Jak napisać odwołanie od reklamacji butów wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać odwołanie od reklamacji butów wzór
Maria Dobierska zapytał 3 lata temu

Dzień dobry! jak napisać odwołanie od reklamacji butów? zamówiłam buty przez internet, po kilku dniach zaczęły odklejać się oba czubki, złożyłam reklamację, ale dostałam odmowę uznania tej reklamacji, bo jak stwierdził sprzedający, buty nie służą do chodzenia po deszczu?!

Jak napisać odwołanie od nieuznanej reklamacji obuwia? nie zamierzam odpuszczać sprawy, buty nie były może jakieś przesadnie drogie, ale skoro buty rozklejają się, to reklamacja powinna być uznana. Co mogę zrobić, jeśli jest odrzucona reklamacja?

Wyczytałam na innym forum, że odrzucane reklamacji, to standardowa procedura w niektórych firmach, i że dopiero odwołani od reklamacji daje rezultaty, czy to prawda?

10 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Maria,

jeśli Twoja reklamacja została odrzucona i nie zgadzasz się z uzasadnieniem sprzedawcy, konieczna będzie odpowiedź na odrzucenie reklamacji, aby ułatwić Ci sporządzenie takiej skutecznej odpowiedzi, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór:

Odpowiedź na odrzucenie reklamacji – wzór

Odpowiedz-na-odrzucenie-reklamacji-wzor-doc-pdf

Odpowiedź na odrzucenie reklamacji – wzór

Odrzucanie reklamacji to niestety dość powszechny proceder i zdecydowanie warto się niemu przeciwstawić, bo takie przysługuje nam prawo. Każdy konsument, który dokonał zakupu obuwia czy to przez internet, czy to w sklepie stacjonarnym, ma prawo domagać się uznania reklamacji, jeśli towar nie spełnia swoich funkcji należycie.

Reklamacja na buty, których czubki rozklejają się w kilka dni po zakupie, to jak najbardziej zasadny powód do złożenia reklamacji, jeśli sprzedawca reklamacji nie uznał, możesz dalej dochodzić swoich praw, składając odwołanie od odrzuconej reklamacji.

Zgodnie z prawem, aby nastąpiła odmowa reklamacji, sprzedawca ma obowiązek odpisać klientowi na pierwszą reklamację, załączając powód i uzasadnienie odrzucenia reklamacji. Sprzedawca ma obowiązek odpowiedzieć na pierwszą reklamację w ciągu 14 dni od daty wpłynięcia naszej reklamacji.

Natomiast zupełny brak odpowiedzi ze strony sprzedawcy, oznacza uznanie reklamacji przez sprzedającego, wynika to jasno z przepisów Kodeksu cywilnego.

Jak napisać odwołanie od reklamacji obuwia? przede wszystkim należy powołać się konkretne przepisy prawne i próbować obalić argumenty sprzedawcy, który na ich podstawie odrzucił reklamację. Zagłębiając się nieco w terminologię odwołania od reklamacji obuwia, zaznaczyć należy, że tak naprawdę odwołanie od nieuznanej reklamacji, to tak naprawdę wniosek o ponowne rozpatrzenie reklamacji.

Sporządzając odwołanie od reklamacji, koniecznie zamieścić w piśmie należy wspomnianą podstawę prawną, by nadać pismu powagi, dane sprzedającego, dane klienta, dane transakcji na podstawie której doszło do zakupu obuwia, oświadczenie woli o nieuznanym odrzuceniu reklamacji oraz uzasadnienie. Wszystkie te elementy znajdują się we wzorze, który przygotowaliśmy i do którego pobrania gorąco Cię namawiam.

Jako konsument masz prawo złożyć odwołanie od reklamacji, a jeśli sprzedawca dalej nie będzie chciał uznać reklamacji, możesz skierować sprawę na drogę postępowania sądowego. Niestety sprawy sądowe ciągną się miesiącami i wolelibyśmy ich unikać, dlatego kluczowe będzie właściwe uzasadnienie odwołania od reklamacji i zagrożenie sprzedawcy wejścia na drogę sądową i poniesienia w związku z tym dodatkowych kosztów.

Aby sporządzić skuteczne odwołanie, sięgnij po przygotowany przez nas wzór odwołania od reklamacji, wzór pisma wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie przesłać sprzedawcy listem poleconym.

