Pismo z KRRiT w sprawie abonamentu RTV

Forum prawneKategoria: Abonament RTVPismo z KRRiT w sprawie abonamentu RTV
AvatarA.K.G. zapytał 8 miesięcy temu

Dostałem awizo o liście z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, nie wiem co robić i jak się zachować w obecnej sytuacji, wyrejestrowałem swój telewizor, po tym jak apelował Tusk, by nie płacić abonamentu RTV, czy coś wiecie o tych listach z KRRiT? może ktoś już do was pisał w tym temacie, co robić?

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 8 miesięcy temu

Witaj,

w temacie działania KRRiT oraz wezwań do uregulowania zaległości abonamentowych otrzymujemy wiele zapytań. Niestety część z nich dotyczy spraw skierowanych do egzekucji, którą trudno zatrzymać.

Musisz bowiem wiedzieć, że KRRiT może nałożyć na posiadacza odbiornika radiowo-telewizyjnego obowiązek uregulowania opłaty abonamentowej za okres ostatnich pięciu lat. I właśnie z takimi problemami – egzekucji niemałych kwot, bo zazwyczaj około 1 500 zł, zazwyczaj piszą do nas czytelnicy naszego bloga.

Uważam jednak, że do ilu spraw bym się nie odniosła, to i tak nie zaspokoję Twojej ciekawości i nie będę w stanie odpowiedzieć, co może zawierać pismo do Ciebie kierowane. Radzę więc nie zwlekać, lecz udać się do placówki Poczty Polskiej i odebrać korespondencję z KRRiT.

Pamiętaj, że jeśli sprawa dotyczy wezwania do zapłaty, to nie zatrzymasz jej biegu przez samo nieodebranie pisma. Korespondencję urzędową kierowaną na właściwy adres strony postępowania, uważa się za doręczoną po dwukrotnej awizacji. Dlatego unikanie listonosza nie załatwi problemu.

Sprawa może toczyć się dalej, a Ty jako zobowiązany nie będziesz wiedział, na jakim jest etapie.

Dlatego tak jak napisałam, odbierz wspomniane pismo, a jeżeli nie poradzisz sobie z jego analizą lub zaistniałą sytuacją napisz do nas. Postaram się wówczas pomóc.

Przydatne wzory pism:

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

Wniosek o umorzenie rozłożenie na raty abonamentu radiowo - telewizyjnego RTV
Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów druk

zwolnienie z-abonamentu-rtv-emerytów-druk
Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów DRUK

Koniecznie przeczytaj:

Twoja odpowiedź