Rezygnacja z funkcji brygadzisty WZÓR pisma

Forum prawneKategoria: Wzór pismaRezygnacja z funkcji brygadzisty WZÓR pisma
Andrzej zapytał 3 lata temu

Jak napisać rezygnacje z funkcji brygadzisty? Z powodu bałaganu organizacyjnego jak również z przyczyn zdrowotnych chce zrezygnować z funkcji brygadzisty i chce pracować jako zwykły pracownik. Jak mogę to zrobić, by nie stracić pracy? Pracuje w firmie 30 lat i niestety, ale czuję, że ta funkcja nie jest moim powołaniem. Kierownik upiera się przy obecnym porządku, ale ja nie chcę być brygadzistą. Czy mogę prosić o wzór rezygnacji z brygadzisty? Pozdrawiam

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Rezygnacja z funkcji brygadzisty wzór pisma

rezygnacja-z-funkcji-brygadzisty-wzor-pisma-pdf-doc

Rezygnacja z funkcji Brygadzisty wzór pisma


Zachęcam Cię też do przeczytania poradnika: 

Jerzy Tymbalski odpowiedział 3 lata temu

Rezygnacja ze stanowiska brygadzisty nie musi wiązać się zaraz ze zwolnieniem z pracy, sam jestem tego dobrym przykładem. Cała sztuczka polega na tym, aby przełożonemu lub bezpośrednio pracodawcy jasno, ale wciąż z grzecznością wyjaśnić w piśmie, że nie nadajemy się na to stanowisko i że wśród współpracowników są lepsze od nas osoby, które z chęcią podjęłyby się stanowiska brygadzisty.

Ja złożyłem wzór rezygnacji ze stanowiska brygadzisty pod koniec miesiąca (28 czerwca), a od lipca byłem już normalnym pracownikiem, stanowisko objął ktoś inny (osoba z grupy osób którą zarekomendowałem) i tyle. Pracodawca się nie pogniewa ani nie zezłości na nas, jeśli w piśmie grzecznie podziękujemy za stanowisko… :) powodzenia!

Piotr odpowiedział 3 lata temu

Pobrałem Państwa wzór rezygnacji z brygadzisty, u mnie sytuacja wygląda tak, że po “awansie” na brygadzistę spadło nam mnie mnóstwo obowiązków z którymi jako szeregowy pracownik nigdy nie miałem do czynienia. Okres w którym zostałem brygadzistą stał się dla mnie bardzo trudny i stresujący, to stanowisko pracy jest bardzo trudne i jest na nim spora rotacja u nas w firmie, myślałem, że dam sobie radę, ale jednak mnogość obowiązków trochę mnie przerosła… nie wiedziałem jak napisać rezygnacje z funkcji brygadzisty żeby nie palić za sobą mostów (chcę wrócić na poprzednie stanowisko), na szczęście natrafiłem na Państwa wzór wniosku. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. Piotr / Tomaszów

KS odpowiedział 2 lata temu

Jaki jest okres wypowiedzenia stanowiska brygadzisty? interesuje mnie rezygnacja z pełnienia funkcji brygadzisty. Jestem brygadzistą w zakładach przetwórstwa drobiu, stanowisko to obejmuję od około 5 miesięcy, nie spełniam się, nie leży mi ta posada i źle czuję się, gdy podejmować trzeba decyzje dotyczące zatrudnienia pracowników, tzn. wybierać, kto przychodzi do pracy a kto nie. Czy wystarczy napisać tylko rezygnację ze stanowiska? i co później? czy przydzielą mnie gdzieś indziej i zdegradują? nie wiem jak się za to zabrać, dlatego proszę o pomoc w napisaniu pisma. PS. ponoszę też osobistą odpowiedzialność za roczny remanent i będę płacić ze swoich pieniędzy za braki, które zostaną ujawnione.