Podstawa prawna:

  • Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.
  • Ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów

Podobne tematy:

Anna R. odpowiedział 3 lata temu

Nieuznana reklamacja butów zdarza się bardzo często, niemal każda z moich koleżanek, które głównie kupują przez internet miała odrzucaną reklamację, ale to nie powód by się poddawać, trzeba walczyć o swoje prawa! z tego co wyczytałam, pomóc nam mogą jeszcze:

  • Konsumenckie Centrum E-porad
  • Bezpłatna infolinia konsumencka
  • Rzecznik konsumentów – rzecznika praw konsumentów należy szukać w każdym mieście wojewódzkim.
  • Rzeczoznawca który zajmuje się reklamacją obuwia,
  • Polubowny sąd konsumencki przy wojewódzkich inspektoratach Inspekcji Handlowej – można skorzystać ze stałego polubownego sądu konsumenckiego, działającego przy Inspekcji Handlowej, ale aby doszło do rozprawy, sprzedawca musi wyrazić na nią zgodę :/
  • Europejskie Centrum Konsumenckie Polska

Zastanawiam się tylko, ile mam czasu na odwołanie się od odrzuconej reklamacji ? bo to, że sprzedawca odpowiedzieć na naszą reklamację musi w terminie 14 dni – to wiem, tylko jaki my konsumenci mamy termin odpowiedzi na odrzuconą reklamację?

W moim przypadku, złożenie reklamacji miało miejsce z powodu słabej jakości obuwia, szpilki niemal rozsypały się w ciągu tygodnia, gdzie do pracy zakładałam je codziennie.

Terez odpowiedział 3 lata temu

Czy ktoś się orientuje jakie są mniej więcej koszty za rozstrzygnięcie sporu w sądzie? jestem w takiej sytuacji, że czekam na rozpatrzenie reklamacji obuwia CCC, jeśli odrzucą reklamację złożę odwołanie od reklamacji, a jeśli o nie pomoże wkroczę na drogę sądową.

Gąsiewska M. odpowiedział 3 lata temu

Czyli sprzedawca odrzucając reklamację ma obowiązek uzasadnić odrzucenie? nie będzie to tylko pismo typu: nie uznają reklamacji złożonej dnia……. tak?

Dawidov odpowiedział 3 lata temu

Obczajcie sobie art. 556 Kodeksu cywilnego oraz ustawie o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej:

Art. 556[2]. Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Jaki jest termin na złożenie odwołania od nieuznanej reklamacji? w obecnym stanie prawnym, przepisu nie mówią o żadnym konkretnym terminie do złożenia odwołania, dlatego konsumenta wiążą jedynie przepisy Kodeksu cywilnego dotyczące przedawnienia roszczeń, konkretnie chodzi o art. 117 i 118 K.c. Zgodnie z nimi odwołanie od nieuznanej reklamacji powinno być złożone przed przedawnieniem się sprawy, a mamy na to aż 6 lat.

§ 2. Po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne.

Niemniej jednak, odwołanie od reklamacji złożyć należy najszybciej – jak się da, kiedy sprawa jest “świeża”.

GG. odpowiedział 3 lata temu

chodzi o odwołanie od reklamacji CCC wzór potrzebuję jak najszybciej… proszę o pomoc!

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj!

odwołanie od nieuznanej reklamacji obuwia CCC pobierzesz poniżej, wzór odwołania użyć można w najróżniejszych przypadkach w batalii z najróżniejszymi firmami, CCC, Ryłko, New balance, Wojas, Deichmann, Zalando, TK Maxx, itd., wystarczy tylko wpisać nazwę konkretnej firmy:

Odpowiedz-na-odrzucenie-reklamacji-wzor-doc-pdf

Odpowiedź na odrzucenie reklamacji – wzór

Igor T. odpowiedział 3 lata temu

złożyłem właśnie odwołanie od reklamacji butów Sizeer, zobaczymy co mi odpiszą.

Annucha odpowiedział 3 lata temu

Witam, pobrałam i wypełniłam wzór odwołania od reklamacji obuwia CCC, chodzi o sandały, które po miesiącu noszenia rozkleiły się od strony pięty, odkleiła się podeszwa, nie chcę żeby mi to naprawiali, jeśli coś lipnej jakości to nie chcę klejonych grubą warstwą kleju sandałów, czy mam szansę odzyskać pieniądze? co jeśli zaproponują naprawę? czytałam gdzieś na forum, że jeśli nie zażyczyłam sobie naprawy sandałów, to nie odbierać przesyłki.