Natrętny windykator z Profi Credit – co MNIE czeka?

Mam pożyczkę w Profi Credit, niestety zalegam z 3 ratami i wypowiedzieli mi umowę pożyczki, no i zjawił się Pan windykator i gada wszystkim na około, mojej teściowej, mojej siostrze, że mam dług i nie chce go spłacać.

Windykator terenowy Profi Credit wnosi pozew do prokuratury, a ja chcę spłacać dług, tylko nie mam takiej gotówki, jaką on żąda, nic nie jest ugięty i na nic moje prośby… Czy windykacja Profi Credit może mnie podać do prokuratury?


Natrętny windykator z Profi Credit

No tak zwykle bywa, że jeśli firma pożyczkowa wypowie umowę pożyczki, to trzeba spłacić wtedy całą kwotę zadłużenia od razu. Wiadomo, że pożyczkobiorca mający problemy ze spłatą rat na czas, nie wyciągnie sobie tak nagle z portfela całej sumy pożyczki, bo po prostu jej nie posiada.

Niestety firmy pożyczkowe tego nie rozumieją i będą naciskać na Ciebie, jak tylko będą mogli, wysyłając np. windykatora terenowego. Jeśli natomiast chodzi o straszenie, że Pan windykator z Profi Credit wniesie jakiś pozew do prokuratury, to można tę jego całą historyjkę włożyć między bajki – jest to zwykłe zastraszanie.

Jak to będzie wyglądać?

Prawo bardzo jasno określa schematy działań, jeśli pożyczkobiorca nie wywiązuje się ze zobowiązań. Jedyne co mogą teraz zrobić, to oddać sprawę do firmy windykacyjnej. W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania poradnika: jak działają firmy windykacyjne i czego się spodziewać.

I teraz, jeśli nie spłacisz całej pożyczki, to gdy Twoja wierzytelność trafi do firmy windykacyjnej, musisz się spodziewać, że poniesiesz pewne dodatkowe koszty, bo koszty windykacji zawsze pokrywa dłużnik.

Jeśli windykacja będzie Cię nękać zbyt uporczywie, to pamiętaj, że możesz chronić się przed takimi działaniami, ponieważ są one niezgodne z prawem. Koniecznie przeczytaj artykuł: jak się chronić przed nękaniem firmy windykacyjnej.

Następnie, jeśli firma windykacyjna nie będzie w stanie ściągnąć z Ciebie wierzytelności dla Profi Credit, to sprawa trafi do sądu, po prawomocny nakaz zapłaty i wtedy do akcji wkroczy komornik.

Oczywiście, podałam Ci w dużym skrócie, jak to będzie i jak powinno wyglądać. Możliwe, że Profi Credit odda Twoją wierzytelność do windykacji za miesiąc, a może za pół roku, to zależy od nich. Może nawet się zdarzyć, że Twój dług zostanie sprzedany na giełdzie wierzytelności/długów.

Jeśli sprawa trafi do sądu, to będziesz jeszcze miała okazję dojść do porozumienia z Profi Credit przed sądem, sądy bardzo często naciskają na firmy pożyczkowe, aby te zawierały porozumienia z pożyczkobiorcami – aby już nie angażować komornika, bo to znów są dodatkowe dla Ciebie koszty.

Życzę Ci powodzenia, pamiętaj, że Ciebie i Twoją prywatność chroni prawo i nie daj sobą pomiatać jakiemuś typkowi z firmy pożyczkowej Profi Credit. Poznaj swoje prawa (napisałam na ten temat sporo artykułów na blogu – poszukaj) i mimo wszystko postaraj się spłacić w miarę możliwości swoje zadłużenie.

Zobacz jak postępować z zastraszaniem ze strony windykatora

windykator-profi-credit

Wzór pisma, który może Ci się przydać:

Skarga na firmę windykacyjną

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Koniecznie przeczytaj inne przypadki powiązane z firmą Profi Credit:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

12 komentarzy w “Natrętny windykator z Profi Credit – co MNIE czeka?”
 1. Witam dziś miałem gościa z windykacja Profi Credyt o godz 22. Bo zapłaciłem tylko 1 ratę i 2 mam w plecy i wypowiedzieli mi umowę pożyczkową, windykator z Profi Credit straszył mnie, że skieruje sprawę na policję o wyłudzenie kredytu. Co mam zrobić? Czy windykator z Profi Credit może mnie straszyć?

