Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Kiedy przedawnienia się długu wobec OPERATORA sieci komórkowej?

Witam, 7 lat temu nie płaciłem abonamentu w sieci play. Zadłużenie wynosiło 640 zł i zostało przekazane do firmy windykacyjnej która każe mi teraz zapłacić 2800 zł twierdząc, że to za odsetki, koszty sądowe komornicze itd. W ogóle tego nie rozumiem i czy to możliwe że odsetki wyszły ponad 2000 zł? Proszę o pomoc.


O tym jak działają firmy windykacyjne <– pisałam obszernie w tym artykule, zajrzyj tam koniecznie i sprawdź czego od Ciebie tak naprawdę chcą i jaki mają w tym interes…

Poza tym, jeśli dług za niezapłacony abonament Play miał miejsce 7 lat temu, to już dawno, dług ten przedawnił się. Uzasadnienie poniżej:

Przedawnienie długu wobec operatora sieci komórkowej

Co to jest przedawnienie długu?

Przedawnienie długu, to pojęcie z prawa cywilnego, oznacza ono, że gdy upłynie określony czas, dłużnik może uchylić się od spłacenia świadczenia (długu). Przedawniony dług jednak nie wygasa!

Dłużnik musi sam podnieść zarzut przedawnienia się długu, co spowoduje, że roszczenie nie będzie mogło być dochodzone pod przymusem państwowym!

Wierzyciel (w Twoim przypadku operator Play), może dochodzić przed sądem spłacenia nawet przedawnionego długu! To nie wszystko… Sąd przyzna rację wierzycielowi, chyba że Ty jako dłużnik, podniesiesz zarzut przedawnienia tego długu! Wtedy roszczenie operatora Play, zostanie przez sąd odroczone!

Przedawnienie roszczeń operatora

Roszczenia operatora (Play) z umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych ulega przedawnieniu tak jak inne roszczenia majątkowe! Oczywiście wierzyciel (Play), może dochodzić zapłaty rachunku bez względu na czas jaki upłynął – ma do tego pełne prawo.

Lecz Ty bez problemu możesz pokrzyżować plany firmy windykacyjnej i podnieść zarzut przedawnienia długu za abonament.

Kiedy dług przedawnia się?

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego – roszczenia operatora (Play) i każdego następnego wierzyciela (czyli również firmy windykacyjnej) przedawnia się po upływie 3 lat od chwili, gdy roszczenie stało się wymagalne, czyli kiedy nastał obowiązek opłacenia abonamentu.

Źródło: art. 118 Kodeksu cywilnego. W myśl którego, roszczenia wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej (czyli roszczenie o zapłatę zaległego rachunku za telefon, bo operator prowadzi działalność gospodarczą) przedawniają się po 3 latach.

Jak obliczyć okres przedawnienia roszczenia?

Według art. 120 ust. 1 Kodeksu cywilnego, przedawnienie rozpoczyna się w dniu w którym stało się ono wymagalne. Jeśli chodzi o niezapłacony rachunek za telefon w sieci Play, to roszczenie stało się wymagalne z dniem, kiedy minął ostatni dzień na zapłatę rachunku.

A więc jedyne co musisz zrobić, to podnieść zarzut przedawnienia się zaległego rachunku za abonament w sieci Play. Tym sposobem, jeśli bieg przedawnienia nie został przerwany, nie będziesz musiał płacić zaległego rachunku za telefon.

Mam nadzieję, że pomogłam zrozumieć Ci termin: przedawnienie długu wobec operatora sieci komórkowej. Trzymam za Ciebie kciuki, zrób porządek w swoich finansach i zawsze płać już wszystko na czas! :-)

Oświadczenie o przedawnieniu się rachunku telefonicznego

Przeczytaj też:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Kalvin K.

  Po lekturze tego artykułu, mocno liczę na przedawnienie długu wobec operatora sieci komórkowej, mój dług za dwa telefony wynosi 2300 zł. Nieuregulowane rachunki telefoniczne pochodzą z 2013 roku. Tydzień temu zgłosiła się do mnie firma windykacyjna, która pewnie ten mój dług kupiła gdzieś na jakiejś giełdzie długów. Nie mam zamiaru im płacić, skoro dług przedawnił się. Może mi Pani jeszcze wskazać gdzie znajdę przedawnienie roszczeń telekomunikacyjnych – wzór? skąd go pobrać? macie takie coś może do wykorzystania?

 2. Mariusz

  Witam 11lat temu założyłem firmę, dawałem sobie radę przez dwa lata, w tym czasie zadłużyłem firmę na rachunki telefoniczne i telefony których nie dałem radę spłacić, miałem komornika który umorzył tą sprawę z powodu braku ściągnięcia długu, teraz odezwał się KRUK i chce żebym zapłacił Ok 30.000 tys zł. Co robić? proszę o poradę.

 3. Iwona

  Witam, mam problem z T-Mobile, mam dług w tej telefonii komórkowej z 16.04.2015. Dług był na kwotę 1500 zł. Teraz przyszło zawiadomienie o egzekucji z ruchomości… mam 7dni na odpowiedź: jak będę spłacać zadłużenie, wtedy egzekucję wstrzymają? Co mam robić? Mam niską emeryturę 908zł, bo komornik zabiera mi 400 zł za przedawnione długi przez 7lat zarabiałam 300 zł na miesiąc, a opłaty wynosiły 1000 zł. Ciągle biorę kredyty które mi ciężko spłacić…

 4. Jadwiga

  Witam, mąż dostał pismo od komornika o zajęciu z nakazem wykonalności z lipca 2009 r. sprawa dotyczyła polskiej telefonii cyfrowej, jak ma się do tego ustosunkować? czy to nie jest przedawnienie?

 5. Iwona

  Mam do spłaty zadłużenia przedawnione tak myślę, a komornik zabiera mi z emerytury 400 zł przez to dostaję 900 zł emerytury. Nikt mi nie pomaga, chociaż siostra może, ale nie chce. Sama wychowuję chore dziecko.

  Nie wystarcza nam na potrzeby leki i inne. Moje opłaty miesięczne to 1000 zł, za tel w T-Mobile miałam zapłacić 1300 zł w marcu 2015, a teraz mam pismo żebym zapłaciła 2400 i zawiadomienie o egzekucję z ruchomości, albo określić formę spłaty zaległości w T-mobile. Co robić ? Proszę o pomoc.

NAPISZ KOMENTARZ