Abonament RTV – jak sprawdzić zaległość? [PORADNIK]

Witam, jak sprawdzić zaległość abonamentu RTV? na pewno mam jakiś dług, bo dopiero teraz przeczytałem u Was, że zmiana miejsca zamieszkania nie oznacza wyrejestrowania odbiornika, czego też nie uczyniłem… myślałem, że wyprowadzając się z mieszkania, pozbywam się obowiązku płacenia abonamentu RTV.

Nie wiem, co ma teraz robić, milczeć i udawać, że nie mam żadnego długu z tytułu abonamentu RTV, czy w jakiś sposób sprawdzić zaległość i uregulować dług. Abonamentu radiowo-telewizyjnego nie płacę już około roku.

Proszę Panią o poradę co robić w takiej sytuacji i ewentualnie jak sprawdzić zaległość RTV. Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź! Ryszard.


Abonament RTV jak sprawdzić zaległość?

Abonament-rtv-jak-sprawdzić-zaległość
Abonament RTV – jak sprawdzić zaległość?

Witam Panie Ryszardzie, skoro przeprowadził się Pan do innego lokalu, to obowiązek regulowania opłaty abonamentu RTV wciąż na Panu ciąży.

Jeśli w lokalu, w którym Pan obecnie mieszka jest już opłacany abonament RTV, lub kiedy osiągnął Pan wiek emerytalny, albo kiedy po prostu nie ma Pan już żadnego odbiornika, to fakt ten należy zgłosić do KRRiT, by więcej abonamentu nie płacić.

Formy kontaktu

Żeby sprawdzić zaległość w abonamencie RTV, trzeba wykonać telefon na infolinię Poczty Polskiej na numer: (+48) 43 842 06 06 (opłata wg cennika operatora). Infolinia działa jedynie w dni robocze od 8:00 do 20:00.

Rozmawiając z infolinią, można spokojnie dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących zaległości abonamentu RTV. Dowie się Pan także, na jaki numer konta wpłacić zaległą kwotę.

Obsługa infolinii poprosi Pana o podanie imienia i nazwiska, by znaleźć w systemie numer odbiornika, który przypisany jest do Pana danych osobowych, a nie jak Pan myślał – do miejsce zamieszkania.

Sprawdzenie zaległości za abonament RTV może także przebiegać korespondencyjnie, a więc można kontaktować się z Pocztą Polską, pisząc na adres:

Poczta Polska S.A.
COF Wydział Abonamentu RTV
ul. Bernardyńska 15
85-940 Bydgoszcz

Trzeci już ostatni sposób komunikacji w sprawie zaległości abonamentu RTV to droga e-mailowa: rtv.eod@poczta-polska.pl

poczta-polska-abonament-rtv-zaległosci

Życzę wszystkiego dobrego i szybkiego uregulowania zaległego abonamentu RTV, serdecznie pozdrawiam!

Przydatne wzory pism:

Wniosek o umorzenie abonamentu radiowo-telewizyjnego RTV

wniosek-o-umorzenie-rozlozenie-na-raty-abonamentu-radiowo-telewizyjnego-rtv-pdf-doc-word

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów druk

zwolnienie-z-abonamentu-rtv-emerytow-druk-wzor-pdf-doc

Zwolnienie z abonamentu RTV emerytów DRUK

Odwołanie od upomnienia za abonament RTV wzór

odwołanie-od-upomnienia-za-abonament-rtv-wzor-doc-pdf

Odwołanie od upomnienia za abonament RTV wzór

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

13 komentarzy w “Abonament RTV – jak sprawdzić zaległość? [PORADNIK]”
 1. Mam zaległość w abonamencie rtv, niestety nie wiem dokładnie ile tego zadłużenia jest, spisałam sobie podany przez Was numer telefonu i zamierzam jutro zadzwonić. Mam nadzieję, że dług nie przekroczy tysiąca złotych, bo nie będę miała z czego spłacić tej zaległości. Jeśli zadłużenia będę miała więcej niż mam pieniędzy, to złoże wniosek o umorzenie długu za abonament albo o rozłożenie go na raty. Brakuje mi rok do emerytury, obecnie nie pracuję.

 2. dostałam pismo z urzędu skarbowego do zapłaty abonamentu rtv w kwocie 1850,58 zł.wcześniej wysyłałam pismo do KRRiT I nie otrzymałam odpowiedzi,co mam robić

 3. Ostatni abonament RTV opłaciłam w grudniu 2012 roku. Czy wobec tego mój dług wobec KRRiT uległ przedawnieniu?

 4. W ubiegłym roku dostałam upomnienie dotyczące brakujących wpłat abonamentu RTV opiewające na kwotę 384 zł kwoty głównej i kosztów upomnienia. Niezwłocznie wpłaciłam 400 zł zaokrągliłam kwotę w górę gdyż nie potrafiłam samodzielnie naliczyć odsetek. Dwa dni temu dostałam pismo z US o zajęciu rachunku bankowego w zakresie kwot zawartych w powyższym upomnieniu. Co mogę zrobić by nie zawłaszczono mi pieniędzy. W jaki sposób wykazać Bankowi, że nierzetelnym klientem.