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Tomasz, jeśli nie wyłudziłeś pożyczki czy kredytu na fałszywe dane, to nie masz czego się obawiać.

 2. Kupowałam od firmy Deagostini gazetki dla syna. Widocznie zapomniałam jakąś zapłacić. Data wymagalności to październik 2011 r. Czy to aby nie jest przedawnione? czy muszę rozmawiać z windykatorem jak przyjedzie? Podobno zmieniły się okresy przedawnień długów. Nigdy ta firma się odezwała. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam.

 3. Mam problem z windykatorem z Profi Credit. Wzięłam kredytu u nich 3,5 tysiąca a mam do oddania 7,920 zł z tego ponad 2 tysiące spłaciłam, miałam opóźnienia w ratach i wypowiedzieli mi umowę pożyczkową. Cały czas mnie straszą, nękają i grożą. Mam im oddać 5,900 od razu, a nie mam pieniędzy. Co mam zrobić? proszę o pomoc. Windykatorem jest natrudny i mi cały czas grozi.

 4. Dzień dobry, mam ogromne problemy z długami, nie radze sobie ze spłatą, firmy windykacyjne mnie straszą i nękają, nie wiem już jak żyć. Profi Credit nachodzi w pracy, zajęli mi pensję mimo że wysłałam pismo o wycofaniu zgody na to. Wzięli ratę z pensji a wydzwaniają i wypisują ze nie spłaciłam – straszą. Ja nie wiem już co robić. Nie widzę wyjścia. Wiem ze to moja wina, że tak się stało, a teraz nie mogę sobie sama poradzić. Krystyna M.

 5. Pani z windykacji Profi kredyt ubliżała mi. Mam ogłoszoną upadłość konsumencką, a ona mi powiedziała, że upadłam na głowę i że jestem bankrutem. Wrzeszczała w rozmowie przez telefon. Była naprawdę bezczelna i dodam, że Pan Syndyk kontaktował się z nimi, bo sama podpisywałam listę wierzytelności. Proszę o poradę czy tak można ubliżać dłużnikowi?

 6. Dzień Dobry. Nachodzi mnie w domu windykacja z Profi Credit. Mam zaległość w Profi Credit. Nadchodzą mnie w domu, choć ono nie jest moje. Straszą, że pójdą do zakładu pracy. Ja nie posiadam nic. To mówią, że pójdą do mojej mamy. Od jakiegoś czasu jestem kłębkiem nerwów. Proszę bardzo o jakąś poradę i pomoc. Bo już nie radzę sobie z tymi problemami. Bardzo proszę o poradę.

 7. Mój tata ma pożyczkę w Profi Credyt, firma ta dała mu komornika i ten komornik ściąga mu co miesiąc z pensji dla nich, mimo to w środę był windykator i zostawił na widoku wizytówkę od nich dla taty, gdy zadzwoniłam z mamą do niego, że sobie nie życzymy, by nas nachodził telefonami i wizytami, to odgrażał się, że uprzykrzy mi i mojej mamie życie i nie obchodzi go, że tata w mieszkaniu jest zameldowany tylko, że będzie przychodził kilka razy dziennie i że sąsiadom opowie, z kim oni mieszkają. Co mamy z mamą z tym zrobić?

