Przedawnienie długu za mandat [przejazd bez biletu] co zrobić? • JakwyjśćZdługów.pl

Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Przedawnienie długu za mandat [przejazd bez biletu] co zrobić?

Witam.Kilka dni temu dostałem wezwanie do zapłaty przez firmę VINDEXUS S.A normalnym listem, jest napisane „przed wszczęciem postępowania egzekucyjnego wzywam do zapłaty należności w łącznej wysokości 573.14zl (dotyczy mandatu za przejazd bezbiletowy). Przedmiotowa wierzytelność została zasądzona prawomocnym nakazem zapłaty wydanym przez Sąd w 2001 roku” tj.17 lat temu. Czy to nie uległo przedawnieniu? dodam ze to pismo dostałem po 17latach jako jedyne, nie jest wyjaśnione na jakiej podstawie? co robić proszę o pomoc!

Firmy windykacyjne bardzo często liczą na ludzką niewiedzę i nieświadomość. Na początek zadzwoń do VINDEXUS i poproś o kopię nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności.

Możesz też wystosować do nich pismo, z treścią brzmiącą np. tak:

W związku z otrzymaniem wezwania do zapłaty kwoty 573,14 zł z tytułu braku biletu, oraz iż posiadacie prawomocny tytuł wykonawczy w celu zajęcia stanowiska oraz ustosunkowania się w tej sprawie, uprzejmie proszę o przesłanie kopii prawomocnego tytułu egzekucyjnego oraz całą dokumentację jaką posiadacie.

Przedawnienie długu

O tym, co to jest przedawnienie długu i kiedy jakie długi przedawniają się <— pisałam w tym artykule. Koniecznie tam zajrzyj.

Kiedy przedawnia się mandat za brak biletu?

Przedawnienie roszczenia wynikającego z mandatu za jazdę bez ważnego biletu regulują przepisy przewozowe. Powołując się na art. 77 tej ustawy, roszczenia z tego tytułu przedawniają się z upływem roku!

Termin przedawnienia trzeba wtedy liczyć od końca daty widniejącej na mandacie, w której to osoba złapana na braku ważnego biletu, powinna zapłacić mandat.

Jeśli firma windykacyjna zgłasza się do Ciebie po 17 latach, to masz prawo, a nawet obowiązek – powołać się na zarzut przedawnienia i uchylić się od zapłaty zaległego mandatu.

Czekaj na pismo z sądu

Myślę, że możesz nawet zignorować kontakt z firmą windykacyjną i czekać na pismo z Sądu, gdy takowe otrzymasz, to wtedy pisemnie podniesiesz zarzut przedawnienia długu i sprawa powinna zostać zakończona.

  Jak wyjść z długów oglądając telewizję?
  Jak wyjść z długów chwilówek, pojawił się komornik :/
  Jak wyjść z długów: SUPER technika do zastosowania natychmiast!
  Jak sprawdzić swoje zadłużenie? mieszkam poza POLSKĄ
  Jak rozpocząć proces wychodzenia z długów? 14 WSKAZÓWEK!
Udostępnień 0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

PORADNIK:JAK NIE PŁACIĆ DŁUGÓW?

Zobacz co robić, żeby uniknąć płacenia długów! tylko LEGALNE SPOSOBY!

2 Comments

 1. Maria

  Mi wczoraj tj 08.03.2018 komornik zabrał z konta 1185zł za mandat z 2001 . choć złożyłam skargę na orzeczenie referendarza które otrzymałam razem z pismem od komornika 23.02.2018, czekam na odpowiedz z sądu itd. uważam, że to rozbój w biały dzień.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Nie wiem, ale mam wrażenie, że mimo zacieśniających się przepisów na temat przedawnienia długów, czy uprawnień komornika, firmy windykacyjne i sami komornicy łamią na lewo i prawo przepisy, bardzo często wykorzystując wtedy niewiedzę i nieświadomość dłużników. Pani Mario, trzymam za Panią kciuki! Przecież ten mandat już dawno przedawnił się! Proszę dać znać jak się sprawa potoczyła. Pozdrawiam!

NAPISZ KOMENTARZ