoje zadłużenie na 10.000 zł to nie są jakieś wielkie długi, z łatwością więc powinieneś znaleźć pożyczkę konsolidacyjną na spłatę zaciągniętych zobowiązań i zamienić kilka rat w jedną dogodną dla Ciebie ratę.

Jeszcze jedna ważna rada, skoro jesteś w KRD, to jesteś też na pewno w BIK-u, dlatego szukając pożyczki konsolidacyjnej, szukaj jej hasłami: pożyczka konsolidacyjna bez BIK, pożyczka konsolidacyjna bez baz, czy pożyczki konsolidacyjne bez BIK i KRD. Życzę wszystkie dobrego!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...


1 Comment

  1. Kacper

    Nastąpiła taka sytuacja, iż zadłużyłem się na około 3 tyś. w firmach które udzielają chwilówek. Mam 20 lat umowę na pół etatu i czy jest możliwość udzielenia przez bank mi pożyczki na spłatę tych zadłużeń? Czy takie chwilówki można rozłożyć na raty? Lub prosił bym o poradę jakąś w tej sprawie co najlepiej bym musiał zrobić…

NAPISZ KOMENTARZ

Więcej w DŁUGI
Jak wybrać właściwego, skutecznego i dobrego komornika? [PORADNIK]

Dzień dobry, posiadam tytuł wykonawczy i mogę wszcząć egzekucję komorniczą przeciwko dłużnikowi, niestety nie wiem którego komornika wybrać, czy muszę wybrać komornika z miejscowości w której mieszkam? chciałbym aby komornik na którego się zdecyduję był skuteczny i dobrze prowadził egzekucję na dłużniku. Proszę Panią o pomoc i podpowiedź, do którego...

Zamknij