Jak napisać podanie o wycięcie drzewa przy bloku?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać podanie o wycięcie drzewa przy bloku?
Waldemar Nuszkiewicz zapytał 3 lata temu

Witam. Jak napisać podanie o wycięcie drzewa przy bloku? drzewa stanowią nie tylko duże zagrożenie dla samochodów parkujących pod nimi, ale też korony tych drzew całkowicie zasłaniają mieszkańcom bloku widok z okna oraz powodują zacienienie tej strony, gdzie przez okno nie przedostają się żadne promienie słoneczne… Drzewa przy bloku sadzone były dziesiątki lat temu i nikt wtedy chyba nie spodziewał się, że one tak wysoko urosną.

Drzewa są bardzo stare i czasem po większej wichurze sporo leży na ziemi gałęzi. Chcemy złożyć wniosek o wycięcie drzew do spółdzielni mieszkaniowej, czy moglibyśmy prosić o gotowy wzór wniosku o wycięcie drzew przy bloku?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Jeśli drzewa rosnące przy bloku są problematyczne dla jego mieszkańców, bądź co gorsze stanowią zagrożenie dla samochodów parkujących w ich pobliżu, to wniosek o wycięcie takiego drzewa (lub drzew) jest jak najbardziej uzasadniony, poniżej zamieszczam gotowy do wypełnienia wzór podania:

Podanie o wycięcie drzewa przy bloku wzór

podanie-o-wyciecie-drzewa-przy-bloku-wzor-pdf-doc-word

Podanie o wycięcie drzewa przy bloku wzór

Jak napisać skuteczne pismo do spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej? aby pismo spełniło wymogi formalne, w piśmie koniecznie muszą znaleźć się elementy które umożliwią zarządcy budynku wszczęcie postępowania wyjaśniającego, bo należy pamiętać, że zanim drzewa zostaną wycięte (czego wam życzę), pracownik administracji będzie musiał zjawić się na miejscu, by oszacować stan drzew i stopień zagrożenia jaki one powodują.

Oczywiście powodów do wycięcia drzewa przy bloku może być wiele, oprócz tych powodów wspomnianych przez Ciebie, powodem do wycięcia drzewa może być ryzyko przewrócenia się drzewa na blok, na balkon, na chodnik lub znajdujący się w pobliżu parking dla samochodów.

UWAGA: Wniosek o wycięcie drzewa przy bloku najlepiej złożyć na piśmie, by mieć pewność, że wniosek został przyjęty i zostanie rozpatrzony zgodnie z procedurami rozpatrywania wniosków.

Aby ułatwić Ci przygotowanie takiego skutecznego wniosku, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór, który pobierzesz w górnej części strony.

Jeśli podanie o wycięcie drzewa przy bloku zostanie rozpatrzone pozytywnie, to administracja budynku (w zależności od położenia drzew) sama dokona ich wycinki, bądź zwróci się do Zarządcy Dróg z prośbą o wycięcie drzew.

Uzasadnienie podania nie powinno być długie, wystarczy powołać się na konkretne problemy jakie powodują rosnące przy bloku drzewa, czyli np.:

  • zły stan drzewa,
  • zacienienie budynku,
  • możliwość przewrócenia się drzewa na budynek,
  • możliwość przewrócenia się drzewa na parking samochodowy,
  • możliwość przewrócenia się drzewa na chodnik,
  • możliwość przewrócenia się drzewa na ulicę,
  • powodowanie bałaganu wokół drzewa (np. opadające liście),
  • itd.

Mam głęboką nadzieję, że przygotowany przez nas wzór podania znacznie ułatwi wam osiągnięcie celu i wycięcie drzewa rosnącego w okolicy bloku w którym mieszkacie.

Podobne tematy:

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Dla bezpieczeństwa waszego i innych mieszkańców bloku nie warto ignorować starych drzew znajdujących się w pobliżu waszych budynków:

podanie-o-wyciecie-drzewa-przy-bloku-wzor-pdf-doc-word

Podanie o wycięcie drzewa przy bloku wzór