Protokół podłączenia płyty indukcyjnej WZÓR

Jak napisać protokół podłączenia płyty indukcyjnej? płyty indukcyjne cieszą się w polskich domach coraz większą popularnością, która wynika przede wszystkim z ich nowoczesności, estetycznego wyglądu i wygody użytkowania. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że montażu płyty głównej nie może dokonać dowolna osoba.

Wstęp

protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor-pdf-doc-przykladAby karta gwarancyjna płyty indukcyjnej była ważna, instalacji urządzenia musi dokonać ktoś z odpowiednimi uprawnieniami, czyli wykwalifikowany elektryk lub instalator. Wymaga tego każdy producent płyty indukcyjnej, a niekiedy nawet serwisy naprawcze, które odmawiają przyjmowania sprzętów bez poświadczenia profesjonalnego montażu płyty stosownym protokołem podłączenia. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego protokołu, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór protokołu podłączenia płyty indukcyjnej, który pobierzesz poniżej:

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej

protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor-pdf-doc-przyklad

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej wzór

Czy płytę indukcyjną można podłączyć samodzielnie?

W sieci dostępne są instrukcje – zarówno słowne, jak i w formie nagrań wideo – tłumaczące krok po kroku, jak podłączyć samodzielnie płytę indukcyjną. Osoby, które choć trochę znają się na elektryce, nie powinny mieć problemu z podłączeniem takiego urządzenia na własną rękę.

Samodzielny montaż płyty indukcyjnej nie gwarantuje jednak, że wszystkie panele płyty będą dysponowały odpowiednią mocą grzewczą, ani że urządzenie będzie pracowało wydajnie i przede wszystkim bezpiecznie.

Nieumiejętne podłączenie płyty indukcyjnej może spowodować usterkę samego sprzętu, a także awarię w całej sieci elektrycznej. Z kolei zwarcie w instalacji elektrycznej to ryzyko pożaru, który zagraża już nie tylko domownikom, ale także sąsiadom.

Zastanawiając się, czy protokół podłączenia płyty indukcyjnej Samsung, Bosch lub Electrolux jest nam do czegokolwiek potrzebny, warto zasięgnąć informacji choćby ze stron internetowych tych producentów.

Każdy z nich wymaga uzyskania takiego poświadczenia w celu zachowania uprawnień wynikających z gwarancji. Bez protokołu, który jest dowodem profesjonalnej instalacji płyty indukcyjnej, nie możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie ewentualnej reklamacji.

Co więcej, sprzęt może zostać odrzucony nawet przez zwykły serwis naprawczy.

 

Potwierdzeniem profesjonalnego montażu jest protokół podłączenia płyty indukcyjnej

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej może wystawić wyłącznie elektryk, który posiada stosowne uprawnienia. Dokument ten stanowi pisemne poświadczenie montażu przez fachowca, który może pochwalić się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami.

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej Bosch, Samsung, Electrolux czy Whirlpool respektowany jest i przez producentów urządzeń, i przez serwisy naprawcze.

Co więcej, sami producenci wymagają takiego poświadczenia dla ważności udzielonej na sprzęt gwarancji.

Tymczasem protokół podłączenia może wypełnić jedynie osoba, która legitymuje się odpowiednimi kompetencjami w podłączaniu urządzeń elektrycznych – dokument wymaga podania numeru zaświadczenia kwalifikacyjnego.

Dlaczego lepiej zlecić instalację płyty indukcyjnej elektrykowi?

Zlecenie instalacji płyty indukcyjnej fachowcom ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala konsumentowi zachować spokój ducha. Profesjonalnie zamontowane urządzenie z pewnością będzie działało prawidłowo i nie wywoła żadnej usterki w sieci.

Zaoferuje nam także pełnię swoich możliwości, czyli optymalną moc grzejną, wydajność i oszczędność energii.

