Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Wzór wniosku o WYREJESTROWANIE odbiornika RTV – jak napisać?

Dzień dobry, czy mogłaby mi Pani zamieścić wzór wniosku o wyrejestrowanie odbiornika RTV? miałam odbiornik telewizyjny i płaciłam za abonament Cyfrowego Polsatu, oraz abonament RTV, jednak telewizji dużo wcale nie oglądałam, postanowiłam zrezygnować z telewizji, telewizor sprzedałam, ale został mi jeszcze do płacenia abonament radiowo telewizyjny.

Czy mogłaby mnie Pani pokierować jak sporządzić wzór pisma o wyrejestrowanie odbiornika rtv? szukałam po internecie jak to zrobić, ale niestety nie znalazłam żadnych informacji, będę ogromnie wdzięczna za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie! Marta.


wyrejestrowanie-odbiornika-rtv

Witaj Marto! oczywiście zgadzam się z Tobą, że nie ma sensu płacić abonamentu radiowo telewizyjnego, skoro nie masz w domu żadnego odbiornika, pamiętaj, że posiadania samego nawet radia, zobowiązuje do uiszczania opłaty RTV.

Poniżej zamieszczam tylko wysokość abonamentu w zależności od odbiornika jaki w domu się posiada:

wysokość-opłat-rtv

Jak wyrejestrować odbiornik i nie płacić abonamentu RTV?

Wyrejestrowanie odbiornika RTV jest dość proste, jednak wymaga kilku kroków do wykonania. Generalnie w Twoim przypadku, wyrejestrowanie telewizora można przeprowadzić w dwojaki sposób, pierwszy z nich, to pójście na pocztę i wypełnienie odpowiedniego druku.

Wyrejestrowanie odbiornika radiowo-telewizyjnego możesz także dokonać online! Wystarczy wejść na stronę poczty polskiej pod adres: https://rtv.poczta-polska.pl/. Po wejściu na tą stronę zobaczysz taką zakładkę:

jak-wyrejestrować-odbiornik-rtv

Następnie klikasz w zakładkę „wyrejestrowanie odbiorników” i musisz teraz wpisać w żółte pola:

 • numer identyfikacyjny,
 • twój adres e-mail,
 • przepisać kod weryfikacyjny.

Ostatnim krokiem tutaj będzie kliknięcie przycisku „zapisz”, który znajduje się z prawej strony. Czy to już wszystko? niestety nie!

Teraz musisz zaczekać kilka dni, aż Poczta Polska przyśle Ci hasło, które będziesz musiała wpisać w zakładce: „weryfikacja zgłoszonej zmiany” – jeśli nie wprowadzisz hasła w ciągu 30 dni, to prośba o wyrejestrowanie odbiornika RTV zostanie automatycznie anulowana. Od poczty polskiej dostaniesz również formularz, który należy podpisać i odesłać.

Czyniąc powyższe, dokonasz potwierdzenia wyrejestrowania odbiornika radiowo-telewizyjnego. To o czym muszę jeszcze wspomnieć, to jeśli nie używałabyś odbiornika, a znajdowałby się on w Twoim domu/mieszkaniu, to i tak za jego posiadanie nadal musiałabyś płacić, tak przynajmniej mówi ustawa.

Czy można wyrejestrować odbiornik RTV jeśli ma się zaległości w abonamencie?

Oczywiście, że tak! zaległości w abonamencie RTV nie stoją na przeszkodzie, aby dany odbiornik wyrejestrować. Niestety wyrejestrowanie odbiornika nie oznacza umorzenia długu radiowo telewizyjnego…

UWAGA: zgodnie z ustawą, można wyrejestrować odbiornik tylko wtedy, gdy fizycznie nie znajduje się on w naszym domu czy mieszkaniu! jaka jest kara za używanie telewizora czy radia nie płacąc abonamentu RTV? kara nie jest mała, bo jest to aż 30-krotność opłaty abonamentowej!

Czy muszę wpuścić do domu kontrolę z Poczty Polskiej?

Nie masz obowiązku, aby wpuszczać do domu kontrolera z Poczty Polskiej, nie ma obowiązku także, aby potwierdzać posiadanie odbiornika radiofonicznego. Żaden pracownik Poczty Polskiej nie może wejść do Twojego mieszkania bez Twojej zgody.

Zawsze może zdarzyć się, że kierownik jednostki pocztowej zleci wykonanie kontroli w miejscu Twojego zamieszkania.

