Otrzymałam tytuł wykonawczy z Urzędu Skarbowego za abonament RTV – jak złożyć sprzeciw?

Forum prawneKategoria: Abonament RTVOtrzymałam tytuł wykonawczy z Urzędu Skarbowego za abonament RTV – jak złożyć sprzeciw?
AvatarAldona zapytał 4 tygodnie temu

Dwa lata korespondowałam z Pocztą Polską po otrzymaniu w 2018 r. wezwania do zapłaty za 5 lat zaległego abonamentu RTV. Nie otrzymałam pisma z nadaniem nr. abonamentowego.

Poczta przysłała mi wydruk z komputera, że wysłała, ale ani potwierdzenia nadania, ani mojego odbioru – nie posiadają, bo nie mieli obowiązku poleconym wysyłać.

Od 2008 r. nie otrzymałam żadnego pisma z Poczty Polskiej, bo zmieniając miejsce zamieszkania, wyrejestrowałam odbiornik.

Oczywiście potwierdzenia po 12 latach nie posiadam. 25.09 otrzymałam tytuł wykonawczy z Urzędu Skarbowego i chyba powinnam złożyć sprzeciw.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam,

to prawda – jedyną szansą na zatrzymanie postępowania egzekucyjnego jest sprzeciw.

Dlatego, proponuję nie zwlekać, lecz już na dniach złożyć sprzeciw, tak by Urząd Skarbowy nie zdążył zająć Pani majątku, a sprawa przecież nie jest trudna, jeśli otrzymuje Pani stałe dochody – wynagrodzenie za pracę, rentę, bądź emeryturę.

W sprzeciwie do postępowania egzekucyjnego proszę podnieść zarzut braku istnienia zobowiązania, powołując się na nienależne naliczenie opłaty abonamentowej po tym, jak w 2008 roku doszło do wyrejestrowania odbiornika radiowo-telewizyjnego.

W sprzeciwie należy podtrzymywać fakt dokonania wyrejestrowania, wskazując ubocznie na brak zaświadczenia w tym zakresie, co jest skutkiem upływu czasu.

Proszę również powołać się na zmianę miejsca zamieszkania i nieskuteczność argumentów podnoszonych przez Pocztę Polską w zakresie przesłania do Pani pisma z nadaniem nowego numeru abonamentowego.

Dalej proszę wskazać, że pomimo braku istnienia po stronie Poczty Polskie obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru przedmiotowego pisma przez abonenta, to w niniejszej sprawie Poczta Polska i tak posługiwała się nieaktualnym adresem, przez co nie można przyjąć nawet tzw. domniemania doręczenia.

Mam nadzieje, że tak przytoczone argumenty wystarczą, by zakończyć sprawę nieistniejącego długu.

Trzymam kciuki i zachęcam do dalszej walki o swoje racje!

Powodzenia!

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź