Jak napisać podwyższenie czynszu najmu? WZÓR

Kategoria: Wzór pismaJak napisać podwyższenie czynszu najmu? WZÓR
Jan zapytał 2 tygodnie temu

Jak napisać podwyższenie czynszu najmu?  Posiadam Mieszkanie w Chałupkach, ostatnia podwyżka czynszu była w 2018 roku, i wynosi na dzień dzisiejszy 624 zł z ogrzewaniem mieszkania o powierzchni 60 m². Proszę o pomoc w utworzeniu umowy o wzroście czynszu.

Pozdrawiam Jan

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 tygodnie temu

Witam serdecznie,

podwyższenie wysokości czynszu przy najmie mieszkania nie wymaga zmiany całej umowy. Dlatego, jeśli strony umowy najmu pozostają te same i nie zmieniają się również pozostałe postanowienia umowy głównej, warto przygotować aneks do umowy dotyczący zmiany czynszu, warto też wcześniej powiadomić najemcę o planowanym podwyższeniu czynszu, poniżej znajdziesz dwa przydatne. gotowe do wypełnienia wzory pism:

Podwyżka czynszu wzór pisma

oraz:

Aneks do umowy najmu zmiana czynszu

prawnik

Nazywam się Katarzyna Janas-Bajson i udzielam najtańszych porad prawnych w Polsce

PROMOCJA TYLKO DZIŚ!

119 zł na 35 zł

W aneksie do umowy najmu mieszkania należy odnieść się do umowy głównej, wskazując strony umowy, datę zawarcia umowy pierwotnej, przedmiot najmu.

Następnie należy określić nową wysokość czynszu oraz termin, od którego podwyżka czynszu wchodzi w życie. Następnie w aneksie należy zawrzeć klauzulę, że pozostałe zapisy umowy nie ulegają zmianie oraz że aneks stanowi załączniki do umowy głównej.

Dodam, że aneks do umowy najmu powinien zostać przygotowany w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym dla każdej ze stron, a następnie podpisany na obu egzemplarzach zarówno przez wynajmującego, jak i najemcę.

Na koniec odnośnie samej podwyżki czynszu. Tę warto omówić z najemcą, sięgając wcześniej do umowy głównej, celem ustalenia, czy nie zawiera ona ograniczeń w zakresie możliwości podwyższenia czynszu, a jeśli tak należy przeanalizować, kiedy zgodnie z umową czynsz może zostać podniesiony i w jakiej wysokość.

Warto przeczytać:

Maciej B. odpowiedział 2 tygodnie temu

Proszę Państwa, jestem w podobnej sytuacji, chcę napisać podwyższenie czynszu o wskaźnik inflacji wzór pisma by się przydał. Sytuacja wygląda tak, że wynajmuję mieszkanie które kupiłem na kredyt, rata kredytu wzrosła, wszystko drożeje, w związku z tym chcę napisać pismo o podwyższeniu czynszu proporcjonalnie do wzrostu inflacji w Polsce. Czy moglibyście przygotować taki wzór pisma?

Twoja odpowiedź