 8. Mam problem profi credit, nie wiem co zrobić. Gdzieś 2 i pół roku temu wzięliśmy kredyt 9000, po czasie spóźniliśmy się 2 raty. Wypowiedzieli nam pożyczkę. Sprawa w e-sąd Lublin i doliczyli kolosalne odsetki. Umówiliśmy się z windykatorem płacić do niego. Spłaciliśmy 13 000 i znów zalegam 2 raty. Był dziś windykator z Profi Credit i grozi KOMORNIKIEM. Co teraz zrobić? Czy komornik wchodzi od razu? Czy trzeba założyć sprawę? nie wiem…

 9. Juliana T.

  Witam, mam dwie pożyczki w profi credit. Rok temu dostałam nakaz zapłaty z sądu, ale w międzyczasie się dogadałam z windykatorem z profi credit i powiedział, że jak będę płaciła mu raty regularnie, to nie oddadzą sprawy komornikowi i żebym nie reagowała na ten nakaz zapłaty i tym sposobem nie złożyłam niestety sprzeciwu. Od dwóch miesięcy już nie płacę, bo po prostu nie mam, z czego i boje się, że komornik nie będzie chciał rozłożyć długu na raty. Czy mam jakieś szanse się jeszcze odwołać od nakazu zapłaty?

 10. Mam pożyczkę wypowiedzianą przez profi credit, kwota zadłużenia ok. 19 800, czy jest jakaś możliwość spłaty zadłużenia. Pożyczka jest na etapie windykacji przedsądowej. Czy jest możliwość restrukturyzacji danej pożyczki? Gdzie mogę szukać takiej pomocy. Czy są firmy, które udzielają pomocy ludziom zadłużonym?

 11. Pisze do Pani, bo już nie wiem do kogo się zgłosić, byłam na Policji i w prokuraturze, ale z ich strony chyba pomocy prawnej nie otrzymam.-bo nawet nie spisali, tylko wysłuchali.

  Chodzi o to, że windykator firmy Profi Credit od 6.12 męczy mnie psychicznie, nachodząc mnie w domu, krzycząc pod domem do sąsiada, że ma wyrok, którego nie widziałam, otrzymałam tylko blankiet do wpłat bez kwoty, a do tego straszył moją mamę, że przyjedzie z komornikiem po odebranie mojego długu, pierwsza kwota to 8 600 zł następnego dnia było już 12 700 zł. Dnia 15.12.2019 niedziela godz. 21.30 tak szalał pod domem, że najpierw zespół domofon a później klaksonem samochodu natarczywie trąbił.

  Nie ukrywam, że biorę silne leki przeciwbólowe i kładę się wcześniej spać, ale mój syn z przerażenia co się dzieje, obudził mnie i zeszłam do agresora, bo inaczej nie można go nazwać, bo wiecznie się drze, a nie mówi, zresztą nie daje dojść do słowa. Bo on jest windykatorem a ja dłużnikiem i on mówi nie ja.

  Dziękuję Bogu, że mój tata w ten weekend był w domu, bo nie wiem, czy siłą nie wszedłby do domu, bo stojąc przed furtką, pchnął mnie, by wejść na podwórko. Żeby podać mojej mamie wizytówkę, ale krzyk mojego taty wynoś się !! Sprawił, że się wycofał, kazałam mamie dzwonić na policję, która przyjęła zgłoszenie, ale windykator z Profi Credit odjechał i interwencji nie było, ale oczywiście dziś telefon czy przemyślałam, żeby zapłacić, gdy stanowczo odmówiłam, że nie zapłacę, bo sprawa jest w sądzie, gdyż złożyłam apelacje do kwoty 7500 zł i czekam na rozprawę. To powiedział ze w wigilie i święta będzie pod moim domem. po dług! Tego chcesz, to proszę!!

  Chciałabym wiedzieć, czy naprawdę windykator, mimo że sprawa jest w sądzie, może żądać ode mnie w tej chwili spłaty? Przedstawiłam mu SMS-owo, że nie zapłacę, póki sąd nie wyda prawomocnego wyroku, to napisał, że będzie przyjeżdżał, póki nie oddam w asyście policji i asesora. PROSZĘ, może od państwa dostanę jakieś wskazówki jak na czas trwania sprawy się go pozbyć, odsunąć od sprawy, bo naprawdę boje się go, bo jest nieobliczalny.

  Czy windykator, będąc 2 razy i wysyła SMS-y i dzwoni – to nie jest zastraszanie? Agnieszka K.

Comments are closed.