Opinia o pracowniku do sądu WZÓR pdf + omówienie

Forum prawneKategoria: Wzór pismaOpinia o pracowniku do sądu WZÓR pdf + omówienie
Isol zapytał 3 lata temu

Jak napisać opinię o pracowniku do sądu? Mój pracownik poprosił mnie o wystawienie opinii o nim jako o pracowniku, opinia pójdzie do sądu rodzinnego, zapytałem o powód wystawienia opinii i pracownik oznajmił, że stara się o opiekę nad dzieckiem.

Pracownik (Pan Marek) jest dobrym pracownikiem, jest z nami od 3 lat, nigdy nie było na niego skarg itp. Czy mogę dostać jakiś przykład? albo gotowiec do wypełnienia? jak powinna wyglądać opinia pracodawcy o pracowniku, która pójdzie do sądu?

14 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Pracownik może poprosić pracodawcę o opinię, jeśli wymaga tego sąd, który rozpatruje sprawę. Aby ułatwić Ci wystawienie opinii do sądu, przygotowaliśmy wzór, który możesz pobrać poniżej:

Opinia o pracowniku do sądu WZÓR

Opinia o pracowniku do sądu, to dokument, który wystawia pracodawca na prośbę pracownika. Oczywiście kodeks pracy nie zobowiązuje prawnie do wystawienia takiej opinii, jednak ze względów grzecznościowych, pracodawca taką opinię wystawić powinien.

Opinia na temat pracownika może być wystawiona jako pozytywna lub negatywna. Pracodawca, sporządzając opinię o pracowniku, która trafi do sądu, powinien skupić się na cechach charakteru pracownika, zakresie powierzonych mu obowiązków oraz stażu pracy, operując konkretnymi datami.

Jak widzisz, napisanie opinii o pracowniku do sądu nie jest trudne. Warto tylko pamiętać, że opinia o pracowniku jest dokumentem formalnym. Należy zatem zachować odpowiednią formę dokumentu, zawrzeć niezbędne informacje o pracodawcy i pracowniku, oraz krótko i zwięźle opisać pracownika.

W dokumencie warto też zawrzeć informacje na temat zajmowanego przez pracownika stanowiska, odpowiednio tytułując je. Można też umieścić szczególne osiągnięcia pracownika.

Warto pamiętać o tym, że wystawiona opinia na temat pracownika realnie wpłynie na przebieg postępowania sądowego, w jakim pracownik uczestniczy. Warto więc przyłożyć się do napisania takiej opinii, aby jak najrzetelniej opisać pracownika i ułatwić sądowi podjęcie decyzji w toku postępowania sądowego.

Podobne wyszukania:

  • opinia o pracowniku gotowiec
  • opinia o pracowniku przykład
  • opinia o pracowniku wzór doc pdf
  • opinia o pracowniku do sądu karnego
  • pozytywna opinia o pracowniku do sądu

Warto przeczytać: Wzór pisma: Opinia o pracowniku do sądu

Arek odpowiedział 3 lata temu

Mi potrzebna jest opinia o pracowniku do sądu karnego, czy pobierając Państwa wzór pisma, będę mógł wykorzystać go dla siebie do sądu karnego?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam, tak, wystarczy w dziale Adresat, zmienić Sąd Rodzinny na Sąd Karny, reszta pisma pozostaje bez zmian. Pozdrawiam!

Darek44 odpowiedział 3 lata temu

Najgorsze jest to, że nie każdy pracodawca wystawi opinię o pracowniku, bo prawo mu tego nie nakazuje! wystawienie opinii pracownikowi do sądu, jest dobrowolną wolą pracodawcy. Jeśli pracuje się gdzieś w masówce, to przełożeni mają głęboko w d…. żeby pisać jakiekolwiek opinie.

Szczęście mają ci, którzy pracują w małych firmach, gdzie pracownik jest traktowany zupełnie inaczej. Ja niestety miałem pecha, wystawienie pozytywnej opinii na pewno przydałoby mi się, niestety nie mogłem doprosić się o takie oświadczenie od mojego pracodawcy.

Słyszałem też historie, że pracodawca wpisywał do opinii nawet spóźnienia do pracy, czy jakieś inne przewinienia, których dopuścił się pracownik, taką opinię można od razu wyrzucić do koszta! Powodzenia dla wszystkich ubiegających się o opinię do sądu!

