Dług SPŁACONY wierzycielowi, a firma windykacyjna WCIĄŻ nęka?!

Szanowna Pani. Miałem dług w firmie Extraportfel, który został sprzedany do firmy o jakiejś dziwnej nazwie ze słowem „Limited”. Owa firma przekazała mój dług do firmy windykacyjnej VEX. W dniu 20-21 czerwca, na skutek spłaty zadłużenia na kwotę ponad 650 zł, windykator miał zamknąć moją sprawę, po prostu ją zakończyć.

Konsultanci VEX twierdzą, że nie otrzymali od wierzyciela potwierdzenia spłaty pożyczki. Wysłałem bankowe potwierdzenia realizacji przelewu na trzy adresy mailowe. Dziś minęło pięć dni. Cały czas w SMS-ach i wiadomościach mailowych jestem nękany przez firmę VEX wizytą windykatorów terenowych z kamerą, tym, że mam napisać maila, zadzwonić lub odpowiadać na jakieś wysłane maile, to wówczas rozłożą mi zadłużenie na raty.

Problem w tym, że …nie ma czego rozkładać! Generują fałszywe wiadomości, że windykatorzy byli w moim miejscu zamieszkania (już po spłacie), że mam powiadomić sąsiadów o tym, że ktoś taki się u mnie pojawi. Sugerują, iż będą rozmawiać z moimi sąsiadami w bloku, a wszystko tłumaczą mi… działaniem automatycznego systemu!

Tak ma być przez dwa do trzech tygodni! Ponieważ jestem człowiekiem nerwowym, powiedziałem im przez telefon, że jeżeli windykatorzy pojawią się u mnie w domu, wyrzucę ich za drzwi. Niby mówią mi, że mam ignorować te monity w ilości około czterech dziennie.

Dziś napisałem maila o prawnikach i policji oraz wyraziłem w nim (tym mailu) swoje zdanie o ich wyłudzającej działalności. Odpisali mi w rekordowo szybkim tempie, że “jeżeli otrzymamy potwierdzenie spłaty od wierzyciela, zakończymy działania”. I teraz tak – co mogę zrobić, jeżeli po tych dwóch, trzech tygodniach monity upominawcze za spłaconą pożyczkę, nie przestaną być wysyłane?

Czy firma VEX za okres bezpośrednio po spłacie pożyczki może wykazać mi naliczone koszty za domniemane wizyty windykacji terenowej oraz wysłane monity? Czy mam prawo odmówić zapłaty kosztów wygenerowanych po dniu dokonania całkowitej spłaty (dzień 20.06. br.)?

Czy ich działanie, czyli niezrozumiałe przedłużanie postępowania jest zgodne z prawem? Kto za tym stoi – oni jako firma windykacyjna czy wierzyciel? Wszyscy pozostali wierzyciele działający poprzez usługi różnych firm windykacyjnych, najpóźniej następnego dnia, przestali się ze mną kontaktować, a wierzyciele od razu informowali o spłacie.

Proszę o udzielenie mi odpowiedzi, bo taka sytuacja zdarza mi się po raz pierwszy w moim życiu dłużnika i jest ona, bynajmniej, nie ma moje nerwy. Z góry, bardzo serdecznie dziękuję.


Windykacja VEX

Jeśli chodzi o monity, to są one po to, aby nie tylko zmotywować Cię do spłaty opóźnionej raty, ale też po to, by obciążyć Cię dodatkowymi opłatami (na czymś przecież muszą zarabiać). Na szczęście, jeśli firma windykacyjna VEX naliczy jakieś opłaty za monity, to wedle prawa nie będziesz musiał ich spłacać, ponieważ monity te będą bezpodstawne… dług przecież został spłacony?!

Jeśli chodzi o nękanie firmy windykacyjnej, to popełniłeś pewien błąd, bo zamiast spłacić wierzyciela przez firmę windykacyjną VEX, postanowiłeś zrobić to bezpośrednio na konto wierzyciela. Teraz musisz czekać na potwierdzenie wierzyciela firmie VEX, że dług faktycznie został spłacony.

A tak, spłacając dług przez firmę windykacyjną, miałbyś wszystko czarno na białym. Firma windykacyjna VEX nie odpuści Ci, dopóki nie otrzyma potwierdzenia od wierzyciela.

Aby przyspieszyć krążenie informacji na linii wierzyciel<—>firma windykacyjna, powinieneś ponaglić wierzyciela, aby potwierdził spłatę zadłużenia u firmy windykacyjnej, której zlecił wyegzekwowanie długu!

Podsumowanie

Odpowiadając jeszcze na Twoje tytułowe pytanie: firma windykacyjna czy wierzyciel? kto przedłuża postępowanie windykacyjne? odpowiedź brzmi: po części jest to Twoja wina… bo gdybyś spłacił dług przez firmę windykacyjną, od ręki miałbyś umorzenie działań windykacyjnych, teraz musisz czekać łaskawie, aż wierzyciel skontaktuje się z firmą windykacyjną i potwierdzi, że otrzymał on od Ciebie całą należną kwotę.

Dopiero wtedy firma windykacyjna odpuści swoje działania. Radzę, abyś spróbował skontaktować się z wierzycielem na własną rękę, prosząc go o poinformowanie firmy VEX, że dług został całkowicie spłacony.

Skarga na firmę windykacyjną

Skarga-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf

Skarga na firmę windykacyjną – wzór

Oto co jeszcze MUSISZ przeczytać:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze