Jak napisać pismo do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać pismo do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji?
Patryk K. zapytał 3 lata temu

Czy mogę napisać pismo do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji? czy w ogóle stosuje się takie praktyki? mam ustaloną operację kolana na za pół roku, jednak kolano boli mnie coraz mocniej i coraz częściej. Kiedyś tylko sporadycznie mnie pobolewało, a teraz praktycznie nie ma dnia, w którym nie czułbym bólu kolana. Czy mogę napisać wniosek o przyspieszenie terminu operacji ze względu na coraz dolegliwszy ból kolana?

Tak jak pisałem, sytuacja od dwóch miesięcy pogarsza się i pewnie będzie coraz gorzej, aż w końcu prawdopodobnie przestanę chodzić :/ czy ewentualnie mogę prosić o wzór podania o przyspieszenie operacji kolana? proszę o szybką odpowiedź. Patryk K.

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

uważam, że jeśli dolegliwości kolana pogłębiły się na tyle, że powstała w Tobie obawa, czy dasz radę wytrzymać do terminu operacji, podjęcie wszelkich starań, celem przyspieszenia terminu operacji wydaje się słuszne i zasadne.

W moim mniemaniu powinieneś zwrócić się do dyrektora szpitala lub ordynatora oddziału, w którym ma być wykonywana operacja, składając pisemny wniosek o przyspieszenie operacji. Gotowy do wypełnienia wzór wniosku pobierzesz poniżej:

Pismo do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji wzór

pismo-do-dyrektora-szpitala-o-przyspieszenie-operacji-wzor-pdf-doc

Pismo do dyrektora szpitala o przyspieszenie operacji wzór

W treści pisma o przyspieszenie operacji należy wskazać, że wyznaczony termin operacji jest odległy, a w ostatnich miesiącach stan kolana się znacznie pogorszył.

Dalej możesz swobodnie opisać swoje obawy, dolegliwości, ich nasilenie i odczuwany ból oraz strach o utratę samodzielnego poruszania się.

Zaznaczę, że przygotowując prośbę o przyspieszenie terminu operacji, musisz mieć świadomość, że im więcej informacji zawrzesz w treści pisma, tym większe będą szanse na przychylne rozpoznanie Twojej prośby.

Zatem jeśli masz taką możliwość, do pisma dołącz kserokopie dokumentacji lekarskiej – historię choroby, zaświadczenia lekarskie, zdjęcia rentgenowskie – tak by osoba (dyrektor szpitala, ordynator oddziału), do której trafi Twoje pismo, miała możliwość faktycznego zapoznania się z Twoimi problemami.

Pismo o przyspieszenie zabiegu kolana możesz zanieść osobiście do szpitala, ale możesz też przesłać je listownie (koniecznie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru).

Podobne tematy:

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

jak-przyspieszyc-zabieg-operacje-w-szpitalu

Karolina Daszke odpowiedział 3 lata temu

Jestem zmuszona by także starać się o przyspieszenie terminu zabiegu operacyjnego, mam problemy z biodrem. W czasie kiedy kwalifikowano mnie do operacji, stan biodra nie był najlepszy, ale też i nie był najgorszy. Od 2 tygodni zaczynam odczuwać naprawdę uciążliwy ból, tabletki przeciwbólowe nie zawsze pomagają, zaczynam mieć tego dosyć, a do operacji jeszcze 2 miesiące. Co napisać w uzasadnieniu wniosku o przyspieszenie operacji stawu biodrowego? no i gdzie lepiej złożyć pismo? do dyrektora szpitala, czy do ordynatora oddziału gdzie mam zaplanowany zabieg?

GregSKI odpowiedział 3 lata temu

Tydzień temu wysłałem podanie o przyspieszenie terminu operacji i nadal cisza, kiedy mogę spodziewać się odpowiedzi?trochę zależy mi na czasie. Czy szpital jest jakoś prawnie zobowiązany do odpowiedzi na wniosek pacjenta w określonym terminie?

Moja sytuacja zdrowotna uległa pogorszeniu i każdy dzień jest wyzwaniem, by jakoś go przeżyć bez bólu. Najlepiej się w ogóle nie ruszać, ale muszę chodzić do pracy i jest to naprawdę wyczerpujące. Oczywiście chodzi o kolano.