Po profesjonalnym montażu otrzymamy również protokół podłączenia płyty indukcyjnej Electrolux, Bosch lub Whirlpool, a taki dokument będzie niezbędny na wypadek konieczności oddania sprzętu do naprawy, w ramach reklamacji czy w przypadku ubiegania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Pismo świadczy o tym, że urządzenie zostało podłączone prawidłowo, a ewentualna usterka nie wynika z nieprawidłowości w montażu, lecz z wady samego modelu. Dzięki temu nawet w przypadku wad fabrycznych płyty, reklamacja powinna zostać uwzględniona.

 

Instalacja płyty indukcyjnej przez elektryka

Zanim elektryk wyda protokół podłączenia płyty indukcyjnej Samsung, Whirlpool, Electrolux lub Bosch i zanim w ogóle zamontuje urządzenie w blacie kuchennym, sprawdzi kondycję samej instalacji elektrycznej i oceni, czy sprzęt może być użytkowany, czy konieczne jest dokonanie niezbędnych napraw lub modyfikacji.

Jeśli sieć nie będzie nadawała się do korzystania z płyty indukcyjnej, fachowiec odmówi jej montażu ze względu na ryzyko zwarcia i wywołania pożaru.

Profesjonalny monter sprawdzi napięcie w sieci i zinterpretuje wyniki swoich pomiarów. Sprawdzi też, czy samo urządzenie jest sprawne, podłączy je i przetestuje prawidłowość jego działania.

Na koniec podbije kartę gwarancyjną i umieści na karcie gwarancyjnej stosowne informacje lub przygotuje dla klienta osobny protokół podłączenia płyty (bądź oba jednocześnie). Powinien także wytłumaczyć zlecającemu usługę:

 • jak włączyć urządzenie,
 • jak korzystać z urządzenia,
 • na co zwracać uwagę podczas użytkowania płyty, aby nie doprowadzić do awarii,
 • jakich błędów unikać i jak dbać o sprzęt, aby służył jak najdłużej.

Co zawiera wzór protokołu podłączenia płyty indukcyjnej?

Wzór protokołu podłączenia płyty indukcyjnej uwzględnia wszelkie informacje, jakie są niezbędne w celu poświadczenia, że montażu urządzenia dokonał profesjonalista z odpowiednimi kwalifikacjami. Dokument musi zawierać więc:

 • datę i miejsce instalacji sprzętu,
 • dane urządzenia, w tym przede wszystkim numer modelu,
 • dane osobowe elektryka, który dokonał montażu, w tym imię i nazwisko oraz numer zaświadczenia kwalifikacyjnego,
 • oświadczenie zaczynające się od zwrotu:
  • Posiada uprawnienia z zakresu elektryki…………
  • “Posiadam świadectwo kwalifikacji …………….”
  • “Posiadam odpowiednie kwalifikacje …………….”

 

Podsumowanie

Podłączenie płyty indukcyjnej oraz wykonanie montażu płyty indukcyjnej wykonać może tylko osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia, może to być m.in. elektryk bądź instalator. Jak podłączyć płytę indukcyjną? samo podłączenie płyty nie jest może skomplikowaną czynnością, jednak oprócz fizycznego podłączenia płyty, płyta indukcyjna musi być odpowiednio sprawdzona przez elektryka.

Jakie uprawnienia do podłączenia płyty indukcyjnej powinna mieć osoba, które podejmie się tej czynności? Instalator bądź elektryk, który wykona podłączenie płyty indukcyjnej, powinien mieć uprawnienia kategorii E.

Warto pamiętać, że samodzielne podłączenie płyty indukcyjnej może skutkować utratą gwarancji na sprzęt! Czli wysłanie indukcji do serwisu naprawczego bez odpowiedniego wzoru protokółu, skutkowac będzie odrzuceniem reklamacji.

Podobne:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

1 komentarz w “Protokół podłączenia płyty indukcyjnej WZÓR”
 1. Witam, chciałbym podłączyć płytę indukcyjną samodzielnie, czy stracę gwarancję na nią jeśli płyta np. w trakcie gwarancji trafi do serwisu? czy w takim razie płyta indykacyjna powinna być wysłana do serwisu razem z gwarancją i protokołem podłączenia?

Comments are closed.