Hoist Polska nękanie [wzór skargi do pobrania]

Forum prawneKategoria: WindykacjaHoist Polska nękanie [wzór skargi do pobrania]
Paweł zapytał 12 miesięcy temu

Chodzi o Hoist Polska nękanie telefonami. Windykacja Hoist Polska nęka mnie telefonami o każdej porze dnia, przedmiotem windykacja jak się domyślam, jest niespłacona pożyczka z kilku lat wstecz. Z tego co się dowiedziałem, Windykacja Hoist Polska wykupiła dług i przejęła wierzytelność.

Domagają się spłaty długu jednorazowo. Jak napisać skargę na windykacje i jak rozłożyć dług na raty? nie jestem w stanie spłacić całego zadłużenia od razu. Jeśli pożyczka jest przedawniona, to chciałbym uniknąć jej spłaty, a jak nie da się jej przedawnić, to chciałbym pożyczkę rozłożyć na raty. Jak tego dokonać?

6 odpowiedzi
solarekm93 odpowiedział 9 miesięcy temu

Witam, około miesiąca temu otrzymałem telefon z firmy Hoist Polska, że posiadam dług w wysokości 20 tys. złotych z karty kredytowej banku BZ WBK z 2015 r. Do tej pory nie otrzymałem pocztą żadnych dokumentów, a komornik sądowy zajął mi konto i zabiera ponad 50% wynagrodzenia.

Posiadałem kiedyś kartę kredytową w tym banku, ale limit wynosił 3 tys. zł i raz skorzystałem z niego, po czym uregulowałem cała zaległość. Te 20 tys. nigdy nie widziałem na oczy. Co mogę zrobić w tej sprawie, skoro jakiś sąd online wydał nakaz egzekucji komorniczej?

Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jeśli przeczysz istnieniu zobowiązania, a dodatkowo nie otrzymałeś wcześniej żadnej informacji na temat toczącego się przeciwko Tobie postępowania egzekucyjnego (odpis nakazu zapłaty z e-sądu) należy złożyć tzw. powództwo przeciwegzekucyjne.

Powództwo przeciwegzekucyjne – wzór

Powództwo przeciw egzekucyjne – wzór

Powództwo przeciwegzekucyjne – wzór

Sprawą należy zająć się bardzo szybko – na dniach, inaczej komornik będzie dalej prowadzić postępowanie egzekucyjne, zajmując Twój majątek. Natomiast odzyskanie zajętych środków może odwlec się w czasie.

Zatem zachęcam Cię do szybkiego złożenia pozwu wraz z wnioskiem o uchylenie tytułu wykonawczego z uwagi na brak zobowiązania po Twojej stronie. W treści pozwu musisz wskazać, że przeczysz istnieniu zobowiązania, bowiem nie łączy Cię z wierzycielem żadna umowa. Ubocznie możesz wskazać, że do czasu wszczęcia postępowania egzekucyjnego nie miałeś żadnej informacji o rzekomej należności.

W tym samym czasie należy złożyć do komornika wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego, powołując się na przedmiotowy pozew.

Wniosek do komornika o wstrzymanie/zawieszenie egzekucji komorniczej

wniosek-o-wstrzymanie-zawieszenie-egzekucji-komorniczej-wzor-pdf-doc

Wniosek o wstrzymanie/zawieszenie egzekucji komorniczej

Możesz również skontaktować się z wierzycielem, pytając o szczegóły sprawy oraz wskazując na złożony pozew o uchylenie tytułu wykonawczego, oraz wniosek do komornika o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

Jeśli Ci się uda i masz rację, sąd w krótkim czasie powinien uchylić tytuł wykonawczy.

Powodzenia!

ihx odpowiedział 7 miesięcy temu

Wiadomości i próby kontaktu firmy HoistPolska zemną. Dostaję wiadomości od firmy (chyba) windykacyjnej, nigdy nie miałem kredytu, zadłużenia, pożyczki lub rat. Dnia dzisiejszego otrzymałem kolejną wiadomość o zmianie warunków użytkowania, jak gdybym był klientem owej firmy lub kiedykolwiek zakładał w niej konto lub też podawał swoje dane. Nigdy nie odbieram połączeń od nieznanych numerów, czekam na formę kontaktu papierową.

K.L. odpowiedział 1 miesiąc temu

Jeżeli było porozumienie z komornikiem o dobrowolnych wpłatach np. 1500 zł/wpłacałam 1700 zł/ po pół roku dług kupiła firma Hoist. Zajęli mi wynagrodzenie Czy mogą dokonać egzekucji mieszkania /nawet gdy trwa epidemia/Wcześniej był zawarty kredyt hipoteczny w innym banku.

