Hoist Polska nękanie [wzór skargi do pobrania]

Kategoria: WindykacjaHoist Polska nękanie [wzór skargi do pobrania]
Paweł zapytał 8 miesięcy temu

Chodzi o Hoist Polska nękanie telefonami. Windykacja Hoist Polska nęka mnie telefonami o każdej porze dnia, przedmiotem windykacja jak się domyślam, jest niespłacona pożyczka z kilku lat wstecz. Z tego co się dowiedziałem, Windykacja Hoist Polska wykupiła dług i przejęła wierzytelność.

Domagają się spłaty długu jednorazowo. Jak napisać skargę na windykacje i jak rozłożyć dług na raty? nie jestem w stanie spłacić całego zadłużenia od razu. Jeśli pożyczka jest przedawniona, to chciałbym uniknąć jej spłaty, a jak nie da się jej przedawnić, to chciałbym pożyczkę rozłożyć na raty. Jak tego dokonać?

3 odpowiedzi
solarekm93 odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam, około miesiąca temu otrzymałem telefon z firmy Hoist Polska, że posiadam dług w wysokości 20 tys. złotych z karty kredytowej banku BZ WBK z 2015 r. Do tej pory nie otrzymałem pocztą żadnych dokumentów, a komornik sądowy zajął mi konto i zabiera ponad 50% wynagrodzenia.

Posiadałem kiedyś kartę kredytową w tym banku, ale limit wynosił 3 tys. zł i raz skorzystałem z niego, po czym uregulowałem cała zaległość. Te 20 tys. nigdy nie widziałem na oczy. Co mogę zrobić w tej sprawie, skoro jakiś sąd online wydał nakaz egzekucji komorniczej?

Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jeśli przeczysz istnieniu zobowiązania, a dodatkowo nie otrzymałeś wcześniej żadnej informacji na temat toczącego się przeciwko Tobie postępowania egzekucyjnego (odpis nakazu zapłaty z e-sądu) należy złożyć tzw. powództwo przeciwegzekucyjne.

Powództwo przeciwegzekucyjne – wzór

Sprawą należy zająć się bardzo szybko – na dniach, inaczej komornik będzie dalej prowadzić postępowanie egzekucyjne, zajmując Twój majątek. Natomiast odzyskanie zajętych środków może odwlec się w czasie.

Zatem zachęcam Cię do szybkiego złożenia pozwu wraz z wnioskiem o uchylenie tytułu wykonawczego z uwagi na brak zobowiązania po Twojej stronie. W treści pozwu musisz wskazać, że przeczysz istnieniu zobowiązania, bowiem nie łączy Cię z wierzycielem żadna umowa. Ubocznie możesz wskazać, że do czasu wszczęcia postępowania egzekucyjnego nie miałeś żadnej informacji o rzekomej należności.

W tym samym czasie należy złożyć do komornika wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego, powołując się na przedmiotowy pozew.

Wniosek do komornika o wstrzymanie/zawieszenie egzekucji komorniczej

Możesz również skontaktować się z wierzycielem, pytając o szczegóły sprawy oraz wskazując na złożony pozew o uchylenie tytułu wykonawczego, oraz wniosek do komornika o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Jeśli Ci się uda i masz rację, sąd w krótkim czasie powinien uchylić tytuł wykonawczy.

Powodzenia!

ihx odpowiedział 3 miesiące temu

Wiadomości i próby kontaktu firmy HoistPolska zemną. Dostaję wiadomości od firmy (chyba) windykacyjnej, nigdy nie miałem kredytu, zadłużenia, pożyczki lub rat. Dnia dzisiejszego otrzymałem kolejną wiadomość o zmianie warunków użytkowania, jak gdybym był klientem owej firmy lub kiedykolwiek zakładał w niej konto lub też podawał swoje dane. Nigdy nie odbieram połączeń od nieznanych numerów, czekam na formę kontaktu papierową.

Twoja odpowiedź