Abonament RTV - jak sprawdzić zaległość? [PORADNIK] • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Abonament RTV – jak sprawdzić zaległość? [PORADNIK]

Witam, jak sprawdzić zaległość abonamentu RTV? na pewno mam jakiś dług, bo dopiero teraz przeczytałem u Was, że zmiana miejsca zamieszkania nie oznacza wyrejestrowania odbiornika, czego też nie uczyniłem… myślałem, że wyprowadzając się z mieszkania pozbywam się obowiązku płacenia abonamentu RTV.

Nie wiem co ma teraz robić, milczeć i udawać, że nie mam żadnego długu z tytułu abonamentu RTV czy w jakiś sposób sprawdzić zaległość i uregulować dług. Abonamentu radiowo telewizyjnego nie płacę już około roku.

Proszę Panią o poradę co robić w takiej sytuacji i ewentualnie jak sprawdzić zaległość RTV. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź! Ryszard.


Abonament-rtv-jak-sprawdzić-zaległość

Abonament RTV – instrukcja jak sprawdzić zaległość!

Witam Panie Ryszardzie, skoro przeprowadził się Pan do innego lokalu, to obowiązek regulowania opłaty abonamentu RTV wciąż na Panu istnieje.

Jeśli w lokalu w którym Pan obecnie mieszka jest już opłacany abonament RTV, lub kiedy osiągnął Pan wiek emerytalny, albo kiedy po prostu nie ma Pan już żadnego odbiornika, to fakt ten należy zgłosić do KRRiT, by więcej abonamentu nie płacić.

Abonament RTV jak sprawdzić zaległość?

Żeby sprawdzić zaległość w abonamencie RTV trzeba wykonać telefon na infolinię Poczty Polskiej na numer: (+48) 43 842 06 06 (opłata wg cennika operatora). Infolinia działa jedynie w dni robocze od 8:00 do 20:00.

Rozmawiając z infolinią można spokojnie dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących zaległości abonamentu RTV. Dowie się Pan także na jaki numer konta wpłacić zaległą kwotę.

Obsługa infolinii poprosi Pana o podanie imienia i nazwiska by znaleźć w systemie numer odbiornika który przypisany jest do Pana danych osobowych, a niej jak Pan myślał – do adresu zamieszkania.

Życzę wszystkiego dobrego i szybkiego uregulowania zaległego abonamentu RTV, serdecznie pozdrawiam!

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...


9 komentarzy

 1. Marysia

  Mam zaległość w abonamencie rtv, niestety nie wiem dokładnie ile tego zadłużenia jest, spisałam sobie podany przez Was numer telefonu i zamierzam jutro zadzwonić. Mam nadzieję, że dług nie przekroczy tysiąca złotych, bo nie będę miała z czego spłacić tej zaległości. Jeśli zadłużenia będę miała więcej niż mam pieniędzy, to złoże wniosek o umorzenie długu za abonament albo o rozłożenie go na raty. Brakuje mi rok do emerytury, obecnie nie pracuję.

 2. Alicja

  dostałam pismo z urzędu skarbowego do zapłaty abonamentu rtv w kwocie 1850,58 zł.wcześniej wysyłałam pismo do KRRiT I nie otrzymałam odpowiedzi,co mam robić

 3. Bogumiła

  Ostatni abonament RTV opłaciłam w grudniu 2012 roku. Czy wobec tego mój dług wobec KRRiT uległ przedawnieniu?

 4. Joanna

  W ubiegłym roku dostałam upomnienie dotyczące brakujących wpłat abonamentu RTV opiewające na kwotę 384 zł kwoty głównej i kosztów upomnienia. Niezwłocznie wpłaciłam 400 zł zaokrągliłam kwotę w górę gdyż nie potrafiłam samodzielnie naliczyć odsetek. Dwa dni temu dostałam pismo z US o zajęciu rachunku bankowego w zakresie kwot zawartych w powyższym upomnieniu. Co mogę zrobić by nie zawłaszczono mi pieniędzy. W jaki sposób wykazać Bankowi, że nierzetelnym klientem.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Zwróć się do podmiotu któremu wpłaciłaś brakujące wpłaty za abonament RTV dołączają potwierdzenie wykonania przelewu i poproś o odstąpienie od egzekucji komorniczej długu który jest już spłacony.

 5. Rafał

  Witam, ile mogę żądać odszkodowania za pomyłkę poczty, która bezprawnie pobrała kasę z mojego konta bankowego za nie opłacony abonament RTV? Od 10 listopada 2018r, do 31.12.18 Poczta Polska ma wypłacić z powrotem zabraną kasę, a na 6 maili reklamacji, nie odpowiedzieli wcale pomimo tego, że minęło 30 dni. Narazili mnie na nerwy, bo wysłali wezwanie do Urzędu Skarbowego, a później do zakładu pracy.

 6. Barbara

  Od stycznia 2019 roku jestem za granicą. Pobyt potrwa przynajmniej 3 lata. Nikt nie będzie mieszkał w moim mieszkaniu. Co mogę zrobić, aby nie płacić za abonament RTV? jeżeli nie ma mnie w kraju? Dziękuję za dobra odpowiedź.

 7. gość

  w 2015 roku wysłałam pismo o rozłożenie długu na raty rtv… po 4 latach otrzymałam pismo o ponowne złożenie pisma o rozłożenie długu na raty, ale czytelny podpis (wcześniej podpisane parafką) …jak mam to zrozumieć? dlaczego to tyle trwało… że po 4 latach wysłali pismo, nie otrzymując odpowiedzi w 2015 roku na rozłożenie na raty…proszę o porady…

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Zdziwienie moje ogromne, że aż po 4 latach proszą o ponowne przesłanie pisma. W takim razie nie trać czasu i szybko to pismo wyślij do nich, już nie ma się co zastanawiać nad tym, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Pozdrawiam!

NAPISZ KOMENTARZ