Czy komornik może mi zablokować Kindergeld?

Forum prawneKategoria: RóżneCzy komornik może mi zablokować Kindergeld?
s32 zapytał 2 lata temu

Witam serdecznie, Czy komornik może mi zablokować Kindergeld? dziś dostałam Kindergeld z Holandii na dzieci, ponad 15 tysięcy, bank Santander mi je zablokował, nie wiem co robić, są to świadczenia na dzieci. Na koncie złotówkowych mam komornika. Wysłałam do banku decyzję i nadal nie zostały środki odblokowane. Stąd moje pytanie do Pani, co mam zrobić bardzo dziękuję za pomoc.

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

pieniądze na dzieci w postaci zasiłków rodzinnych i innych świadczeń bez względu na kraj, który je wypłaca – są wolne od zajęcia komorniczego. Dlatego słusznie Pani zrobiła, podnosząc kontakt z bankiem.

Ten zapewne wdrożył swoje procedury reklamacyjne, dlatego uważam, że zasadnym jest odczekanie kilku kolejnych dni, zanim środki na koncie zostaną zwolnione.

Niemniej wypada również wystąpić z wnioskiem do komornika prowadzącego postępowanie egzekucyjne, by zwolnił zajęte konto bankowe. Należy wyjaśnić komornikowi, że na zajęte konto bankowe wpływają wyłącznie świadczenia wolne od zajęcia. Wzór wniosku zamieszczam poniżej:

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego wzór

wniosek-do-komornika-o-zwolnienie-spod-zajecia-konta-bankowego-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego WZÓR

Na poparcie tych okoliczności należy doręczyć komornikowi wydruk z konta bankowego oraz kserokopie decyzji przyznającej świadczenie w Holandii.

Może Pani również podjąć kontakt telefoniczny z kancelarią komornika, myślę jednak, że sprawa jest zbyt poważna, by komornik dokonał zwolnienia zajętego konta wyłącznie po przeprowadzeniu rozmowy telefonicznej z dłużnikiem.

Na koniec dodam, że jeśli z jakichś powodów pieniądze pochodzące z Kindergeld nie zostaną zwolnione – zasadne będzie złożenie skargi na czynność komornika. Wzór skargi na komornika zamieszczam poniżej:

Skarga na czynności komornika wzór

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc

Skarga na czynności komornika – wzór

Larry Fox odpowiedział 2 lata temu

Próbowałeś bezskutecznie uzyskać pożyczki w bankach? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących firm pożyczkowych w Wielkiej Brytanii. Możesz złożyć wniosek przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com