  1. Janina Gołębiecka

   Zwróć się do podmiotu któremu wpłaciłaś brakujące wpłaty za abonament RTV dołączają potwierdzenie wykonania przelewu i poproś o odstąpienie od egzekucji komorniczej długu który jest już spłacony.

 5. Witam, ile mogę żądać odszkodowania za pomyłkę poczty, która bezprawnie pobrała kasę z mojego konta bankowego za nie opłacony abonament RTV? Od 10 listopada 2018r, do 31.12.18 Poczta Polska ma wypłacić z powrotem zabraną kasę, a na 6 maili reklamacji, nie odpowiedzieli wcale pomimo tego, że minęło 30 dni. Narazili mnie na nerwy, bo wysłali wezwanie do Urzędu Skarbowego, a później do zakładu pracy.

 6. Od stycznia 2019 roku jestem za granicą. Pobyt potrwa przynajmniej 3 lata. Nikt nie będzie mieszkał w moim mieszkaniu. Co mogę zrobić, aby nie płacić za abonament RTV? jeżeli nie ma mnie w kraju? Dziękuję za dobra odpowiedź.

 7. w 2015 roku wysłałam pismo o rozłożenie długu na raty rtv… po 4 latach otrzymałam pismo o ponowne złożenie pisma o rozłożenie długu na raty, ale czytelny podpis (wcześniej podpisane parafką) …jak mam to zrozumieć? dlaczego to tyle trwało… że po 4 latach wysłali pismo, nie otrzymując odpowiedzi w 2015 roku na rozłożenie na raty…proszę o porady…

  1. Janina Gołębiecka

   Zdziwienie moje ogromne, że aż po 4 latach proszą o ponowne przesłanie pisma. W takim razie nie trać czasu i szybko to pismo wyślij do nich, już nie ma się co zastanawiać nad tym, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Pozdrawiam!

 8. Witam. Mam pytanie, jak długo komornik może zajmować konto bankowe z tytułu nie zapłaconego abonamentu RTV. Muszę nadmienić, że w Polsce przebywam tylko na przerwach wakacyjnych, a wyjechałem w 2003 roku. Raz po śmierci mojej mamy chcąc być uczciwym zapłaciłem abonament, ale nie wyrejestrowałem odbiornika jak powinienem. Sprawa się toczy od 2009 roku. Komornik na koncie jest chyba od 2013 roku, ale tego nie wiem ponieważ nigdy nie byłem poinformowany o tym. Otrzymałem pismo z Poczty Polskiej o zaległości. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź lub podpowiedź. Michał S.

 9. Witam. Dostałem z Poczty Polskiej wezwanie do zapłaty abonamentu tv za lata 2014 do 2019. W 2006 roku sprzedałem mieszkanie po śmierci żony, mam akt sprzedaży. Od tego czasu mieszkam u córki, jestem na emeryturze, czy mogę pisać odwołanie do poczty zaznaczam, że nie posiadam tv od czasu sprzedania mieszkania. W 2007 roku anulowano książeczki, a nadano nr identyfikacyjny, ja go nie otrzymałem, bo zmieniłem miejsce zamieszkania bardzo proszę o odpowiedź. Józef

  1. Witaj, jeśli wyrejestrowanie odbiornika RTV nie miało miejsca po sprzedaży mieszkania, to nadal miałeś obowiązek płacenia abonamentu. Sprzedaż domu, czy mieszkania nie oznacza likwidacji obowiązku płacenia abonamentu za telewizor – niestety. Możesz jednak starać się umorzyć/lub rozłożyć zaległość za abonament składają stosowny wniosek. Pozdrawiam!

 10. Witam serdecznie, dzisiaj dostałam wezwanie do zapłaty za abonament telewizyjny RTV w kwocie 1511,1 zł. Od 2004 roku nie korzystam z telewizji. Miałam kiedyś zarejestrowany telewizor na męża, ale to było jakieś 20 lat temu w innym mieszkaniu. Z tego, co się zorientowałam, stare umowy były anulowane, a ja nie dostałam żadnego nowego numeru identyfikacyjnego, choć na wezwaniu istnieje jakiś numer, proszę o pomoc co mam w tej sytuacji zrobić.

Comments are closed.