Protokół podłączenia płyty indukcyjnej WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaProtokół podłączenia płyty indukcyjnej WZÓR
Mariusz W. zapytał 1 miesiąc temu

Dzień dobry, pilnie poszukuję protokół podłączenia płyty indukcyjnej BOSCH, niestety nie mam gotowego protokołu i jestem zmuszony wypisać swój własny. Co powinno znaleźć się w protokole dla podłączenia płyty indukcyjnej? jakie dane moje jako instalatora i jakie dane sprzętu? nr seryjny? marka, model płyty?

Posiadam uprawnienia, ale po prostu nigdy jeszcze nie podłączałem płyty indukcyjnej, stąd moja prośba. Jak napisać protokół, żeby w razie czego klient nie utracił gwarancji? czy na protokole musi być też moja pieczątka?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam serdecznie,

na wstępie wyjaśnię, że prawidłowe podłączenie sprzętu przez osoby z uprawnieniami to warunek stawiany już praktycznie przez każdego producenta. Jeśli sprzęt zostanie zamontowany przez osobę bez odpowiednich kwalifikacji nabywca/właściciel może stracić roszczenia z gwarancji nawet jeśli wada nie powstała z jego winy. 

Jeśli więc jesteś osobą, która posiada odpowiednie kwalifikacje, by móc podłączyć płytę indukcyjną, okoliczność tę musisz potwierdzić w pisemnym oświadczeniu.

Większość producentów w karcie gwarancyjnej pozostawia specjalne „okienko” dla montera lub kartę pod nazwą „Świadectwo przyłączenia sprzętu do domowej sieci elektrycznej”. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź jakie dokumenty posiada nabywca.

Jeśli znajdziesz miejsce do złożenia oświadczenia, to wystarczy, że wypełnisz wolne pola zgodnie z wytycznymi.
Zazwyczaj w karcie przygotowanej przez producenta monter wpisać musi:

  • datę i miejsce wykonania przyłącza
  • typ sprzętu
  • model
  • rodzaj podłączenia – napięcie sieciowe
  • swoje dane – imię, nazwisko, numer uprawnień, podpis, a jeśli posiada również pieczątkę.

W tym miejscu wyjaśnię, że żaden przepis nie nakłada na przedsiębiorcę czy inną osobę fizyczną obowiązku posiadania pieczątki.

Dlatego jeśli jej nie masz – pod oświadczeniem dotyczącym przyłącza umieszczasz dane, które pozwolą Cię zidentyfikować i potwierdzić Twoje uprawnienia.

Należy więc czytelnie wpisać zarówno imię, nazwisko, jak i numer świadectwa kwalifikacyjnego.

Jeśli chcesz przygotować własny wzór protokołu podłączenia płyty indukcyjnej, to dokument możesz nazwać właśnie jako „Protokół podłączenia płyty indukcyjnej”. Natomiast w samej treści oświadczenia zawrzeć musisz co najmniej dane, które wskazałam wyżej.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego protokołu przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór, który pobierzesz poniżej:

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej

protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor-pdf-doc-przyklad

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej wzór

Na koniec dodam, że warto uprzedzić właściciela sprzętu, by zachował Twoje oświadczenie do czasu obowiązywania gwarancji producenckiej, inaczej może mieć problemy z uznaniem gwarancji w przypadku ujawnienia się wady.

Podobne:

w23 odpowiedział 4 tygodnie temu

Na SEP E podłączenie indukcji jest możliwe? chciałbym podłączyć płytę indukcyjną samodzielnie, posiadam uprawnienia, tylko czy mogę ich użyć w przypadku indukcji?

Twoja odpowiedź

12 + 5 =