Natrętny windykator z Profi Credit - co MNIE czeka? • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Natrętny windykator z Profi Credit – co MNIE czeka?

Mam pożyczkę w Profi Credit, niestety zalegam z 3 ratami i wypowiedzieli mi umowę pożyczki, no i zjawił się Pan i gada wszystkim na około, mojej teściowej, mojej siostrze, że mam dług i nie chce go spłacać i że wnosi pozew do prokuratury a ja chcę spłacać, tylko nie mam takiej gotówki jaką on żąda, nic nie jest ugięty i na nic moje prośby…

No tak zwykle bywa, że jeśli firma pożyczkowa wypowie umowę pożyczki, to trzeba spłacić wtedy całą kwotę od razu. Wiadomo, że pożyczkobiorca mający problemy ze spłatą rat na czas, nie wyciągnie sobie tak nagle z portfela całej sumy pożyczki, bo po prostu jej nie posiada.

Niestety firmy pożyczkowe tego nie rozumieją i będą naciskać na Ciebie jak tylko będą mogli. Jeśli chodzi o straszenie, że Pan z Profi Credit wniesie jakiś pozew do prokuratury, to można tę jego całą historyjkę włożyć między bajki.

Prawo bardzo jasno określa schematy działań, jeśli pożyczkobiorca nie wywiązuje się ze zobowiązań. Jedyne co mogą teraz zrobić, to oddać sprawę do firmy windykacyjnej. W tym miejscu zachęcam Cię do przeczytania poradnika: jak działają firmy windykacyjne i czego się spodziewać.

I teraz, jeśli nie spłacisz całej pożyczki, to gdy Twoja wierzytelność trafi do firmy windykacyjnej, musisz się spodziewać, że poniesiesz pewne dodatkowe koszty, bo koszty windykacji zawsze przekłada się na dłużnika.

Jeśli windykacja będzie Cię nękać zbyt uporczywie, to pamiętaj, że możesz chronić się przed takimi działaniami, ponieważ są one niezgodne z prawem. Koniecznie przeczytaj artykuł: jak się chronić przed nękaniem firmy windykacyjnej.

Następnie, jeśli firma windykacyjna nie będzie w stanie ściągnąć z Ciebie wierzytelności dla Profi Credit, to sprawa trafi do sądu, po prawomocny nakaz zapłaty i wtedy do akcji wkroczy komornik.

Oczywiście, podałam Ci w dużym skrócie jak to będzie i jak powinno wyglądać. Możliwe, że Prof Credit odda Twoją wierzytelność do windykacji za miesiąc, a może za pół roku, to zależy od nich. Może nawet się zdarzyć, że Twój dług zostanie sprzedany na giełdzie wierzytelności/długów.

Jeśli sprawa trafi do sądu, to będziesz jeszcze miała okazję dojść do porozumienia z Profi Credit, sądy bardzo często naciskają na firmy pożyczkowe, aby te zawierały porozumienia z pożyczkobiorcami – aby już nie angażować komornika, bo to znów są dodatkowe dla Ciebie koszty.

Życzę Ci powodzenia, pamiętaj, że Ciebie i Twoją prywatność chroni prawo i nie daj sobą pomiatać jakiemuś typkowi z firmy pożyczkowej Profi Credit. Poznaj swoje prawa (napisałam na ten temat sporo artykułów na blogu – poszukaj) i mimo wszystko postaraj się spłacić w miarę możliwości swoje zadłużenie.

Skarga na firmę windykacyjną

Koniecznie przeczytaj inne przypadki powiązane z firmą Profi Credit:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,17 out of 5)
Loading...


5 komentarzy

 1. Tomasz

  Witam dziś miałem gościa z windykacja Profi Credyt o godz 22. Bo zapłaciłem tylko 1 ratę i 2 mam w plecy i wypowiedzieli mi umowę pożyczkową, windykator z Profi Credit straszył mnie, że skieruje sprawę na policję o wyłudzenie kredytu. Co mam zrobić? Czy windykator z Profi Credit może mnie straszyć?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Witaj Tomasz, jeśli nie wyłudziłeś pożyczki czy kredytu na fałszywe dane, to nie masz czego się obawiać.

 2. Iza

  Kupowałam od firmy Deagostini gazetki dla syna. Widocznie zapomniałam jakąś zapłacić. Data wymagalności to październik 2011 r. Czy to aby nie jest przedawnione? czy muszę rozmawiać z windykatorem jak przyjedzie? Podobno zmieniły się okresy przedawnień długów. Nigdy ta firma się odezwała. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam.

 3. ona

  Mam problem z windykatorem z Profi Credit. Wzięłam kredytu u nich 3,5 tysiąca a mam do oddania 7,920 zł z tego ponad 2 tysiące spłaciłam, miałam opóźnienia w ratach i wypowiedzieli mi umowę pożyczkową. Cały czas mnie straszą, nękają i grożą. Mam im oddać 5,900 od razu, a nie mam pieniędzy. Co mam zrobić? proszę o pomoc. Windykatorem jest natrudny i mi cały czas grozi.

 4. Krystyna

  Dzień dobry, mam ogromne problemy z długami, nie radze sobie ze spłatą, firmy windykacyjne mnie straszą i nękają, nie wiem już jak żyć. Profi Credit nachodzi w pracy, zajęli mi pensję mimo że wysłałam pismo o wycofaniu zgody na to. Wzięli ratę z pensji a wydzwaniają i wypisują ze nie spłaciłam – straszą. Ja nie wiem już co robić. Nie widzę wyjścia. Wiem ze to moja wina, że tak się stało, a teraz nie mogę sobie sama poradzić. Krystyna M.

NAPISZ KOMENTARZ