Mam zadłużenie 10.600 zł i chcę to rozłożyć na dogodne raty . Mój błąd bo nie spłacałam długów dwa lata.. ale nie unikam. Chcę się dogadać z windykacją a oni nie chcą słuchać mam spłacić całość.

Negocjacje z windykacją są czasami tyle warte co sama firma windykacyjna. Na temat firmy windykacyjnej Profi Credit czytałam już bardzo wiele, duża większość z tych informacji to opinie negatywne.

Jeśli Profi Credit nie godzi się na rozłożenie długu na raty, tylko chcą całość od razu, to chyba niewiele jesteś w stanie zrobić – taka jest bolesna prawda.

Ewentualnie możesz wnieść zarzut od nakazu zapłaty razem z wnioskiem o wstrzymanie wykonalności tytułu wykonawczego. Bardzo często też wnosi się wniosek o zwolnienie z opłat do zarzutów.

Innym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki na poczet spłaty kwoty którą żąda od Ciebie firma windykacyjna Profi Credit, jednak nie pochwalam osobiście pożyczania pieniędzy, gdy już mamy kłopoty finansowe.

Pożyczka pozabankowa to bardzo drogi dług, z wysokim RRSO, który może wpędzić Cię w jeszcze większe kłopoty. Rozwiązaniem byłoby pożyczenie pieniędzy od kogoś z rodziny – czy masz taką opcję?

Wtedy nie zapłaciłabyś firmie pożyczkowej, ani opłat przygotowawczych, ani ubezpieczenia pożyczki ani przede wszystkim odsetek od pożyczki, które byłyby przecież nie małe!

10.600 zł

A mogę zapytać skąd ta kwota? tzn czy jest to rzeczywiście kwota którą jesteś dłużna firmie pożyczkowej, czy kwota ta zawiera wymyślone dodatkowe koszty nałożone na ProfiCredit?

Pytam, bo bardzo często ludzie piszą na forach, że firma windykacyjna ProfiCredit podsuwa pod nos do zapłacenia, kwoty zupełnie wyciągnięte „z palca”. Jeśli okazałoby się, że Profi Credit żąda więcej pieniędzy niż tak naprawdę jesteś winna, to warto wtedy skorzystać z pomocy prawnika i walczyć z firmą przed sądem.

Jakie zarzuty najczęściej padają wobec firmy windykacyjnej ProfCredit? są to:

  • lichwiarstwo
  • pogwałcenie zasad współżycia społecznego
  • wyzyskiwanie

Jeśli więc czujesz, że padłaś ofiarą którejś z wymienionych praktyk jakie stosuje Profi Credit, to nie daj się i zawalcz o sprawiedliwość przed sądem!

Namawiam Cię również do przeczytania tych artykułów: