Wziąłem pożyczkę w Profi Credit 6 tys. zł. Spłaciłem już 12 640 zł

Forum prawneKategoria: DługiWziąłem pożyczkę w Profi Credit 6 tys. zł. Spłaciłem już 12 640 zł
T.B. zapytał 3 lata temu

Dzień dobry wziąłem pożyczkę w Profi Credit 6 tys. zł. Spłaciłem już 12 640 zł, wypowiedzieli mi umowę na początku kredytu. Kredyt był na weksel. Według Strefy Klienta Moja pożyczka jest spłacona, a oni żądają jeszcze 7 tys. zł, co mogę zrobić? Posiadam Screeny z moich wpłat na profilu. Czy można jakoś z tego wyjść ?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

z podanych informacji wynika, że doszło do wypowiedzenia umowy kredytu z winy kredytobiorcy. Powyższe skutkowało postawieniem całej sumy z weksla w stan natychmiastowej wykonalności. Firma pożyczkowa zyskała więc roszczenie nie z należności głównej, czyli 6 000 zł jak to by miało miejsce przy innych pożyczkach konsumenckich, lecz kwoty z weksla.

Niemniej jednak, bez wglądu do dokumentów nie można stwierdzić, że dalsze roszczenia firmy Profi Credit są zasadne. Choć mogę domniemywać, że sprawa oparła się o sąd i wierzyciel oprócz kwoty z weksla domaga się dziś zwrotu poniesionych kosztów postępowania sądowego w tym kosztów zastępstwa procesowego.

Aby rozwiać wątpliwości i wyjaśnić sprawę, uważam, że zasadnym będzie zwrócenie się do pożyczkodawcy z wnioskiem o wyliczenie spłaconej i pozostałej do spłaty kwoty z rozbiciem na odsetki i inne koszty. Proszę domagać się takiego wyliczenia na piśmie np. w formie dokumentu elektronicznego.

Jeśli po otrzymaniu przedmiotowego wyliczenia nadal będziesz mieć wątpliwości odnośnie zasadności żądania dodatkowych 7 000 zł, sprawę trzeba będzie skonsultować się z prawnikiem na miejscu, który będzie miał możliwość odniesienia się do dokumentów sprawy. Być może zasadnym będzie również złożenie skargi do podmiotu nadzorującego działalność firm pożyczkowych.

Warto przeczytać: