Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Oddłużenie, czyli jak połączyć wszystkie długi w jedną ratę

Mam zadłużenie w wielu bankach, mam problem ze spłatą długów, czy idzie na to coś poradzić? banki chcą spłaty lub złożą wypowiedzenie umowy, od niedawna zacząłem pracę za granicą na własnej działalności, chciałbym jakoś zapobiec tej pętli zadłużenia czy jest możliwość złączyć to w jedną ratę na dłuższy okres spłacania?


Kredyt konsolidacyjny lub pożyczka konsolidacyjna

Jeśli chcesz połączyć wszystkie długi w jedną ratę, to zapewne chodzi Ci o kredyt konsolidacyjny lub pożyczkę konsolidacyjną. A więc chodzi o zaciągnięcie jednego większego kredytu, dzięki któremu spłacisz wszystkie swoje długi, dalej płacąc tylko jedna ratę, ratę kredytu konsolidacyjnego lub ratę pożyczki konsolidacyjnej (w zależności na co się zdecydujesz).

Taki scenariusz jest możliwy, ale do tego musisz mieć dobrą zdolność kredytową, oraz dobrą historię kredytową. Nie jest tajemnicą, że najtańsza konsolidacja dostępna jest wyłącznie w bankach (najniższe RRSO), niestety tak jak pisałam, aby starać się o kredyt konsolidacyjny w banku, musisz spełnić kilka kluczowych wymagań.

Banki są dużo bardziej wymagające niż firmy pożyczkowe, które także udzielają kredytów konsolidacyjnych. Te ostatnie, zupełnie tak samo jak banki, sprawdzają dłużnika nie wiele metod, ale w przeciwieństwie do banków, są w stanie zaoferować klientowi lepsze lub gorsze warunki zaciągnięcia pożyczki konsolidacyjnej, gdzie bank widząc, że coś jest nie tak, od razu z automatu odrzuca wniosek o kredyt konsolidacyjny.

Piszesz, że banki chcą wypowiedzieć Ci umowy pożyczkowe lub kredytowe, a więc chyba nie masz co myśleć teraz o kredycie konsolidacyjnym, a jedynie o pożyczce konsolidacyjnej, która jak by nie patrzeć jest Twoją ostatnią deską ratunku.

Czy warto zamieniać wszystkie długi w jedną ratę?

Jeśli nie zaczniesz spłacać swoich pożyczek i kredytów o których piszesz,  to niebawem dojdzie do wypowiedzenia przez banki umów pożyczkowych i kredytowych, wtedy zazwyczaj bank daje dłużnikowi 30 dni na spłatę całości pozostałego do spłaty zadłużenia i spłata ta ma nastąpić w jednej racie.

Jeśli nie spełnisz tych warunków, to bank zwróci się do firmy windykacyjnej, aby ta próbowała wymusić na Tobie spłatę zadłużenia (wtedy dochodzą też dodatkowe koszty windykacyjne), dodam jeszcze, że jest to bardzo stresujący dla dłużnika okres.

Jeśli firma windykacyjna nie da rady wyegzekwować od Ciebie zadłużenia, to sprawa trafi do komornika i wtedy na ogół dzieje się jeszcze gorzej, bo komornik ma uprawnienia, by zająć dłużnikowi nie tylko wynagrodzenie, czy konto bankowe, ale też i inne składniki jego majątku jak samochód czy mieszkanie.

Dlatego aby uniknąć takich czarnych scenariuszy, warto w niektórych przypadkach ratować się pożyczką konsolidacyjną (choć nie jest ona tania). Jak znaleźć najtańszą pożyczkę na konsolidacje zadłużenia? na pewno warto korzystać z dostępnych w dzisiejszych czasach technologii, mam tu na myśli:

 • rankingi pożyczek konsolidacyjnych,
 • porównywarki pożyczek konsolidacyjnych,
 • i kalkulatory konsolidacyjne.

