Oświadczenie o opiece nad osobą starszą wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaOświadczenie o opiece nad osobą starszą wzór
Teresa 49 zapytał 4 lata temu

Witam, jak napisać oświadczenie o opiece nad osobą starszą? potrzebuję takie pismo sporządzić, ale nie wiem jak, szukałam na internecie ale nigdzie nie ma wzoru pisma, czy mógłby Pan wzór takiego oświadczenia dla mnie przygotować?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj Teresa,

Wzór oświadczenia załączam poniżej:

Oświadczenie o opiece nad osobą starszą wzór

Oświadczenie-o-opiece-nad-osoba-starsza-wzor-doc-pdf

Oświadczenie o opiece nad osobą starszą wzór

Wzór wystarczy pobrać, wydrukować i uzupełnić.

Osoba sprawująca opiekę nad osobą starszą ze względu na swoje zaangażowanie, może liczyć na pewną pomoc od państwa. Osoba opiekująca się osoba starszą może ubiegać się o pomoc finansową i pomoc pielęgniarki.

Jeśli chodzi o pomoc finansową w sprawowaniu opieki nad osobą starszą, możesz ubiegać się o:

  • dodatek pielęgnacyjny – senior otrzyma dodatek, jeśli ZUS stwierdzi całkowitą niezdolność do pracy oraz samodzielnej egzystencji, automatycznie otrzyma go także osoba, która ukończyła 75 lat.
  • zasiłek opiekuńczy – to zasiłek, który wypłaca się opiekunom dzieci, osób starszych i innych członków rodziny, jeśli opieka przekracza 60 dni w danym roku kalendarzowym.
  • pomoc pielęgniarki – osoba starsza, która jest niesamodzielna, może liczyć na specjalistyczną pomoc opiekuńczą i pielęgniarską, którą dostosowuje się ze względu na rodzaj schorzenia.

Podobne wątki:

Ula odpowiedział 3 lata temu

Witam, gdzie mogę pobrać wzór wniosku o opiekę nad osobą starszą? potrzebne mi takie pismo w zasadzie na już, dziękuję i pozdrawiam!