Patryk33 odpowiedział 3 lata temu

Pobrałem Państwa gotowiec, jestem pracownikiem i potrzebuję, żeby pracodawca wystawił mi dobrą opinię, chodzi o uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Wiem, że to dobrowolna decyzja pracodawcy, czy takową opinię wystawi, mam głęboką nadzieję, że nie będzie to problemem dla niego. Pozytywna opinia o mnie jako pracowniku z pewności ułatwi mi widywanie się z dzieckiem częściej niż dotychczas. Pozdrawiam.

Ludov odpowiedział 3 lata temu

A ja mam takie pytanie: czy pracodawca może odmówić wystawienie pozytywnej opinii? jeśli tak, to są jakieś kroki, które mogę podjąć jako pracownik? opinia ma iść do ośrodka adopcyjnego, czy w tym przypadku szef musi wystawić mi opinie?

pracodawca P. odpowiedział 3 lata temu

Proszę o szybką poradę, dziś pracownik poprosił o wystawienie opinii do sądu, mam trochę mieszane uczucia, bo pracuje u mnie dopiero drugi miesiąc i nie wiem tak naprawdę jakim jest człowiek, pracownikiem itd.

Nie chcę (i chyba nie powinienem) wystawiać też opinii, która jest niezgodna z prawem, nie chcę kłamać w piśmie, szczególnie jeśli ma to iść do sądu, nie wiem nawet jakiej konkretnej sprawy dotyczy ta sprawa w sądzie. Wystawiać opinie czy nie?

xdw3 odpowiedział 3 lata temu

Witam. Prowadzę firmę, mój pracownik jest kierowcą, niestety podczas przerwy w pracy mój pracownik został skontrolowany przez policję, będąc pod wpływem alkoholu. Zostałam więc poproszona o napisanie opinii o pracowniku. Można prosić o informację co zawrzeć w takiej opinii, w jaki sposób opisać mojego pracownika?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj xdw3 – wszystkie informacje na temat tego, co powinno znaleźć się w piśmie do sądu, znajdziesz w poniższym wzorze, który przygotowaliśmy, na pewno opinia pracodawcy o pracowniku powinna odzwierciedlać stan faktyczny, a sama opinia powinna odnosić się do pracownika ogólnikowo.

Opinia o pracowniku do sądu WZÓR

Gutek odpowiedział 2 lata temu

Opinia taka to nic innego jak ocena pracownika którą przygotowuje pracodawca. W pierwszym akapicie (zwrot grzecznościowy), a następnie warto pokusić się o przedstawienie pracownika (imię i nazwisko, staż pracy, stosunek pracy itd.). Można też odnieść się do kwalifikacji zawodowych opiniowanego pracownika. Na końcu opinii podpis osoby wystawiającej opinie i rola jaką pełni w firmie.

Bajon odpowiedział 2 lata temu

Muszę napisać opinię o przedsiębiorcy którego rozliczam i współpracuję od kilku lat. Jest mężem i ojcem. Prowadzi firmę dokonującą rozbiórek. Zatrudnia ludzi. Został aresztowany za jakieś stare sprawy za które dostał wyrok w zawieszeniu. Właściwie nie wiem, dlaczego tak się stało. To ma pomóc mu na warunkowe wyjście. Pracownicy i współpracujący też mają napisać opinię, czy to płatne?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Jeśli sąd zobowiązał Cię do napisania opinii o pracowniku/współpracowniku, to należałoby taką opinię przygotować. Opinia ma za zadanie przybliżyć sądowi postać oskarżonego, jego charakter, predyspozycje i inne istotne cechy charakteru, którymi kieruje się on w życiu. Jeśli będzie to pozytywna opinia o pracowniku/współpracowniku, to sąd prawdopodobnie zgodzi się na warunkowe zwolnienie.

opinia-o-pracowniku-jest-obowiazkowa

Podobne tematy: Wzór promesy zatrudnienia skazanego

Karsarz odpowiedział 2 lata temu

Mam pytanie, czy opinia o pracowniku do sądu karnego jest obowiązkowa? zostałem jako pracodawca poproszony o taką opinię, ale pracownik który ma teraz kłopoty z prawem pracował u mnie tylko 2 miesiące, a teraz trafił do więzienia. Nie znam tej osoby na tyle, by móc wypowiadać się na temat jego cech charakteru, co zrobić? czy muszę opinię wystawić?

Malaga odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie! mam pytanie odnośnie opinii pracownika do sądu: jak takie pismo powinno wyglądać, co zawierać, z góry dziękuję za pomoc. Może jakiś gotowy wzór, jest to pracownica sklepu, pierwszy raz muszę napisać taką opinię i chcę, żeby wszystko było dobrze. Pozdrawiam i czeka na odpowiedź z Pani strony