Dzień dobry, mam pytanie do Pani, jak sprawdzić czy komornik zajął zwrot podatku? bo czekamy i czekamy i nic z Urzędu Skarbowego nie przychodzi, a w tamtym roku mieliśmy zwrot z Urzędu Skarbowego już dawno w portfelu, czy opóźnienie może być spowodowane małym długiem który mamy? była to pożyczka z parabanku na którą nie mamy środków żeby ją spłacić.

Zajęcie przez komornika wierzytelności z tytułu nadpłaty lub zwrotu podatku jest najbardziej lubianą formą egzekwowania długów przez komorników, bo jest szybkie i łatwe.

Jeśli macie egzekucję komorniczą, to wielce prawdopodobne, że to właśnie komornik zajął zwrot z US.

Wystarczy, że komornik wyśle do Urzędu Skarbowego wezwanie do potrącania zajętej wierzytelności i nakaże naczelnikowi Urzędu Skarbowego przekazanie jej na rachunek komorniczy, lub do depozytu Skarbu Państwa.

A jak sprawdzić czy komornik zajął zwrot podatku?

Jedyną drogą, aby dowiedzieć się dlaczego pieniądze z Urzędu Skarbowego za zwrot podatku, jeszcze do Was nie dotarły, jest nawiązanie kontaktu z Urzędem Skarbowym w którym składana była deklaracja PIT.

Należy wybrać numer telefonu, dzięki któremu połączycie się z księgowością Urzędu Skarbowego, tam udzielą Wam wszystkich potrzebnych informacji.

Okres w którym Polacy otrzymują zwrot nadpłaconego podatku z Urzędu Skarbowego, jest okresem żniw dla każdego komornika w Polsce, zajęcie wierzytelności dłużnika wobec organu podatkowego jest najczęściej stosowanym wnioskiem egzekucyjnym! Więc spodziewajcie się, że być może komornik zajął zwrot podatku.

Czy US informuje o zajęciu zwrotu podatku?

Urząd Skarbowy nie informuje o zajęciu zwrotu podatku, obowiązek poinformowania Was o zajęciu ma komornik sądowy, który zajęcia dokonał. Powinniście zostać poinformowani listownie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Udostępnień 0