Ugoda z PROFI CREDIT – nie chcą mnie słuchać DLACZEGO?

Mam zadłużenie 10,600 zł w Profi Credit i chcę to rozłożyć na dogodne raty. Mój błąd, bo nie spłacałam długów dwa lata… ale nie unikam ich.

Chcę się dogadać z windykacją, a oni nie chcą słuchać, mam spłacić całość od razu. Proszę podpowiedzieć, jak wygrać z Profi Credit? czy ugoda to dobry pomysł?


Negocjacje z Profi Credit

Negocjacje z windykacją są czasami tyle warte co sama firma windykacyjna. Na temat firmy windykacyjnej Profi Credit czytałam już bardzo wiele, duża większość z tych informacji to opinie negatywne.

Jeśli Profi Credit nie godzi się na rozłożenie długu na raty, tylko chcą całość zadłużenia od razu, to chyba niewiele jesteś w stanie zrobić – taka jest bolesna prawda.

Ewentualnie możesz wnieść zarzut od nakazu zapłaty razem z wnioskiem o wstrzymanie wykonalności tytułu wykonawczego. Bardzo często też wnosi się wniosek o zwolnienie z opłat do zarzutów.

Innym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki na poczet spłaty kwoty, którą żąda od Ciebie firma windykacyjna Profi Credit, jednak nie pochwalam osobiście pożyczania pieniędzy, gdy już obecnie mamy kłopoty finansowe.

Pożyczka pozabankowa to bardzo drogi dług, z wysokim RRSO, który może wpędzić Cię w jeszcze większe kłopoty. Rozwiązaniem byłoby pożyczenie pieniędzy od kogoś z rodziny – czy masz taką opcję?

Umowa pożyczki w rodzinie

Wtedy nie zapłaciłabyś firmie pożyczkowej ani opłat przygotowawczych, ani ubezpieczenia pożyczki, ani przede wszystkim odsetek od pożyczki, które byłyby przecież nie małe!

Negocjacje z wierzycielem

Możesz także nawiązać kontakt ze swoim wierzycielem i probować, dojść z nim do ugody. Dzięki ugodzie z wierzycielem działania windykacyjne zostałyby cofnięte, a Ty spłacałabyś dług w ratach, które wspólnie byście ustalili.

Ugoda dłużnik – wierzyciel – wzór

Umowa-ugody-dluznik-wierzyciel-wzor-doc-pdf

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór

A mogę jeszcze zapytać skąd ta kwota? (10,600 zł) tzn. czy jest to rzeczywiście kwota, którą jesteś dłużna firmie pożyczkowej, czy kwota ta zawiera wymyślone dodatkowe koszty nałożone na Profi Credit?

Pytam, bo bardzo często ludzie piszą na forach, że firma windykacyjna ProfiCredit podsuwa pod nos do zapłacenia, kwoty zupełnie wyciągnięte „z kosmosu”. Jeśli okazałoby się, że Profi Credit żąda więcej pieniędzy, niż tak naprawdę jesteś winna, to warto wtedy skorzystać z pomocy prawnika i walczyć z firmą przed sądem.

Jeśli czujesz, że padłaś ofiarą praktyki, jaką mogła zastosować firma windykacyjna Profi Credit, to nie daj się i zawalcz o sprawiedliwość przed sądem!

Przedawnienie długu w firmie windykacyjnej

Zanim zapłacisz cokolwiek, sprawdź, czy aby dług, który próbuje wyegzekwować od Ciebie firma windykacyjna, nie jest już przedawniony, bo wtedy długu tego nie musiałabyś spłacać. Jeśli okaże się, że dług rzeczywiście przedawnił się, to należy wówczas wysłać do żądającej zapłaty firmy windykacyjnej wniosek o przedawnienie długu, którego wzór zamieszczam poniżej:

Pismo do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc

Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Namawiam Cię również do przeczytania tych artykułów:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

2 komentarzy w “Ugoda z PROFI CREDIT – nie chcą mnie słuchać DLACZEGO?”
  1. Małgorzata

    Mam pożyczkę w Profi Credit niestety nie zapłaciłam jednej raty i wypowiedzieli mi umowę, wysłali mi na e-maila porozumienie bez ich podpisu, ja musiałam podpisać i im odesłać na e-maila. Ugoda była do 24 stycznia i muszę dzisiaj im zapłacić całą pożyczkę, niestety nie mam środków, na szczęście ktoś załatwił kredyt z pomocą kolegi, bo ja nie mam zdolności, czy mogą już oddać sprawę do sądu jeśli nie otrzymałam warunków ugody?

  2. Witam. Dostałem wyrok zaoczny. 9 września przede mną kolejna sprawa, w której moje wstawiennictwo jest również nieobowiązkowe. Wziąłem 2 kredyty w chwilówce o nazwie PROFI CREDIT. Chciałem się dowiedzieć, co w takim wypadku mógłbym zrobić, żeby uniknąć większych kłopotów. Czy lepiej wstawić się na sprawie, czy złożyć apelację, na którą pozostały mi 3 dni…

Comments are closed.