Komornik zabrał zwrot podatku z Urzędu Skarbowego?! • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Komornik zabrał zwrot podatku z Urzędu Skarbowego?!

Witam, komornik zabrał nam zwrot podatku ale nie dostaliśmy żadnego pisma. Dzwoniąc do Urzędu Skarbowego pani poinformowała mnie ze zwrot został zajęty przez komornika, a my nie dostaliśmy jeszcze żadnego pisma od komornika?!

Jak wygląda zajęcie zwrotu podatku przez komornika?

Komornik w pierwszej kolejności kontaktuje się z Urzędem Skarbowym, wysyłając pismo o zajęciu wierzytelności dłużnika. Wtedy Urząd Skarbowym wstrzymuje zwrot podatku.

Choćby nie wiem co byście robili, to Urząd Skarbowym ma związane ręce i nie wypłaci Wam zwrotu podatku za nic w świecie.

Urząd Skarbowy przekazuje wtedy pieniądze za zwrot podatku do depozytu sądowego, lub kiedy nie ma żadnych wątpliwości, przesyła zwrot podatku bezpośrednio na konto komornika który obsługuje Wasze długi.

A więc:

…czy komornik może zabrać zwrot podatku z Urzędu Skarbowego?

…oczywiście, że TAK! i napiszę więcej, okres zwrotów nadpłaconych podatków z US, jest dla komorników w całej Polsce prawdziwym żniwem, dzięki któremu są w stanie odzyskać całkiem spore kwoty.

Zajęcie przez komornika zwrotu podatku – przepisy

Od 8 września 2016r. obowiązuje nowa ustawa, (Dz. U. z 2015 r. poz. 1311) dodaje do K.p.c. art. 902[2] § 1. w myśl której:

Ustawodawca zezwala w nim na zajęcie wierzytelności z tytułu nadpłaty lub zwrotu podatku obejmujące także wierzytelności przyszłe, wynikające z nadpłaty lub zwrotu podatku powstałych w ciągu roku od dnia dokonania zajęcia.

Najpierw jednak, zanim Urząd Skarbowy przelej zwrot Waszego podatku na konto komornika, to ma prawo, aby najpierw zaspokoić swoje zaległości podatkowe wobec Was, dopiero nadwyżka trafi do komornika.

Ulga na dziecko też przepadnie

Komornik ma prawo zabrać również ulgę prorodzinną, ponieważ nie ma przepisu, który ulgę tą wyłączałby spod zajęcia komorniczego!

art. 799, art. 803, art. 902[2] § 1 Kodeksu postępowania cywilnego.

Co do przepływu informacji między Wami – Urzędem Skarbowym a komornikiem, to rzeczywiście, przydałaby się informacja, że komornik przejął zwrot z nadpłaconego podatku. Być może takie pismo jeszcze dostaniecie, przynajmniej (po telefonie do US), wiecie, gdzie poszły pieniądze.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. Krzystof

  Mam komornika, pracuję, komornik potrąca mi co miesiąc 60% wynagrodzenia, Oddaję krew charytatywnie i chcę się rozliczyć z tego, czy komornik ma prawo zabrać zwrot podatku za oddaną krew?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Niestety komornik będzie mógł zająć Tobie tą należność.

NAPISZ KOMENTARZ