Miałam kredyt konsolidacyjny w Alior Bank. Próbowałam dojść do porozumienia o spłacie zadłużenia. Po przegranej sprawie – Bank nie chciał ze mną rozmawiać. Oddał sprawę do komornika. Z komornikiem uzgodniłam dobrowolne wpłaty.

Trzymałam się terminów i kwot, uzgodnione było 1500 zł miesięcznie, wpłacałam 1700 zł. Po pół rok dostałam informację, iż mój dług wykupiła firma Hoist finance/140.000 zł Z tą firmą próbuję dojść do ugody, bym mogła zobowiązanie wpłacać bezpośrednio do nich, co umożliwiło zmniejszenie kosztów o koszty komornicze i szybszą spłatę.

Po wielokrotnych próbach nie są zainteresowani. / moja propozycja była również bym dopłaciła im 30.000 zł. Po tygodniu od zajęcia wynagrodzenia dostałam pismo o wszczęcie egzekucji mieszkania, na które był wcześniej zaciągnięty kredyt hipoteczny w chwili obecnej 40.000 zł.

Czy gdy jest możliwość ściągania zadłużenia z wynagrodzenia /umowa o pracę czas nieokreślony /w wysokości ok. 3500 zł Mogą dokonać egzekucji Oraz, czy w dobie epidemii egzekucje jako z jedynego miejsca zamieszkania są dokonywane? Może mieszkanie jest małe i wymaga remontu włącznie ze zmianami instalacji i z pewnością nie pokryje zadłużenia

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam serdecznie,

jeżeli chodzi o samą egzekucję z mieszkania, to niestety wierzyciel miał prawo złożyć do komornika wniosek o rozszerzenie egzekucji o stanowiące  własność dłużnika nieruchomości. Dlatego pomimo ugody z komornikiem, czy też skutecznej egzekucji z wynagrodzenia za pracę komornik może prowadzić egzekucję z nieruchomości, nawet jeśli jest to jedyne miejsca  zamieszkania dłużnika.

Niemniej zaznaczę, że w myśl regule przewidzianej w art. 952(1) kodeks postępowania cywilnego, termin licytacji lokalu mieszkalnego lub nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym, które służą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika może być wyznaczony na wniosek wierzyciela jeżeli wysokość egzekwowanej należności głównej stanowi co najmniej równowartość jednej dwudziestej części sumy oszacowania.

Wyjaśniając powyższe, muszę napisać, że samo skierowanie egzekucji do nieruchomości dłużnika nie jest jednoznaczne z jej licytacją. W pierwszej kolejności bowiem komornik musi dokonać opisu i oszacowania nieruchomości i dopiero kiedy ustali, że wartość należność główna nie jest niższa niż 1/20 sumy oszacowania, na wniosek wierzyciela może wyznaczyć termin licytacji. Przy czym, jeśli cena sprzedaży nieruchomości nie pokryje długu, egzekucja może być dalej prowadzona np. z wynagrodzenia za pracę dłużnika.

Natomiast zgodnie z dołożonym po wybuchu pandemii koronawirusa  § 5 niniejszego przepisu, licytacji lokalu mieszkalnego lub nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym, które służą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika, nie przeprowadza się w czasie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii oraz 90 dni po jego zakończeniu.

W tym momencie więc nie grozi Ci licytacja mieszkania. Jednakże okoliczność ta może ulec zmianie wraz z ustaniem pandemii, dlatego radzę cały czas starać się dążyć do porozumienia z wierzycielem, celem wypracowania możliwości ratalnej spłaty długu.

Na koniec odnośnie stanu mieszkania – jeśli uważasz, że może mieć on wpływ na wartość szacunkową, należy dokładnie prześledzić operat szacunkowy (jeśli zostanie zlecony), b ewentualnie wnieść skargę na opis i oszacowanie.

Małgorzata odpowiedział 1 miesiąc temu

Jeżeli termin oszacowania mieszkania jest wyznaczony w dniu mojej pracy.A pracodawca nie ma personelu, który by mnie zastąpił w danym dniu /w każdym momencie mogę dostać nakaz przyjścia do pracy lub być oddelegowana do innej jednostki zrm- zrm/ Czy mogę ponieść konsekwencje z tego powodu -po uprzednim poinformowaniu komornika o zaistniałej sytuacji ? I ile czasu pozostaje do wyznaczenia następnego terminu?

Twoja odpowiedź

2 + 19 =