Protokół podłączenia płyty indukcyjnej WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaProtokół podłączenia płyty indukcyjnej WZÓR
Mariusz W. zapytał 3 lata temu

Dzień dobry, pilnie poszukuję protokół podłączenia płyty indukcyjnej BOSCH, niestety nie mam gotowego protokołu i jestem zmuszony wypisać swój własny. Co powinno znaleźć się w protokole dla podłączenia płyty indukcyjnej? jakie dane moje jako instalatora i jakie dane sprzętu? nr seryjny? marka, model płyty?

Posiadam uprawnienia, ale po prostu nigdy jeszcze nie podłączałem płyty indukcyjnej, stąd moja prośba. Jak napisać protokół, żeby w razie czego klient nie utracił gwarancji? czy na protokole musi być też moja pieczątka?

5 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

na wstępie wyjaśnię, że prawidłowe podłączenie sprzętu przez osoby z uprawnieniami to warunek stawiany już praktycznie przez każdego producenta. Jeśli sprzęt zostanie zamontowany przez osobę bez odpowiednich kwalifikacji nabywca/właściciel może stracić roszczenia z gwarancji nawet jeśli wada nie powstała z jego winy. 

Jeśli więc jesteś osobą, która posiada odpowiednie kwalifikacje, by móc podłączyć płytę indukcyjną, okoliczność tę musisz potwierdzić w pisemnym oświadczeniu.

Większość producentów w karcie gwarancyjnej pozostawia specjalne „okienko” dla montera lub kartę pod nazwą „Świadectwo przyłączenia sprzętu do domowej sieci elektrycznej”. Dlatego w pierwszej kolejności sprawdź jakie dokumenty posiada nabywca.

Jeśli znajdziesz miejsce do złożenia oświadczenia, to wystarczy, że wypełnisz wolne pola zgodnie z wytycznymi.
Zazwyczaj w karcie przygotowanej przez producenta monter wpisać musi:

  • datę i miejsce wykonania przyłącza
  • typ sprzętu
  • model
  • rodzaj podłączenia – napięcie sieciowe
  • swoje dane – imię, nazwisko, numer uprawnień, podpis, a jeśli posiada również pieczątkę.

W tym miejscu wyjaśnię, że żaden przepis nie nakłada na przedsiębiorcę czy inną osobę fizyczną obowiązku posiadania pieczątki.

Dlatego jeśli jej nie masz – pod oświadczeniem dotyczącym przyłącza umieszczasz dane, które pozwolą Cię zidentyfikować i potwierdzić Twoje uprawnienia.

Należy więc czytelnie wpisać zarówno imię, nazwisko, jak i numer świadectwa kwalifikacyjnego.

Jeśli chcesz przygotować własny wzór protokołu podłączenia płyty indukcyjnej, to dokument możesz nazwać właśnie jako „Protokół podłączenia płyty indukcyjnej”. Natomiast w samej treści oświadczenia zawrzeć musisz co najmniej dane, które wskazałam wyżej.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego protokołu przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór, który pobierzesz poniżej:

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej

protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor-pdf-doc-przyklad

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej wzór

Na koniec dodam, że warto uprzedzić właściciela sprzętu, by zachował Twoje oświadczenie do czasu obowiązywania gwarancji producenckiej, inaczej może mieć problemy z uznaniem gwarancji w przypadku ujawnienia się wady.

Podobne:

w23 odpowiedział 3 lata temu

Na SEP E podłączenie indukcji jest możliwe? chciałbym podłączyć płytę indukcyjną samodzielnie, posiadam uprawnienia, tylko czy mogę ich użyć w przypadku indukcji?

Leszek odpowiedział 2 lata temu

Witam, potrzebuję protokół podłączenia płyty indukcyjnej whirlpool, czy Państwa wzór będzie się nadawać? dotychczas nie podłączałem płyty indukcyjnej,a klient taki świstek potrzebuje. Uprawnienia posiadam, potrzebna mi tylko treść takiego protokołu, żeby w razie gwarancji producent nie miał żadnych pretensji.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Leszku, przygotowane przez nas świadectwo podłączenia sprzętu do domowej sieci elektrycznej, bo w ten sposób też nazywane są protokoły, można wykorzystać u dowolnego producenta płyty indukcyjnej.

Mkros odpowiedział 2 lata temu

Dziękuję za pismo.