Niestety ja Ci nie podpowiem z jakiej firmy pożyczkowej warto skorzystać, bo nie na tym polega misja tego bloga, musisz po prostu przekopać się przez masę ofert pożyczkowych i znaleźć tę, która w Twojej opinii będzie najodpowiedniejsza. Zwracaj uwagę na RRSO, aby porównywać między sobą różne pożyczki konsolidacyjne.

Musisz też obliczyć jakie są Twoje możliwości finansowe i jaką ratę pożyczki konsolidacyjnej jesteś w stanie miesięcznie płacić. Odpowiednie dobranie wysokości raty jest bardzo ważne, by nie przedobrzyć i nie wpaść w kolejną pętle zadłużenia!

Ratowanie się konsolidacją

Myślę, że w Twojej podbramkowej sytuacji, decyzja o zaciągnięciu pożyczki na konsolidację zadłużenia jest zasadna, bo jeśli nie masz skąd wziąć środków na spłatę zadłużenia i kiedy realnie grozi Ci wypowiedzenie umów pożyczkowych, to chyba jedyną szansą w obliczu tych problemów jest pożyczka konsolidacyjna.

Mogłabyś jeszcze przed zaciągnięciem tej pożyczki popytać kogoś z rodziny, czy nie udzieliłby Ci takiej rodzinnej pożyczki, na pewno taka forma wychodzenia z długów była by dla Ciebie najtańsza, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że nie tak łatwo pożyczyć pieniądze od kogoś z rodziny. Ale jeśli masz okazję, to rozważ i taki scenariusz.

Podsumowanie

Przygotuj się na to, że pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych nie będzie tanią formą finansowania, dlatego dokładnie oblicz ile musisz pożyczyć i na jaką ratę miesięczną jest Cię stać. Znając kwotę zadłużenia i wysokość miesięcznej raty, jesteś w stanie dowiedzieć się na jaki okres te pożyczkę powinnaś zaciągnąć.

Pamiętaj o tym, że aby maksymalnie zminimalizować koszty konsolidacji zadłużenia, nie dobieraj żadnej dodatkowej kwoty (pewnie będą Ci wciskać „darmowe pieniądze”), postaraj się też, aby okres na jaki zaciągniesz pożyczkę konsolidacyjną był jak najkrótszy. Życzę Ci wszystkiego dobrego!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. Adrian

  witam, mam zaciągnięty kredyt w banku i w paru chwilówkach oraz dług w sieci Orange, nie wiem gdzie mogę to spłacać, pogubiłem się i nie wiem ile, gdzie i czego brałem, bo popadłem w pętlę kredytową. Bardzo bym prosił o pomoc. Czy mogę mieć wszystkie te zobowiązania w jednej racie? ponieważ chciałbym wyjść z długów jak najszybciej…

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Przede wszystkim powinieneś zacząć od inwentaryzacji swoich długów. Nie wiedząc ile masz zadłużenia i gdzie nie wiesz tak naprawdę z jak dużym problemem się zmagasz. Zarejestruj się w BIK-u, KRD i BIG-u, pobierz raporty i sprawdź komu i ile jesteś winien. Następnie rozważ, czy konsolidacja zadłużenia to produkt finansowy dla Ciebie i czy jesteś w stanie sprostać jego wymaganiom.

NAPISZ KOMENTARZ

Więcej w DŁUGI
Jak wybrać właściwego, skutecznego i dobrego komornika? [PORADNIK]

Dzień dobry, posiadam tytuł wykonawczy i mogę wszcząć egzekucję komorniczą przeciwko dłużnikowi, niestety nie wiem którego komornika wybrać, czy muszę wybrać komornika z miejscowości w której mieszkam? chciałbym aby komornik na którego się zdecyduję był skuteczny i dobrze prowadził egzekucję na dłużniku. Proszę Panią o pomoc i podpowiedź, do którego...

Zamknij