Wyrejestrowanie odbiornika RTV

Pytałaś o wzór wniosku o wyrejestrowanie odbiornika RTV, jednak taki wniosek nie istnieje. Wyrejestrowanie odbiornika może odbyć się poprzez wizytę w placówce poczty polskiej i wypełnienie specjalnego druku. Wyrejestrować odbiornik można także poprzez stronę internetową, której adres zamieściłam w powyższym materiale.

Jeśli gdziekolwiek w internecie znajdziesz wzór pisma o wyrejestrowanie odbiornika RTV, to nie posługuj się nim, bo tak jak pisałam, na chwilę obecną dostępne są tylko dwie metody wyrejestrowywania telewizora czy radia:

 1. Wizyta na poczcie polskiej.
 2. Wypełnienie formularza online.

Wniosek o umorzenie/rozłożenie na raty abonamentu radiowo – telewizyjnego RTV

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...


9 komentarzy

 1. Darek R.

  Witam, dziękuję za wzór pisma o wyrejestrowanie odbiornika rtv, mam rozumieć, że wzór pisma nie przyjdzie na mój email, a trzeba wejść tutaj na tę stonę i pobrać pismo o wyrejestrowanie odbiornika rtv tak?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Tak, wzór pisma nie przychodzi na email. Wzór po opłaceniu (5zł) pobierzesz na tej stronie klikając w link. Pozdrawiam.

 2. Zygmunt

  Witam. Właśnie zastanawiałem się jak mozna wyrejestrowac telewizor, chyba pójdę jednak na pocztę bo nie potrafię połapać się w tych internetowych sprawach, w końcu mam już 55 lat. Czyli jak pójdę wyrejestrować telewizor na pocztę w mojej miejscowości, to wystarczy, że wypełnię druk tak? jak ten druk się nazywa? jak o niego zapytać?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Witaj Zygmunt, poproś o druk na którym możesz wyrejestrować odbiornik RTV. Pozdrowienia.

 3. zygzaczek

  poczta polska – wyrejestrowanie telewizora – jaka jest nazwa tego druku??

 4. Grzegorz G.

  Witam, sprzedałem mieszkanie, czeka mnie teraz wyrejestrowanie odbiornika rtv. Czy mam obowiązek ten abonament płacić skoro zamieszkam z rodziną, gdzie ktoś już ten abonament opłaca?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Jeśli ktoś w gospodarstwie domowym w którym zamieszkasz opłaca już abonament, to nie masz obowiązku i Ty go opłacać.

 5. Artur

  Witam, w dniu dzisiejszym dostałem upomnienie z nakazem zapłaty za abonament RTV w okresie od 01.2013 do 10.2018. w kwocie 1500 zł. W 2001 zarejestrowałem odbiornik tv ale po sprzedaży mieszkania w 2010 roku przestałem opłacać abonament. Na nowym adresie nie rejestrowałem odbiornika, a także poczta nie powiadomiła mnie o nadaniu nowego numeru ewidencyjnego, teraz przysyła monit z nadanym numerem. Czy istnieje możliwość uniknięcia zapłaty zaległego abonamentu RTV i co zrobić w danej sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 6. Anna

  Abonament Rtv – egzekucja komornicza. W 2004 r. wyprowadziłam się z lokalu gdzie miałam zarejestrowany odbiornik Rtv – opłaciłam wszystko, po czym wyrejestrowałam odbiornik i podałam nowy adres w razie jakiejkolwiek korespondencji (mam pisma z tamtego okresu). I nagle w 2013 roku poczta wysyła mi pismo na stary adres (pismo odebrała rodzina, która mieszkała w bloku i mi przekazała) o powstałych zaległościach w opłatach za RTV od roku 2004.

  Wysłałam kilka pism do poczty i KRRiT o tym, że już tam nie mieszkam i odbiornik został wyrejestrowany. Po czym poczta zaczęła mnie nachodzić pismami o zaległościach w opłatach za RTV na nowym adresie od roku 2013 , ale ja tutaj odbiornika nie rejestrowałam.

  Poczta skierowała już sprawę na egzekucje komorniczą, ale komornik się wstrzymał gdyż złożyłam odwołanie podpinając do tego wszystkie pisma, które świadczyły o tym, że na tym adresie odbiornik radiowo-telewizyjny nie jest zarejestrowany.

  I dzisiaj znowu dostałam pismo z poczty, że mam uregulować ten dług za abonament RTV, który narósł od 2013. Pisałam tez do KRRiT ale oni odrzucili już jeden wniosek o umorzenie, a na odpowiedz do następnego pisma nie mam jeszcze odpowiedzi.

  Co mogę zrobić z tym, bo to trwa od 2013 roku, a nie chce płacić ponad tysiąc zł jak nie miałam zarejestrowanego odbiornika. Proszę o poradę.

NAPISZ KOMENTARZ