Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Czy za DŁUGI w Urzędzie Skarbowym i ZUS można iść do więzienia?

Witam. Proszę szybko o informację czy za długi w Urzędzie skarbowym i ZUS można iść do więzienia? Prowadziłem kiedyś firmę, wszystko się posypało więc ją zamknąłem, pozostało kilka długów, między innymi w Urzędzie Skarbowym i w ZUS-ie. Co grozi za niepłacenie długów u nich? A tak w ogóle, to za jakie długi można trafić do wiezienia?? można w ogóle??

Czy za długi w US i ZUS można iść do więzienia?

Można. Dług w Urzędzie Skarbowym, dług w ZUS-ie i zaległe alimenty, mogą być bezpośrednią przyczyną pójścia do więzienia, dlaczego? to proste…

Nie płacąc składek do ZUS-u, podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego [wykroczenie karno-skarbowe], czy np. nie wpłacając ustalonej przez sąd kwoty alimentów na dziecko, po „tyłku” dostaje Skarb Państwa, a więc nie wywiązujemy się  z długu względem Państwa.

W przypadku niepłacenia alimentów, to przecież Skarb Państwa musi wypłacać pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego dla dziecka.

Już lepiej mieć długi w firmach pożyczkowych czy w banku, niż w US czy ZUS, wtedy bardzo ciężko jest wsadzić kogokolwiek do więzienia za ten rodzaj długów, bo jest wiele dróg wyjścia z sytuacji, jak np. ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

I na koniec jeszcze sprostowanie: sam fakt posiadania zadłużenia w ZUS czy Urzędzie Skarbowym, nie jest podstawą do pozbawienia wolności kogokolwiek. W tym celu musi zostać wydany wyrok lub postanowienie o zatrzymaniu!

Ale tak, za długi w Urzędzie Skarbowym i ZUS można trafić do więzienia.

Koniecznie przeczytaj teraz:

 1. Dług w Urzędzie Skarbowym i odsiadka?
 2. Nadpłacony podatek do Urzędu Skarbowego a zajęcie komornicze
 3. Lawinowe długi w ZUS i w Urzędzie Skarbowym
 4. O co chodzi z tym Urzędem Skarbowym?
 5. Więzienie za długi – kiedy dłużnikowi grozi odsiadka?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...


3 komentarzy

 1. Michał

  Jednym z moich wierzycieli jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Złożyłem wniosek o układ ratalny, możliwie maksymalny, by rata wynosiła 100 zł miesięcznie. Niestety, ZUS nie zgodził się na tak długi okres i podpisał ze mną umowę na spłatę zobowiązania, gdzie miesięczna rata wynosi ponad 400 zł. Nie dokonałem płatności pierwszej raty a teraz moja zaległość sięga już dwóch a może nawet trzech kolejnych rat, czyli jak łatwo policzyć jest to około 800-1200 zł na biedę, powinienem tyle zapłacić. Moja sytuacja nadal jest tragiczna. Część wierzycieli „odpadła”, jednak na ich miejsce przyszli kolejni. Tak jak kilkakrotnie czytałem o tym na Pani blogu, trzeba, abym zrobił bilans, bo chyba straciłem kontrolę nad swoim zadłużeniem. Tego jest za dużo. Chciałem zapytać czy ZUS może mnie wsadzić do więzienia? Czy może oddać sprawę do komornika? Z tego co mi wiadomo, za długi wobec państwa można zostać skazanym. Co powinienem zrobić, żeby ZUS nie zarzucił mi uchylania się od płatności? Nie uchylam się przecież, ale chyba nie potrafię za dobrze gospodarować tym, co mam. Proszę o poradę. Czy da się z nimi jeszcze jakoś pertraktować?

 2. Kasia

  Pobierałam po mamie rentę kiedy skończyłam szkolę. W 2008 ZUS wstrzymał ją i po 10 latach dostałam pismo ze muszę oddać 5420 zł za bezprawnie pobieraną rentę plus 5200 odsetki za włokę. Mieszkam za granicą i nie zostawiałam w Polsce w ZUS adresu, w/w pismo przyszło do mnie na adres w Irlandii.

  Czy jak wpłacę 8000 zł i resztę będę płaciła miesięcznie, ZUS ma prawo zając mi konto irlandzkie? Dzwoniłam do ZUS, a pan powiedział mi ze muszę uregulować dług. Mogę na raty spłacić dług w ZUS-ie, ale muszę pokazać swoje dochody i wszystko co mam w Irlandii – czego nie chce udostępniać…

 3. Jowita

  Witam dziś dostałam zawiadomienie o sprawie która wynika z zadłużenia w ZUSie oraz druk do wykazu majątkowego, mój dług to 50 tys czy mogę iść za to do więzienia? proszę o poradę nie wiem co robić, firmę zawiesiłam w styczniu tego roku, ponieważ nie przynosiła zysków.

NAPISZ KOMENTARZ