Oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaOświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję WZÓR
Daria D. zapytał 2 lata temu

Potrzebuję oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję, którą spowodowałam. Stłukłam lampę w samochodzie podczas cofania, szczęście w nieszczęściu, że to był mój sąsiad i nie wezwał Policji.

Dogadaliśmy się i pokryłam koszty zakupu lampy i jej wymiany. Żeby się zabezpieczyć, chciałabym, aby sąsiad podpisał oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję, czy mogę prosić o wzór pisma?

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj Daria!

oczywiście warto zabezpieczyć się na wypadek, gdyby sąsiad próbował wystąpić do ubezpieczyciela o wypłatę ubezpieczenia (ma na to 3 lata), mimo że pokryłaś koszt naprawienia szkody. Mając natomiast oświadczenie z podpisem sąsiada, że pokryłaś naprawę z własnych pieniędzy, będziesz mogła skutecznie się przed tym bronić.

Poniżej zamieszczam wzór dwóch rodzajów oświadczeń, pobierz to, które będzie w Twojej sytuacji najlepsze:

Oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję – wzór

Oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję – wzór

Oświadczenie o przyjęciu pieniędzy za szkodę wzór

Oswiadczenie-o-przyjeciu-pieniedzy-za-szkode-wzor-doc-pdf

Oświadczenie o przyjęciu pieniędzy za szkodę wzór

Zachęcam do przeczytania dłuższego opracowania na ten temat: Oświadczenie o przyjęciu pieniędzy za szkodę – wzór

Inne podobne tematy:

Dawid odpowiedział 2 lata temu

Witam, potrzebuję właśnie oświadczenie o pokryciu kosztów naprawy samochodu, z mojej winy doszło do uszkodzenia skrzyni biegów w pożyczonym samochodzie. Samochód jest już naprawiony, czy mogę użyć któregoś z powyższych pism?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj Dawid, pobierz proszę drugi wzór pisma, czyli oświadczenie o przyjęciu pieniędzy za szkodę, dokonałeś bowiem szkody (zepsucia skrzyni biegów).

Jerzy odpowiedział 2 lata temu

Miałem stłuczkę wczoraj, na parkingu pod marketem wycofując, uderzyłem w czyjeś auto, poczekałem na miejscu, aż właściciel auta wróci (mają przecież kamery na parkingu), więc nie było sensu uciekać z miejsca stłuczki. Gdy wrócił właściciel auta, zażądał ode mnie 400 zł, bo ponoć tyle kosztuje polakierowanie jednego elementu (zderzak w tym przypadku).

Zapłaciłem tę kwotę, żeby nie wzywał Policji (poleciałyby mi zniżki na ubezpieczenie OC). Niestety nie wiedziałem, że trzeba mieć ze sobą oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za kolizję którą się zrobiło.

Facet wziął ode mnie 400 zł i odjechał, mam do niego numer tel. i zastanawiam się, czy dzwonić do niego i umówić się na mieście, żeby mi to oświadczenie o otrzymaniu zapłaty za stłuczkę podpisał. Co myślicie?

Twoja odpowiedź

17 + 1 =