Wypowiedzenie umowy o współpracy wzór

Forum prawneKategoria: DługiWypowiedzenie umowy o współpracy wzór
AvatarKarol P. zapytał 1 miesiąc temu

Witam, poszukuję wzór wypowiedzenia umowy o współpracy, chcę zerwać umowę między moją firmą a firmą, z którą współpracuję i dla której świadczę usługi.

Umowa między firmami była prosta, zawiera jedynie kilka punktów. Umowa o współpracy została zawarta na czas nieokreślony z 30-dniowym okresem wypowiedzenia i nie ma nic o powodach rozwiązania.

Jak napisać wypowiedzenie współpracy?

1 odpowiedzi
Best Answer
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Wypowiedzenie umowy o współpracy wzór

Wypowiedzenie-umowy-o-wspolpracy-wzor-doc-pdf
Wypowiedzenie umowy o współpracy wzór

Wypowiedzenie umowy współpracy (b2b) można złożyć w każdej formie. Najczęściej jednak strony umowy w umowie określają formę wypowiedzenia, np. koniecznie w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Zatem w pierwszej kolejności sprawdzamy, co napisano w umowie, czyli jaka jest forma wypowiedzenia umowy, przeważnie informacja ta znajduje się w postanowieniach końcowych umowy.

Jeśli natomiast w umowie współpracy między wami nie ma nic na temat formy wypowiedzenia umowy, to wypowiedzenie można złożyć w dowolny sposób.

Jednak aby mieć dowód rozwiązania współpracy, warto zawsze stosować formę pisemną wypowiedzenia!

Składanie wypowiedzenia np. ustnie może w niektórych przypadkach wpędzić Cię w kłopoty, bo nie będziesz dysponować dowodem na to, że wypowiedzenie złożyłeś.

Aby ułatwić Ci wypowiedzenie umowy współpracy, przygotowaliśmy specjalny wzór, do którego pobrania Cię zachęcam. Wypowiedzenie wystarczy pobrać, wydrukować, wypełnić danymi i podpisać.

Twoja odpowiedź